کشور فرانسه قصد دارد با ایجاد ابتکارات اعضای خود، استارت‌آپ‌های موفقی را معرفی کند. بسیاری از ابتکارات فناوری فرانسوی توسط دولت این کشور برای جذب پول و استعدادهای خارجی انجام شده است. شما می‌توانید پروژه خود را به لطف رویه ویزای استارتاپ فرانسه برای بنیان‌گذاران به واقعیت تبدیل کنید که این فرصت به شما امکان می‌دهد مجوز اقامت «گذرنامه استعدادهای درخشان» را دریافت کنید و بنابراین راه‌اندازی استارت‌آپ خود را با آرامش خاطری که نیاز دارید توسعه دهید.

چرا فرانسه؟

چرا فرانسه

فرانسه، واقع در مرکز اروپا، به‌ سختی نیاز به معرفی به ‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین و موفق‌ترین کشورهای جهان دارد. این کشور در سرتاسر جهان به‌ عنوان بهشتی برای استارت‌آپ‌ها معروف است. در فرانسه، استارت‌آپ‌ها به تعدادی یارانه و اشکال مختلف، از طرف دولت یا سرمایه‌گذاران خصوصی دسترسی دارند. مزایای مالیاتی قابل‌توجهی مانند معافیت مالیاتی موقت بر سود می‌تواند برای کسب‌وکار جوانی که مایل به گسترش هستند نجات‌ دهنده باشند.

تعداد کمی از کشورهای جهان چنین تلاش‌هایی را برای کمک به استارت‌آپ‌های خود انجام می‌دهند و این ممکن است موفقیتی را که فرانسه اکنون به دست آورده است توضیح دهد. «در فرانسه نفت نداریم اما ایده داریم» این پتانسیل فکری بزرگ کشور را در برمی‌گیرد و ظرفیت واقعی برای نوآوری را فراهم می‌کند.

فرانسه به ‌طور کلی زمینه مناسبی برای استارت‌آپ‌ها است. حدود ۵۰ درصد از جمعیت فرانسه بین ۲۵ تا ۳۴ سال با تحصیلات عالی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این کشور، از نظر تامین مالی تحقیق و توسعه در رتبه ششم جهان قرار دارد و از نظر ارائه مزیت مالیاتی بر روی این سرمایه‌گذاری‌ها در جایگاه اول قرار دارد.

بر اساس یک مطالعه از شاخص شهر دیجیتال اروپا، پاریس رتبه دوم را در دسترسی به سرمایه برای استارت‌آپ‌ها دارد. این امر، جذابیت بین‌المللی ویزای استارتاپ فرانسه را تایید می‌کند. در واقع در کل اروپا کشور فرانسه برای استارت‌آپ‌ها رتبه اول را دارد.

شرایط زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه

فرانسه در بسیاری از معیارهای رفاه نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر عملکرد خوبی دارد. این کشور از نظر درآمد و ثروت، مسکن، وضعیت سلامت، مشارکت مدنی، ارتباطات اجتماعی، تعادل بین کار و زندگی و امنیت شخصی، بالاتر از میانگین قرار دارد. از نظر رفاه ذهنی، کیفیت محیطی، آموزش و مهارت و شغل و درآمد در رتبه‌های پایین‌تر از میانگین قرار دارد.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان را دارد. همه کارگران در فرانسه ۲۰ درصد از حقوق خود را به سیستم دولتی پرداخت می‌کنند و ساکنان فرانسه به آن دسترسی دارند. دولت بخشی از هزینه‌های پزشکی آن‌ها را پرداخت می‌کند. تنها شرط ورود به دانشگاه‌های فرانسه داشتن مدرک لیسانس مناسب است. لازم به ذکر است که در فرانسه دانشجویان شهریه پرداخت نمی‌کنند.

در فرانسه تحصیلات و مهارت‌های خوب شرط مهمی برای یافتن شغل هستند. در این کشور، ۷۸ درصد از بزرگسالان ۲۵ تا ۶۴ ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده‌اند این امر استقبال برای ویزای استارتاپ فرانسه را بیشتر کرده است.

هزینه ‌های زندگی در فرانسه

در سال‌های اخیر به موجب پیشرفت اقتصاد در کشور فرانسه و به دنبال آن با افزایش مهاجران خارجی، هزینه‌های زندگی در این کشور با رشد چشمگیری مواجه شده است. از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در فرانسه می‌توان به هزینه‌های مسکن و خوراک اشاره کرد. البته بالا بودن این هزینه‌ها در کشور فرانسه بی دلیل نبوده و دولت این کشور امکانات رفاهی بسیاری در برابر افزایش این هزینه‌ها در اختیار اغلب ساکنین خود قرار داده است.

شاخص محاسبه متوسط و میانگین هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه اغلب با توجه به عواملی از جمله هزینه‌های مسکن، هزینه‌های خوراک و غذا، هزینه‌های رستوران، هزینه‌های پوشاک، هزینه‌های بیمه، هزینه‌های درمان، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خرید روزانه و همچنین هزینه‌های تفریح و ورزش مورد محاسبه قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که میزان هزینه‌های زندگی برای هر فرد به عواملی از جمله نوع اقامت، شهر محل اقامت، شرایط و سبک زندگی او بستگی دارد.

بر اساس آمارهایی که تاکنون از سایت‌های خارجی معتبر منتشر شده، هزینه‌های زندگی در پایتخت کشور فرانسه که شهر زیبای پاریس می‌باشد از میزان بسیار بیشتری نسبت به سایر شهرها در این کشور برخوردار است. همچنین عمده هزینه‌های زندگی در هر یک از شهرهای فرانسه به خصوص شهر زیبای پاریس، به هزینه‌های اجاره و خرید مسکن اختصاص یافته است که میزان این هزینه‌ها در این شهر پر افتخار بالاتر از حد میانگین جهانی است. البته از ارزان‌ترین شهرهای فرانسه نیز می‌توان به شهرهای نانت، لیون، بوردو و تولوز اشاره کرد.

اگر قصد خرید خانه در این کشور را داشته باشید، ملزم به پرداخت مالیات‌های سنگینی در این کشور می‌باشید که این مبالغ در شهرهای مختلف فرانسه شامل نرخ‌های متفاوتی است.

هم‌ اکنون قصد داریم تا هزینه‌های زندگی در فرانسه را برای شما همراهان گرامی مورد بررسی قرار دهیم:

 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان بزرگ حدود ۲۲۸۵ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان متوسط حدود ۱۶۹۲ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان کوچک حدود ۱۱۸۴ یورو
 • هزینه‌های یک وعده غذایی ناهار معادل ۱۴ یورو
 • قیمت یک عدد نان معادل ۰.۶ یورو
 • قیمت یک کیلوگرم سیب معادل ۳ یورو
 • قیمت یک عدد کاپوچینو معادل ۴.۵ یورو
 • قیمت یک عدد آبجو معادل ۲.۲ یورو
 • هزینه‌های حمل و نقل عمومی ماهانه معادل ۷۴.۵ یورو
 • هزینه‌های پنج کیلومتر تاکسی سواری معادل ۹.۳ یورو
 • هزینه‌های اتصال به اینترنت معادل ۲۵ یورو
 • هزینه‌های بلیت فیلم معادل ۱۰ یورو
 • هزینه‌های باشگاه تناسب اندام ماهانه همراه با عضویت معادل ۶۱ یورو

ویزای استارتاپ فرانسه

ویزاهای استارت‌آپی به ‌تازگی در میان کشورهای توسعه ‌یافته محبوبیت پیدا کرده‌اند تا ایده‌های تجاری جدید بیشتری را به اقتصاد خود جذب کنند. اگر به دنبال شرایط ویزای فرانسه هستید، ممکن است ویزای استارتاپ فرانسه را در لیست ویزای فرانسه مشاهده کنید.

ویزای استارتاپ فرانسه، برای کارآفرینان و بنیان‌گذاران جوانی است که می‌خواهند یک کسب‌وکار جدید در فرانسه راه‌اندازی کنند. انواع مختلفی از کسب‌وکارها برای این برنامه‌ها واجد شرایط هستند، اما به ‌طور کلی، این ایده‌های تجاری باید نوآورانه، رقابتی و بین‌المللی باشد و مشاغل جدیدی برای شهروندان فرانسه ایجاد کنند.

هدف از برنامه ویزای استارتاپ فرانسه این است که با تکیه‌ بر ابتکارات صاحبان استارت‌آپ‌ها و اکوسیستم تجاری فرانسه، استارتاپ‌های موفق در سراسر جهان را کشف کند. هر ساله استعدادهای خارجی زیادی جذب می‌شوند تا درخواست ویزای راه‌اندازی کسب‌وکار فرانسه را پر کنند. اساسا، برنامه ویزای استارتاپ فرانسه یک اقدام جدا شده و منحصربه‌فرد برای افراد در اکوسیستم استارتاپی است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مجوز اقامت چند ساله در فرانسه را دریافت کنند. سه نوع لیست ویزای استارتاپی فرانسه وجود دارد که به مهاجران اجازه می‌دهد تا ایده‌های تجاری خود را در فرانسه مستقر کرده و تحقق بخشند:

 • بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌های شناخته شده در سطح جهانی که توسط انکوباتورها و شتاب‌دهنده‌های شریک فرانسه انتخاب می‌شوند.
 • کارمندان بین‌المللی استخدام شده توسط شرکت‌هایی که در فرانسه واقع شده‌اند و توسط وزارت اقتصاد فرانسه به ‌عنوان نوآور شناخته شده‌اند.
 • سرمایه‌گذاران بین‌المللی کسب‌وکارهای نوآورانه که مایل به اقامت در فرانسه هستند.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ فرانسه

شرایط دریافت ویزای استارتاپ فرانسه

سرمایه‌گذاران خارجی که مایل به اقامت در فرانسه برای انجام یک سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌ شده و دریافت ویزای استارتاپ فرانسه هستند باید معیارهای اداره مهاجرت فرانسه را رعایت کنند:

 • آن‌ها باید سرمایه‌گذاری مستقیمی انجام دهند، شخصا یا از طریق شرکتی که تحت کنترل خود شخص است و یا از طریق شرکتی که حداقل ۳۰ درصد سهام در آن را دارند.
 • متقاضیان باید در ۴ سال پس از سرمایه‌گذاری، شغل ایجاد یا محافظت کنند یا متعهد به ایجاد یا محافظت از مشاغل باشند.
 • آن‌ها باید حداقل ۳۰ هزار یورو در دارایی‌های ثابت مشهود یا نامشهود سرمایه‌گذاری کنند یا متعهد به سرمایه‌گذاری باشند.
 • سرمایه‌گذاری‌های مستقیم شامل سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌ای سهام، سود سرمایه‌گذاری مجدد یا وام بین شرکت‌های وابسته است؛ بنابراین سرمایه‌گذاری‌های منحصرا مالی خارج از محدوده طرح هستند.

فرم ارزیابی مشاوره رایگان مهاجرت

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ فرانسه

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه پس از انقضای ویزای شما
 • نامه‌ای از یک شتاب‌دهنده تایید شده که تایید می‌کند استارت‌آپ شما یک «شرکت فناوری نوآورانه» است فرم درخواست تکمیل و امضا شده
 • ۳ عکس گذرنامه ۳۵ میلی‌متری در ۴۰ میلی‌متری
 • اثبات درآمد یا تمکن مالی و یا موجودی بانکی حدود ۲۰ هزار یورو برای هزینه‌های زندگی سال اول متقاضی مدارک دال بر روابط خانوادگی با تمام افراد تحت تکفل (مانند سند ازدواج و شناسنامه)
 • عدم سوء پیشینه از اداره پلیس کشور محل اقامت شما مدرک اقامت فعلی

ممکن است برای گرفتن ویزای استارتاپ فرانسه، مدارک دیگری موردنیاز باشد.

اعتبار ویزای استارتاپ فرانسه

در بدو ورود به فرانسه حداکثر مدت اعتبار ویزای استارتاپ فرانسه یک سال است و پس از ورود به کشور و یا ۳ ماه قبل از اتمام ویزا، اگر متقاضی بخواهد بیشتر بماند، می‌تواند برای اجازه اقامت اقدام کند. شرایط و ضوابط اصلی برنامه ویزا این است که موسس یک استارت‌آپ می‌تواند برای یک مجوز اقامت چند ساله، به‌ اصطلاح “گذرنامه استعداد” درخواست دهد. اگرچه حداکثر مدت اعتبار ویزا به نوع استارت‌آپ، ویژگی‌ها و مدت‌ زمان ارائه شده بستگی دارد. با این ‌حال، خوب است بدانید که ویزای استارتاپ فرانسه قابل تمدید است.

هزینه دریافت ویزای استارت ‌آپ فرانسه

هزینه دریافت ویزای استارت ‌آپ فرانسه

اگرچه ممکن است پرداخت دیگری در رابطه ‌با هزینه ویزای استارتاپ فرانسه وجود داشته باشد، هزینه‌های زیر رایج‌ترین هزینه‌هایی است که متقاضی پرداخت می‌کند. متقاضی خارجی برای تحویل مدارک باید ۲۰۰ یورو هزینه بررسی پرونده را پرداخت نماید. توجه داشته باشید که حق تمبر که ۲۵ یورو است، در مجوز اقامت شامل مبلغ مالیات نمی‌شود. علاوه بر این، متقاضی باید ۱۳۰ یورو به ‌عنوان هزینه ویزای اقامت طولانی ‌مدت بپردازد که اجازه ورود به فرانسه را می‌دهد. و هزینه صدور کارت اقامت نیز ۲۵۰ یورو است.

مدت ‌زمان دریافت ویزای استارتاپ فرانسه

مراحل درخواست ویزای استارتاپ فرانسه باید حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ ورود برنامه‌ریزی‌شده به فرانسه آغاز شود. اگر متقاضی در فرانسه زندگی می‌کند، می‌تواند ۲ ماه قبل از انقضای ویزا یا مجوز قبلی اقدام کند. پرکردن فرم درخواست ویزا فقط چند دقیقه و به طور متوسط ۲ تا ۵ روز کاری برای پردازش طول می‌کشد متقاضی می‌تواند ویزای استارتاپ فرانسه را مستقیما و به‌ صورت آنلاین تایید کند.

مزایای دریافت ویزای استارت‌ آپ فرانسه

 • این ویزا بلند مدت می‌باشد و معمولا به کارت اقامت ۳-۴ سال و قابل تمدید است و پس از ۵ سال متقاضی می‌تواند اقامت دائم دریافت نماید
 • ویزای استارتاپ فرانسه اعضای خانواده را شامل می‌شود
 • به مدرک تحصیلی خاصی نیازی ندارد
 • ویزای استارتاپ فرانسه شامل حق کار است
 • امکان دسترسی به اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند مسیری آسان برای رسیدن به اقامت دائم فرانسه است

جمع ‌بندی

فرانسه کشوری با ارز ثابت است و از مالکیت معنوی در سطوح محلی و اروپایی محافظت می‌کند. به این دلایل و دلایل دیگر بیش از ۲۰ هزار استارت‌آپ و ۲۰۰ شرکت بزرگ در فرانسه وجود دارد. انتظار می‌رود که این تعداد به‌ سرعت به رشد خود ادامه دهند. به لطف دلایلی که در این مقاله ذکر شد، آسمان فرانسه برای کسانی که به ‌اندازه کافی مبتکر هستند برای گرفتن ویزای استارتاپ فرانسه بسیار وسیع است.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
_

سوالات متداول

_
آیا می توانم از طریق ویزای استارتاپ، شهروندی فرانسه را دریافت کنم؟

بله. ویزای استارتاپ فرانسه راهی برای اخذ شهروندی این کشور است. ویزایی که در ابتدا برای شما صادر می شود، یک ویزای ۴ ساله است. اما پس از اتمام چهار سال شما می توانید اجازه اقامت خود را تمدید کنید. زمانی که ۵ سال از حضور شما در فرانسه گذشته باشد می توانید برای سیتیزن شیپی یا شهروندی فرانسه اقدام کنید.

برای دریافت ویزای استارتاپ فرانسه چقدر هزینه باید انجام دهم؟

باید حدود ۲۰.۰۰۰ یورو تمکن مالی داشته باشید. هزینه اپلای ۹۹ یورو است. اگر درخواست شما تایید شود باید ۲۵۰ یورو (هزینه مالیات و تمبر) پرداخت کنید.

چرا فرانسه برای استارت‌آپ‌ها خوب است؟

فرانسه تمام دارایی‌های مناسب را برای جذب، توسعه و رشد کسب‌وکارهای نوپا و توسعه ‌یافته، اعم از این که از این کشور مبدا یا در آن فرود می‌آیند، در اختیار دارد. دولت، سرمایه‌گذاران و اکوسیستم عمومی همگی همسو هستند تا به این مشاغل شرایط بهینه را برای موفقیت بین‌المللی خود ارائه دهند.

چگونه یک استارت‌آپ در فرانسه راه‌اندازی کنم؟

نوشتن یک طرح تجاری فرانسوی
آیین‌نامه و ساختار شرکت فرانسوی خود را انتخاب کنید
یک حساب بانک تجاری فرانسوی ایجاد کنید
سرمایه را در حساب بانکی فرانسوی خود واریز کنید
تبلیغات قانونی کسب‌وکار جدید فرانسوی شما

آیا یک خارجی می‌تواند یک تجارت در فرانسه باز کند؟

اتباع اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، فارغ‌التحصیلان سیستم آموزش عالی فرانسه، می‌توانند آزادانه یک شرکت در فرانسه راه‌اندازی کنند. اتباع سایر کشورها باید دارای مجوز اقامت موقت باشند تا بتوانند یک شرکت در فرانسه ایجاد کنند.

درباره مهاجرت به فرانسه بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)