بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است، بناهای تاریخی، فرهنگ غنی، سنت‌های بی‌نظیر و طبیعت باشکوه برخی از جاذبه های گردشگری ایتالیا هستند. دریای مدیترانه این کشور را احاطه کرده و در تمام فصل‌های سال آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. آثار تاریخی روم باستان، واتیکان، برج پیزا، کلیساهای تاریخی، ونیز و معماری‌های خیره‌کننده هر ساله گردشگران زیادی را به این کشور می‌کشاند. اگر شما این کشور زیبا را به ‌عنوان محل زندگی یا تحصیل انتخاب کرده‌اید باید با بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت آشنا شوید.

بهترین شهرهای ایتالیا

ایتالیا با توجه به مساحت کم، از فرهنگی غنی، تاریخ، آثار دیدنی، هنری و مناظر طبیعی بسیار زیادی برخوردار است که برای هر بیننده‌ای جذاب است. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای مهاجرت به ایتالیا استفاده کنید. مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، تولد فرزند و ازدواج اصلی‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور هستند.

اما، برای این که بتوانید از عهده هزینه‌های زندگی در این کشور بر بیایید باید با بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت آشنا باشید. این آگاهی به شما کمک می‌کند مرحله انتخاب مقصد نهایی را آگاهانه انجام دهید.

ناپل

ناپل از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت ناپل است. این منطقه در جنوب ایتالیا قرار دارد و هزینه اجاره مسکن در آن بسیار کم است. هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با شهرهای میلان و رم بسیار کمتر است. وجود قلعه‌های باشکوه، کلیساهای قدیمی و معماری خاص زیبایی منحصر‌به‌فردی به این شهر بخشیده است. محله وومرو (Vomero) یکی از محله‌های بسیار جالب ناپل است که در سراسر آن فروشگاه‌ها و بارهای مدرن در کنار مغازه‌های قدیمی تصویری جالب خلق کرده است.

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ فلورانس

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ فلورانس

یکی از گران‌ترین شهرهای ایتالیا فلورانس است. اما جاذبه‌هایی در این شهر وجود دارد که آن را در لیست بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت قرار می‌دهد. می‌توانید در مناطق دور از نقاط گردشگری آپارتمانی مناسب با قیمت کم اجاره کنید. در اغلب مغازه‌های معمولی این شهر هزینه خرید بسیار مقرون‌به‌صرفه است. یکی از محله‌های معمولی فلورانس، سن مارکو است. بافت مسکونی در کنار فروشگاه‌ها و مغازه‌های متعدد این محله را به مکانی ویژه تبدیل می‌کند و از طریق سیستم حمل‌و‌نقل به نقاط مختلف شهر دسترسی دارد.

اگر به زندگی در محله‌های شیک و لوکس علاقه دارید منطقه سانتو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. فروشگاه‌ها، باغ‌ها و پارک‌های فراوانی در این منطقه وجود دارد. تردد با خودرو شهری در این محله دشوار است اما از طریق سیستم حمل‌و‌نقل به تمام نقاط شهر دسترسی دارد. جالب است بدانید که سانتو اسپریتو بهترین منطقه برای پیاده‌روی است.

بولونیا

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ بولونیا

یکی دیگر از شهرهای نسبتا ارزان در بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت، شهر بولونیا است. هزینه خرید کلیه نیازهای زندگی مانند خوراک، پوشاک و خواروبار نسبتا کم است. به ‌راحتی می‌توانید آپارتمانی را با قیمت پایین اجاره کنید. بولینا یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای ایتالیا است که همین امر سبب شده که اختلافات فرهنگی و برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در آن وجود داشته باشد. با این حال، خرید ملک در تپه‌های بولونیا بسیار رویایی است. بهترین مکان برای اجاره یا خرید ملک اطراف پارک‌های ویلا اسپادا و جیاردینی مارگاریتا است.

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ میلان

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ میلان

شهر میلان دارای فرهنگ چند ملیتی است و به عنوان پایتخت مد و فشن ایتالیا شناخته می‌شود. محله‌های مختلفی در میلان وجود دارد که می‌توانید با توجه به میزان بودجه آپارتمان مناسبی اجاره کنید. یکی از محله‌های بسیار زیبا میلان، سنترو استریکو است که جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فراوانی در آن وجود دارد. اما، هزینه مسکن و مخارج زندگی در این محله کمی زیاد است. یکی دیگر از محله‌های گران‌قیمت این شهر که رستوران‌ها و کافه‌های فراوانی در آن وجود دارد بررا است.

وجود محله دانشجویی سیتا استادی در شهر میلان آن را به یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تبدیل کرده است. به دلیل این که خوابگاه‌های دانشجویی در این محله وجود دارد، هزینه‌ها و مخارج زندگی در آن نسبتا کم است. اما اگر به دنبال محله‌ای ارزان‌تر برای زندگی هستید پورتا ونزیا را انتخاب کنید. سیستم حمل‌و‌نقل میلان ارتباط بخش‌های مختلف شهر را ساده‌تر می‌کند.

شهر رم

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ رم

تاریخ و فرهنگ غنی، هنر، مناظر طبیعی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و فرصت‌های شغلی رم را به یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تبدیل کرده است. هزینه اجاره آپارتمان در رم نسبتا زیاد است. به ‌علاوه، سیستم حمل‌و‌نقل این شهر را نمی‌توان بهترین سیستم دانست به همین دلیل برای این که بتوانید به بخش‌های مختلف شهر دسترسی داشته باشید باید درباره محله‌های مختلف شهر و شیوه دسترسی آن‌ها به مراکز خرید و آموزشی تحقیق کنید.

یکی از بهترین محله‌هایی که می‌توانید آپارتمان با قیمت مناسب پیدا کنید و برای دسترسی به فروشگاه‌ها و مراکز خرید با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید محله Trastevere است. این محله چند ملیتی هستند و دانشجویان زیادی در آن ساکن هستند.

پیزا

پیزا از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

شهرت اصلی این شهر به دلیل وجود برج معروف پیزا است. مساحت آن نسبتا کم است و شهری دانشگاهی محسوب می‌شود. جاذبه‌های تفریحی و تاریخی آن سبب شده که سالانه گردشگران زیادی به آنجا می‌آیند. علیرغم این که قیمت خوراک و پوشاک در این شهر نسبتا کم است اما اجاره خانه کمی زیاد است.

در حومه شهر و بخش‌های دورتر از مناطق گردشگری می‌توانید خانه‌هایی با قیمت مناسب پیدا کنید. اگر به دنبال انتخاب یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی هستید بهتر است شهر پیزا را در بالای لیست قرار دهید. سیستم حمل‌و‌نقل این شهر بسیار خوب است و دسترسی راحتی به بخش‌های مختلف خواهید داشت.

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ پالرمو

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت؛ پالرمو

اغلب افرادی که در منطقه سیسیل ایتالیا زندگی می‌کنند بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند. این حقیقت در مورد مردم شهر پالرمو نیز وجود دارد. محله اپل کاپو یکی از بهترین محله‌های این شهر برای سکونت است. خیابان‌های پر پیچ‌و‌خم و فروشگاه‌های متنوع دو مشخصه اصلی این منطقه است.

یکی از دلایل دیگری که پالرمو را به یکی از بهترین شهرهای زندگی برای مهاجرت تبدیل کرده وجود منطقه‌ای به نام نیو سیتی است. معماری این منطقه به سبک مدرن بوده و مکانی مناسب برای نوشیدن قهوه و چای است.

ونیز

ونیز از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

شهر ونیز جزو گران‌قیمت‌ترین مناطق برای زندگی است. این شهر زیبا به شش منطقه مجزا تقسیم شده که هر یک از آن‌ها دارای جاذبه‌های مختلف هستند. کانارجیو منطقه‌ای در شمال ونیز است که جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فراوانی در آن وجود دارد اما محله‌ای گران‌قیمت محسوب می‌شود. برای افرادی که به جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و زندگی شبانه هیجان‌انگیز علاقه دارید محله دورسو دورو را انتخاب کنید. این محله به خاطر گالری‌های هنری‌اش معروف است و گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

پوزیتانو

پوزیتانو از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

یکی از زیباترین و بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت، شهری است با خانه‌های رنگارنگ که در ساحل آمالفی قرار گرفته است. محله پوزیتانو لوور در نزدیکی ساحل قرار گرفته و گران‌قیمت‌ترین و زیباترین منطقه‌های این شهر است. در محله مونتو ارتوسو می‌توانید خانه‌هایی نسبتا ارزان پیدا کنید. این منطقه در تپه‌ای سرسبز قرار داشته و به مناطق مختلف شهر دسترسی دارد.

دریاچه کومو

دریاچه کومو از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

یکی از مناطق بسیار زیبا اما گران‌قیمت ایتالیا دریاچه کومو است. املاک و ویلاهای بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند دنیا در این منطقه قرار دارد. اگر تمکن مالی دارید و هزینه‌های زندگی دغدغه اصلی شما نیست یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت و زندگی دریاچه کومو است. منطقه بلاجیو در قسمت شمالی این دریاچه با چشم‌اندازی عالی و گل‌های زیبا بهترین محله این شهر است. وارنا یکی دیگر از منطقه‌های آن است که می‌توانید با قیمت مناسبی مکانی برای سکونت پیدا کنید.

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی؛ سیه نا

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی؛ سیه نا

اگر از شهر سیه نا بازدید کنید بدون شک تحت تاثیر زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن قرار می‌گیرید. اغلب افرادی که این شهر را از نزدیک دیده‌اند زیبایی این شهر را به تابلوی نقاشی تشبیه می‌کنند. این شهر مساحت کمی دارد اما بخش زیادی از تاریخ ایتالیا را در خود جای داده است. اگر دوست دارید دوران دانشجویی خود را در شهری آرام، زیبا و خلوت سپری کنید مطمئنا سیه نا یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی است.

این شهر یکی از قطب‌های دانشگاهی ایتالیا بوده و رشته‌های زبان، تاریخ، معماری و هنر رشته‌های اصلی آن را تشکیل می‌دهند. جاذبه‌های تاریخی متعددی در این شهر وجود دارد. صومعه سیه نا و پیزا سلیم‌بنی دو مکان باشکوه آن هستند که می‌توانید مسابقات اسب سواری معروف سیه نا را تماشا کنید.

شهر تورمینا

تورمینا از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

یکی دیگر از شهرهای که در شرق مناطق سیسیلی ایتالیا قرار دارد شهر تورمینا است. در مقایسه با سایر شهرهای این کشور زیبا از شهرت کمتری برخوردار است. اما دلایل مختلفی وجود دارد که این منطقه را به یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت تبدیل کرده است.

ترکیبی از فرهنگ رومی، عربی و یونانی، برگزاری مراسم و جشنواره‌های سنتی، اجرای تئاتر یونانی، برگزاری کنسرت‌ها و مهم‌تر از همه کوه‌های آتشفشانی، سواحل دنج و طبیعت بکر این منطقه را به مکان مناسبی برای زندگی و تحصیل تبدیل کرده است. اگر دوست دارید در شهر کوچک و با فرهنگی غنی درس بخوانید، از طرفی برای تامین مخارج خود با مشکلی مواجه نشوید تورمینا گزینه مناسبی است.

سخن پایانی

یکی از زیباترین کشورهای جهان که تاریخی غنی دارد ایتالیا است. معماری زیبا، قلعه‌ها و برج‌های باشکوه، کلیساها و صومعه‌هایی با معماری باروک و مراکز دانشگاهی بسیار معتبر این کشور را به مقصدی مناسب برای مهاجران تبدیل کرده است. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد مهاجرت را انتخاب می‌کنند. صرف نظر از دلیل مهاجرت، چالش‌ها و مشکلات فراوانی در مسیر وجود دارد.

برای این که بتواند مسیر خود را هموار کنید باید از فرهنگ، آداب و رسوم، فرصت‌های شغلی، مراکز دانشگاهی، امکانات رفاهی، شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری و بسیاری موارد دیگر آگاهی داشته باشید. سعی کردیم با معرفی بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت گامی موثر جهت کاهش دغدغه‌های شما برداریم. بدون شک مطالعه این اطلاعات در انتخاب آگاهانه موثر است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!