کشور دانمارک از بهترین کشورهای دنیا جهت مهاجرت بوده که در اسکاندیناوی قرار دارد. در سال های اخیر کشورهای توسعه یافته همواره به دنبال جذب کار آفرینان بوده‌اند و کشور دانمارک نیز از این روش برای پیشرفت خود بهره می برد. در این مقاله به آشنایی با کشور دانمارک، مزایا، شرایط، هزینه ها و تمامی مواردی که مربوط به ویزای استارتاپ دانمارک است می پردازیم. توصیه می شود تا انتهای مقاله را با دقت مطالعه کنید.

چرا دانمارک؟

کشور دانمارک در شمال اروپا واقع شده و پایتخت آن کپنهاگ می باشد. جمعیت کشور دانمارک بیش از ۵.۴ میلیون نفر تخمین زده شده است. زبان رسمی در این کشور دانمارکی است و همچنین زبان های آلمانی، فاروئی و گرینلندی به عنوان زبان‌های محلی در این کشور شناخته شده‌اند.

واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک بوده و این کشور با وجود این که جزو اتحادیه اروپا می باشد، عضو منطقه یورو نیست. ۸۰ درصد مردم دانمارک مسیحی پروتستان هستند. کشور دانمارک از اعضای موسس سازمان ملل و ناتو است. در این کشور اختلاف درآمد کمی وجود دارد و به همین دلیل در این زمینه، رتبه اول جهان را اخذ نموده است. از دلایل مهم جهت مهاجرت می توان به اقتصاد مدرن دانمارک اشاره نمود و همچنین کم بودن اختلافات طبقاتی و رفاه مالی، سبب شده این کشور بعد از فنلاند مقام شادترین کشور جهان را به خود اختصاص دهد.

در ۷ سال اول تحصیل در این کشور از دانش آموزان هیچگونه آزمونی گرفته نمی شود و تحصیلات از ۷ الی ۱۶ سالگی برای تمامی مردم اجباری و رایگان است. همچنین قابل ذکر است که پس از تحصیلات دانشگاهی، می توانید شغل بسیار مناسبی در این کشور داشته باشید.

شرایط زندگی در دانمارک

شرایط زندگی در دانمارک

دانمارک در بسیاری از شاخص های سلامت به نسبت کشورهای دیگر، عملکرد بهتری دارد. از شرایط مهم زندگی در این کشور می توان به تعادل کار و زندگی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زیست، مشارکت مدنی، مهارت و آموزش، درآمد مناسب، سلامت ذهنی و جسمی، امنیت و سطح متوسط مسکن اشاره نمود.

از لحاظ اشتغال، ۷۵ درصد افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله در دانمارک مشغول کار هستند و ۸۱ درصد بزرگسالان دارای تحصیلات عالی هستند. امید به زندگی و طول عمر در این کشور ۸۱ سال است و به طور کلی مردم این کشور از زندگی خود بسیار راضی و خشنود هستند. هزینه های زندگی در دانمارک بالا می باشد به طوری که برای سرگرمی و تفریح در پایتخت این کشور باید هزینه بالایی را پرداخت کنید. به طور کلی شهروندی که با واحد پول دانمارک درآمد اخذ نماید، می تواند به راحتی در دانمارک زندگی کند.

هزینه های املاک در کشور دانمارک بسیار بالا می باشد و برای اجاره یک ملک باید مبلغ ۳ ماه اجاره را پیش پرداخت کنید. علاوه بر هزینه های مسکن، هزینه خورد و خوراک نیز کم نیست و تنها کسانی می توانند به کشور دانمارک مهاجرت کنند که از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.

هزینه های حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار کم و ارزان است و در مقابل هزینه های حمل و نقل خصوصی بسیار گران می باشد. همچنین در پایتخت این کشور که به شهر دوچرخه سوارها معروف است، بسیاری از مردم با دوچرخه رفت و آمد می کنند.

هزینه‌ های زندگی در دانمارک

هزینه‌های زندگی در دانمارک در زمره بالاترین هزینه‌های زندگی در سطح جهان قرار گرفته و این هزینه‌ها از جنبه شاخص قیمت مصرف کننده در رده ششم سطح جهانی قرار دارد. هزینه‌های زندگی در برخی از شهرهای دانمارک بسیار بالا می‌باشد، به طوری که شهرهای کپنهاگن، آرهوس و آلبورگ در زمره ۱۵ شهر گران اروپا قرار گرفته‌اند. به دلیل وجود درآمد بالا در این کشور، افراد مهاجر در صورت یافتن شغلی مناسب، خواهند توانست از عهده پرداخت هزینه‌های بالا برای ادامه زندگی در کشور دانمارک برآیند.

هزینه‌های زندگی در دانمارک شامل مواردی چون هزینه‌های مسکن و اجاره، هزینه‌های خوراک و غذا، هزینه‌های رستوران، هزینه‌های پوشاک، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خرید روزانه و همچنین به هزینه‌های تفریح و ورزش می‌باشد. در مقایسه هزینه‌های زندگی دانمارک نسبت به هزینه‌های زندگی در ایران می‌توان گفت که میزان این هزینه‌ها در کشور دانمارک حدود ۱۱۴.۵۹ درصد بیشتر از ایران است.

از دلایل بالا بودن هزینه‌های زندگی در دانمارک می‌توان به عواملی چون برخورداری ساکنین این کشور از اقتصاد مناسب و مقاوم و همچنین کیفیت بالای زندگی برای آنان اشاره کرد. البته دولت کشور دانمارک برای افزایش قدرت خرید ساکنین در کشور خود تمهیداتی از جمله افزایش درآمد این افراد اندیشیده است. همچنین شما خواهید توانست به منظور مهاجرت به کشور دانمارک، به شهرهایی که هزینه‌های زندگی کمتری نسبت به شهرهای بزرگ دارند مهاجرت کنید.

هم‌ اکنون قصد داریم تا هزینه‌های زندگی در دانمارک را برای شما همراهان گرامی مورد بررسی قرار دهیم:

 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان بزرگ حدود ۱۹۴۶ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان متوسط حدود ۱۴۳۸ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان کوچک حدود ۱۰۱۵ یورو
 • هزینه‌های یک وعده غذایی ناهار معادل ۱۶ یورو
 • قیمت یک عدد نان معادل ۰.۷ یورو
 • قیمت یک کیلوگرم سیب معادل ۲.۶ یورو
 • قیمت یک عدد کاپوچینو معادل ۵.۲ یورو
 • قیمت یک عدد آبجو معادل ۱.۵ یورو
 • هزینه‌های حمل و نقل عمومی ماهانه معادل ۶۴ یورو
 • هزینه‌های پنج کیلومتر تاکسی سواری معادل ۱۱.۸ یورو
 • هزینه‌های اتصال به اینترنت معادل ۲۱ یورو
 • هزینه‌های بلیت فیلم معادل ۱۳.۵ یورو
 • هزینه‌های باشگاه تناسب اندام ماهانه همراه با عضویت معادل ۳۲ یورو

ویزای استارتاپ دانمارک

ویزای استارتاپ دانمارک

کشور دانمارک از سال ۲۰۱۸ تاکنون برنامه استارتاپ ویزای خود را در دسترس کار آفرینان قرار داده است. به دلیل توسعه یافته بودن کشور دانمارک و شرایط مطلوب زندگی، ورود به این کشور تا حدودی سخت می باشد و همچنین طبق گزارش های بین‌المللی، کشور دانمارک دارای توسعه یافته ترین الگوی دولت رفاه در جهان است.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

ابتدا باید بیزینس پلن خود را طراحی کنید و کارشناسان کسب و کار کشور دانمارک را متقاعد کنید که ایده شما نوآورانه و مفید واقع می شود و به ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد دانمارک منجر خواهد شد. در ادامه به بیان شرایطی که باید دارا باشید اشاره می کنیم.

 • داشتن تمکن مالی برای سال اول اقامت خود و خانوادتان (میزان تمکن مالی برای خود متقاضی ۱۳۷ هزار کرون دانمارک، برای متقاضی به همراه همسرش ۲۷۴ هزار کرون دانمارک، برای متقاضی به
 • همراه فرزندش ۱۸۲ هزار کرون دانمارک و برای متقاضی به همراه همسر و فرزندش ۳۱۹ هزار کرون دانمارک می باشد)
 • محدودیت تعداد اعضای شرکت استارتاپی (نهایتا ۳ نفر)
 • توانایی سرمایه گذاری بر کسب و کار خود را داشته باشید
 • دریافت ID بیومتریک قبل از ارائه طرح کسب و کارتان
 • اشتغال زا بودن ایده شما

فرم ارزیابی مشاوره رایگان مهاجرت

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استارتاپ دانمارک می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • مدارک ثبت شرکت (اساس نامه و بیزینس پلن و…)
 • مدارک شخصی
 • پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی موافقت حضور
 • اجازه اقامت و کار

اعتبار ویزای استارتاپ دانمارک

مدت زمان اعتبار یک استارتاپ در کل ۵ سال می باشد و بنا به درخواست متقاضی مبنی بر صدور ویزای کار٬ مدت اعتبار اولین ویزا تا سقف ۱ سال متقیر و برای ۶ ماه دیگر قابل تمدید می باشد. البته متقاضی می تواند ضمن داشتن ویزا برای کارت اقامت ۲ ساله نیز اقدام نماید و در صورتی که طی ۲ سال اول موفقیت کسب و کار خود را به دولت دانمارک نشان دهد، اقامت وی به مدت ۳ سال دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود و در مجموع بعد از ۵ سال متقاضی می تواند برای اقامت دائم PR و شهروندی (پاسپورت) اقدام نماید.

هزینه دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

هزینه دریافت ویزای استارتاپ دانمارک به غیر از هزینه های اقامت و ثبت ایده، به مبلغ ۲۱۱۰ کرون می باشد. همچنین اگر قصد آوردن همراهی را در کنار خود داشته باشید، بایستی هزینه های او را پرداخت نمایید.
قابل ذکر است که در مرحله اول هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید و این هزینه پرداختی نیز جهت اقامت و کار در این کشور می باشد.

مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

مدت زمانی که برای آماده سازی طرح خود به زبان انگلیسی یا دانمارکی نیاز است، ۲ تا ۳ ماه می باشد و همچنین طی مدت ۲ الی ۳ ماه پروژه شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت موافقت، ویزای استارتاپ دانمارک برای شما صادر می گردد.

مزایای دریافت ویزای استارتاپ دانمارک

 • حضور در یکی از بهرین کشورها در اروپا از لحاظ استارتاپ
 • یکی از رتبه های اول جهان از لحاظ بیزینس و کسب و کار
 • دارای پایتختی با عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی
 • زندگی در کنار گروهی از شادترین مردمان کره زمین
 • پایین بودن ریسک سرمایه گذاری بین ۱۰ کشور جهان
 • بهترین بیمه ها با پذیرش مسئولیت کامل
 • امکان تمدید مدت زمان اقامت برای خود و خانواده
 • اخذ پاسپورت پس از گذشت ۵ سال برای خود و خانواده

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
_

سوالات متداول

_
در چه حالتی متقاضی مجوز دریافت ویزای استارتاپ دانمارک را اخذ می کند؟

در صورتی که بیزینس پلن فرد به تایید دولت و مراجع قانونی برسد

مهم ترین ویژگی دریافت ویزای استارتاپ دانمارک چیست؟

امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای خود و خانواده از مهم ترین مزایای این ویزا می باشد

چطور می توان به واسطه ویزای استارتاپ دانمارک، اقامت این کشور را اخذ نمود؟

با دریافت مجوز فعالیت از نهادهای حمایت کننده دانمارک، می توان اقامت این کشور را اخذ نمود

اولین اقدام جهت اخذ ویزای استارتاپ دانمارک چیست؟

نگارش یک بیزینس پلن اولین گام جهت اخذ ویزای استارتاپ دانمارک می باشد

آیا می شود این ویزا را اخذ کنیم اما انجام کار را جایگزین راه اندازی کسب و کار کنیم؟

خیر، این ویزا تنها برای راه اندازی کسب و کار به شما داده می شود

آیا در برنامه ویزای استارتاپ دانمارک، همسر و فرزندان اجازه کار و تحصیل خواهند داشت؟

بله، آن‌ها اجازه انجام کار خواهند داشت و همچنین فرزندان شما می توانند به طور کاملا رایگان به ادامه تحصیل بپردازند

آیا امکان دریافت ویزا برای خانواده وجود دارد؟

بله، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما می توانند همراهتان باشند

آیا می توان در صورت عدم پذیرش یک کشور، برای کشوری دیگر درخواست ارسال کنیم؟

بله، با انجام تغییرات جزئی می توان به کشورهای دیگری درخواست صدور ویزای استارتاپ ارسال کرد

آیا تعداد نفرات تاثیری در فرآیند اخذ ویزای استارتاپ دارد؟

در برخی کشورها تیم بودن یک مزیت به شمار می رود اما در برخی بیزینس هایی که نیاز به سرمایه گذاری است، هزینه هایی باید پرداخت شود

امکان دریافت ویزای استارتاپ چه میزان می باشد؟

این فرآیند به بیزینس پلن شما بستگی دارد

درباره مهاجرت به دانمارک بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)