کشور دانمارک از بهترین کشورهای دنیا جهت مهاجرت بوده که در اسکاندیناوی قرار دارد. در سال های اخیر کشورهای توسعه یافته همواره به دنبال جذب کار آفرینان بوده‌اند و کشور دانمارک نیز از این روش برای پیشرفت خود بهره می برد. در این مقاله به آشنایی با کشور دانمارک، مزایا، شرایط، هزینه ها و تمامی مواردی که مربوط به ویزای استارت آپ دانمارک است می پردازیم. توصیه می شود تا انتهای مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

چرا دانمارک؟

کشور دانمارک در شمال اروپا واقع شده و پایتخت آن کپنهاگ می باشد. جمعیت کشور دانمارک بیش از ۵.۴ میلیون نفر تخمین زده شده است. زبان رسمی در این کشور دانمارکی است و همچنین زبان های آلمانی، فاروئی و گرینلندی به عنوان زبان‌های محلی در این کشور شناخته شده‌اند.

واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک بوده و این کشور با وجود این که جزو اتحادیه اروپا می باشد، عضو منطقه یورو نیست. ۸۰ درصد مردم دانمارک مسیحی پروتستان هستند. کشور دانمارک از اعضای موسس سازمان ملل و ناتو است. در این کشور اختلاف درآمد کمی وجود دارد و به همین دلیل در این زمینه، رتبه اول جهان را اخذ نموده است. از دلایل مهم جهت مهاجرت می توان به اقتصاد مدرن دانمارک اشاره نمود و همچنین کم بودن اختلافات طبقاتی و رفاه مالی، سبب شده این کشور بعد از فنلاند مقام شادترین کشور جهان را به خود اختصاص دهد.

در 7 سال اول تحصیل در این کشور از دانش آموزان هیچگونه آزمونی گرفته نمی شود و تحصیلات از ۷ الی ۱۶ سالگی برای تمامی مردم اجباری و رایگان است. همچنین قابل ذکر است که پس از تحصیلات دانشگاهی، می توانید شغل بسیار مناسبی در این کشور داشته باشید.

 

شرایط زندگی در دانمارک

 

شرایط زندگی در دانمارک

دانمارک در بسیاری از شاخص های سلامت به نسبت کشورهای دیگر، عملکرد بهتری دارد. از شرایط مهم زندگی در این کشور می توان به تعادل کار و زندگی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زیست، مشارکت مدنی، مهارت و آموزش، درآمد مناسب، سلامت ذهنی و جسمی، امنیت و سطح متوسط مسکن اشاره نمود.

از لحاظ اشتغال، ۷۵ درصد افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله در دانمارک مشغول کار هستند و ۸۱ درصد بزرگسالان دارای تحصیلات عالی هستند. امید به زندگی و طول عمر در این کشور ۸۱ سال است و به طور کلی مردم این کشور از زندگی خود بسیار راضی و خشنود هستند. هزینه های زندگی در دانمارک بالا می باشد به طوری که برای سرگرمی و تفریح در پایتخت این کشور باید هزینه بالایی را پرداخت کنید. به طور کلی شهروندی که با واحد پول دانمارک درآمد اخذ نماید، می تواند به راحتی در دانمارک زندگی کند.

هزینه های املاک در کشور دانمارک بسیار بالا می باشد و برای اجاره یک ملک باید مبلغ 3 ماه اجاره را پیش پرداخت کنید. علاوه بر هزینه های مسکن، هزینه خورد و خوراک نیز کم نیست و تنها کسانی می توانند به کشور دانمارک مهاجرت کنند که از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.

هزینه های حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار کم و ارزان است و در مقابل هزینه های حمل و نقل خصوصی بسیار گران می باشد. همچنین در پایتخت این کشور که به شهر دوچرخه سوارها معروف است، بسیاری از مردم با دوچرخه رفت و آمد می کنند.

 

ویزای استارت آپ دانمارک

 

ویزای استارت آپ دانمارک

کشور دانمارک از سال ۲۰۱۸ تاکنون برنامه استارت آپ ویزای خود را در دسترس کار آفرینان قرار داده است. به دلیل توسعه یافته بودن کشور دانمارک و شرایط مطلوب زندگی، ورود به این کشور تا حدودی سخت می باشد و همچنین طبق گزارش های بین‌المللی، کشور دانمارک دارای توسعه یافته ترین الگوی دولت رفاه در جهان است.

 

شرایط دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

ابتدا باید بیزینس پلن خود را طراحی کنید و کارشناسان کسب و کار کشور دانمارک را متقاعد کنید که ایده شما نوآورانه و مفید واقع می شود و به ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد دانمارک منجر خواهد شد. در ادامه به بیان شرایطی که باید دارا باشید اشاره می کنیم.

 

 • داشتن تمکن مالی برای سال اول اقامت خود و خانوادتان (میزان تمکن مالی برای خود متقاضی ۱۳۷ هزار کرون دانمارک، برای متقاضی به همراه همسرش ۲۷۴ هزار کرون دانمارک، برای متقاضی به همراه فرزندش ۱۸۲ هزار کرون دانمارک و برای متقاضی به همراه همسر و فرزندش ۳۱۹ هزار کرون دانمارک می باشد)
 • محدودیت تعداد اعضای شرکت استارت آپی (نهایتا ۳ نفر)
 • توانایی سرمایه گذاری بر کسب و کار خود را داشته باشید
 • دریافت ID بیومتریک قبل از ارائه طرح کسب و کارتان
 • اشتغال زا بودن ایده شما

 

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استارت آپ دانمارک می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

 • مدارک ثبت شرکت (اساس نامه و بیزینس پلن و…)
 • مدارک شخصی
 • پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی موافقت حضور
 • اجازه اقامت و کار

 

اعتبار ویزای استارت آپ دانمارک

مدت زمان اعتبار یک استارتاپ در کل ۵ سال می باشد و بنا به درخواست متقاضی مبنی بر صدور ویزای کار٬ مدت اعتبار اولین ویزا تا سقف ۱ سال متقیر و برای ۶ ماه دیگر قابل تمدید می باشد. البته متقاضی می تواند ضمن داشتن ویزا برای کارت اقامت ۲ ساله نیز اقدام نماید و در صورتی که طی ۲ سال اول موفقیت کسب و کار خود را به دولت دانمارک نشان دهد، اقامت وی به مدت ۳ سال دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود و در مجموع بعد از ۵ سال متقاضی می تواند برای اقامت دائم PR و شهروندی (پاسپورت) اقدام نماید.

 

هزینه دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

هزینه دریافت ویزای استارت آپ دانمارک به غیر از هزینه های اقامت و ثبت ایده، به مبلغ ۲۱۱۰ کرون می باشد. همچنین اگر قصد آوردن همراهی را در کنار خود داشته باشید، بایستی هزینه های او را پرداخت نمایید.
قابل ذکر است که در مرحله اول هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید و این هزینه پرداختی نیز جهت اقامت و کار در این کشور می باشد.

 

مدت زمان دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

 

مدت زمان دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

مدت زمانی که برای آماده سازی طرح خود به زبان انگلیسی یا دانمارکی نیاز است، 2 تا 3 ماه می باشد و همچنین طی مدت ۲ الی ۳ ماه پروژه شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت موافقت، ویزای استارت آپ دانمارک برای شما صادر می گردد.

 

مزایای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

 

 1. حضور در یکی از بهرین کشورها در اروپا از لحاظ استارت آپ
 2. یکی از رتبه های اول جهان از لحاظ بیزینس و کسب و کار
 3. دارای پایتختی با عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی
 4. زندگی در کنار گروهی از شادترین مردمان کره زمین
 5. پایین بودن ریسک سرمایه گذاری بین 10 کشور جهان
 6. بهترین بیمه ها با پذیرش مسئولیت کامل
 7. امکان تمدید مدت زمان اقامت برای خود و خانواده
 8. اخذ پاسپورت پس از گذشت 5 سال برای خود و خانواده

 


سوالات متداول

 

در چه حالتی متقاضی مجوز دریافت ویزای استارت آپ دانمارک را اخذ می کند؟

در صورتی که بیزینس پلن فرد به تایید دولت و مراجع قانونی برسد

مهم ترین ویژگی دریافت ویزای استارت آپ دانمارک چیست؟

امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای خود و خانواده از مهم ترین مزایای این ویزا می باشد

چطور می توان به واسطه ویزای استارت آپ دانمارک، اقامت این کشور را اخذ نمود؟

با دریافت مجوز فعالیت از نهادهای حمایت کننده دانمارک، می توان اقامت این کشور را اخذ نمود

اولین اقدام جهت اخذ ویزای استارت آپ دانمارک چیست؟

نگارش یک بیزینس پلن اولین گام جهت اخذ ویزای استارت آپ دانمارک می باشد

آیا می شود این ویزا را اخذ کنیم اما انجام کار را جایگزین راه اندازی کسب و کار کنیم؟

خیر، این ویزا تنها برای راه اندازی کسب و کار به شما داده می شود

آیا در برنامه ویزای استارت آپ دانمارک، همسر و فرزندان اجازه کار و تحصیل خواهند داشت؟

بله، آن‌ها اجازه انجام کار خواهند داشت و همچنین فرزندان شما می توانند به طور کاملا رایگان به ادامه تحصیل بپردازند

آیا امکان دریافت ویزا برای خانواده وجود دارد؟

بله، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما می توانند همراهتان باشند

آیا می توان در صورت عدم پذیرش یک کشور، برای کشوری دیگر درخواست ارسال کنیم؟

بله، با انجام تغییرات جزئی می توان به کشورهای دیگری درخواست صدور ویزای استارت آپ ارسال کرد

آیا تعداد نفرات تاثیری در فرآیند اخذ ویزای استارت آپ دارد؟

در برخی کشورها تیم بودن یک مزیت به شمار می رود اما در برخی بیزینس هایی که نیاز به سرمایه گذاری است، هزینه هایی باید پرداخت شود

امکان دریافت ویزای استارت آپ چه میزان می باشد؟

این فرآیند به بیزینس پلن شما بستگی دارد

درباره مهاجرت به پرتغال بیشتر بدانید