کشور سوئد به دلیل مکان‌های دیدنی و تاریخی، طبیعت زیبا و آب‌وهوای مناسبی که دارد هر ساله تعداد زیادی گردشگر و مهاجر را به سمت خود می‌کشاند. همان‌طور که گفته شد، کشور سوئد علاوه بر این همه زیبایی و دیدنی‌ها در زمینه فناوری نوین فعالیت خوب و پر قدرتی دارد. در سال‌های اخیر شرکت‌های نوپا و استارت آپ در این کشور راه‌اندازی شده‌اند. باعث شده به اقتصاد کشور سوئد کمک بسیار زیادی کند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با ویزای استارت آپ سوئد آشنا کنیم تا در صورت اقدام به ویزا بتوانید به‌راحتی آن را دریافت کنید.

کشور‌های مختلف به‌خصوص کشور سوئد در تلاش هستند تا اقتصاد خود را ارتقا دهند و پیشرفت بسیار خوبی داشته باشند. به همین دلیل به دنبال مهاجرانی هستند که قصد مهاجرت به سوئد را دارند. افرادی که دارای ذهنی باهوش و خلاق و همچنین پر از ایده‌های جدید هستند را انتخاب می‌کنند و ویزای آن‌ها را نیز صادر می‌کنند. افرادی که از ایده‌های خود تا به حال هیچ استفاده‌ای نکرده‌اند را تسهیلات مهاجرتی و اقامتی به نام ویزای استارت آپ را برای این افراد در نظر گرفته‌اند تا بتوانند به کشور سوئد مهاجرت کنند.

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کشور‌ها قصد دارند که کشور خود را در تمام زمینه‌ها ارتقا دهند. به همین دلیل افرادی که دارای ذهن خلاق و پر از ایده‌های جدید هستند، می‌توانند از طریق ویزای استارت آپ به کشور سوئد مهاجرت کنند. اقامت چند ساله یا دائم داشته باشند. شما اگر قصد مهاجرت دارید و نمی‌دانید که از کدام روش مهاجرتی استفاده کنید، می‌توانید با پیاده‌کردن ایده‌های جدید و جالب دولت سوئد را متقاعد کنید. از طریق ویزای استارت آپ سوئد به این کشور زیبا مهاجرت کنید.

ویزای استارت آپ سوئد چیست؟

ویزای استارت آپ سوئد چیست؟ویزای استارت آپ نوعی ویزای کارآفرینی است که افراد می‌توانند از طریق آن به کشور سوئد مهاجرت کنند و در این کشور شغلی بسیار خود داشته باشند. کشور سوئد به دلیل اینکه کشوری مهاجرپذیر است، سعی دارد افرادی را وارد کشور خود کند که با استفاده از ذهن و خلاقیت آن‌ها اشتغال کشور خود را بهبود ببخشد و همچنین به اقتصاد سوئد کمک بسیار زیادی کند. دولت سوئد در تلاش است که با صادر کردن این نوع ویزا برای افراد، به شرکت‌های نوپا و استارت آپ در زمینه تولید و اشتغال‌زایی کمک بسیار زیادی کند.

کسانی که قصد مهاجرت به سوئد از طریق ویزای استارت آپ را دارند، بهتر است بدانند با داشتن این ویزا شما باید حتماً در این کشور اشتغال‌زایی راه‌اندازی کنید. شما با این کار به اکوسیستم کسب‌وکار کشور سوئد کمک بسیار زیادی می‌کنید. به طور کلی می‌توان گفت افرادی که به فکر کار کردن هستند و از ذهنی باهوش، خلاق و پر از ایده‌های جدید که تا به حال از آن‌ها هیچ کشوری استفاده‌ای نکرده برخوردار هستند، می‌توانند با دریافت ویزای استارت آپ سوئد به این کشور مهاجرت کنند و در آن‌ها شغلی بسیار خوب داشته باشند.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ سوئد

ممکن است برای افرادی که تا به حال اقدام به دریافت این نوع ویزا نکرده‌اند، سختی و دشواری‌های خاص خودش را داشته باشد. بنابراین، بهتر است ابتدا قبل از اقدام به درخواست این نوع ویزا تمام مطالب گفته شده در این مقاله را بخوانید تا بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای استارت آپ کشور سوئد را دریافت کنید. ما قصد داریم در این مقاله شما را با تمام شرایط خواسته شده از طرف دولت سوئد برای دریافت ویزای استارت آپ آشنا کنیم.

 • یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای دریافت این ویزا نیاز دارید، این است که شما باید حداقل صاحب ۵۱% سهام شرکتی در کشور سوئد باشید.
 • فرد متقاضی باید حداقل در ۶۰ ماه گذشته ۲۴ ماه را تجربه مدیریتی در کسب‌وکار یا شغلی داشته باشد تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام کند.
 • رشته تحصیلی شما باید با موضوع استارت آپ یا شغلی که قصد دارید در کشور سوئد ایجاد کنید، مرتبط باشد.
 • باید دارای تمکن مالی مناسب برای راه‌اندازی کسب‌وکاری یا سرمایه‌گذاری نیز در این کشور باشید.
 • شما دارای ذهنی باهوش، خلاق و پر از ایده‌های جدید که تا کنون هیچ کشوری از آن‌ها استفاده نکرده است، باشید.
 • باید بتوانید از طریق استارت آپ برای افراد سوئدی کسب‌وکار و شغلی راه‌اندازی کنید.
 • شما باید توانایی متقاعدکردن دولت سوئد را برای راه‌اندازی کسب‌وکاری مناسب که به درآمد کشور کمک بسیار زیادی می‌کند، داشته باشید.
 • شما باید دارای ارتباط اجتماعی بسیار خوبی باشید. زیرا باید با شرکت‌های تجاری به‌منظور حمایت مصاحبه و گفت‌وگو کنید.
 • شما باید در مدت زمانی که در کشور خود حضور داشته‌اید، از مهارت و توانایی بسیار خوبی در ایجاد کسب‌وکار برخوردار باشید.
 • بتوانید با طرح استارت آپی خرج و مخارج خودتان و خانواده‌تان در سوئد را تأمین کنید.
 • فرد متقاضی اگر با خانواده قصد مهاجرت به سوئد را دارد، بهتر است بداند برای این کار نیاز به یک سرمایه اولیه دارد. بنابراین، تمکن مالی مناسبی که نیاز دارد به این گونه است که ۲۰۰.۰۰۰ کرون برای فرد متقاضی، ۱۰۰.۰۰۰ کرون برای همسر متقاضی و ۵۰.۰۰۰ کرون برای هر فرزندی که متقاضی دارد.
 • باید به زبان سوئدی یا انگلیسی مسلط باشید و بتوانید به‌راحتی ارتباط برقرار کنید.
 • فرد متقاضی باید به دولت سوئد ثابت کند که می‌تواند راه‌اندازی طرح استارت آپی را در این کشور به عهده بگیرد.
 • شما باید این را به دولت سوئد ثابت کنید که تمام کالا‌های تولید شده را در کشور سوئد به فروش می‌رسانید.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور سوئد از طریق ویزای استارت آپ را دارند، بهتر است بدانند که باید دارای تمام شرایط‌ گفته شده باشند تا بتوانند اقدام به درخواست این نوع ویزا کنند. بنابراین، بهتر است قبل از اقدام به ارائه درخواست تمام شرایط لازم را فراهم کنید. دارای شرایط گفته شد باشید و بعد اقدام به درخواست و دریافت ویزای استارت آپ کشور سوئد کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ سوئد

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ سوئددر بخش قبل تمام شرایط خواسته شده از طرف دولت سوئد که برای مهاجرت به این کشور از طریق ویزای استارت آپ نیاز دارید، گفته شد. آیا دارای شرایط خواسته شده هستید؟ اگر دارای شرایط هستید، نوبت به تهیه تمام مدارک لازم برای درخواست این نوع ویزا می‌رسد. ما قصد داریم تمام مدارکی که برای درخواست و دریافت ویزای استارت آپ کشور سوئد لازم دارید را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با خواندن این مطالب به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست خود را برای دریافت ویزای استارت آپ ارائه دهید.

 • شما باید کپی تمام صفحه‌های پاسپورت را به همراه داشته باشید تا اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره پاسپورت و اعتبار پاسپورت را نشان دهد.
 • گواهی بانکی مبنی بر اینکه شما می‌توانید در مدت زمانی که در سوئد اقامت دارید، از پس تمام هزینه‌های خود و خانواد‌ه‌تان بر بیایید.
 • گواهی بانکی مبنی بر اینکه شما توانایی راه‌اندازی شرکت یا بیزینسی را در کشور سوئد دارید.
 • اگر قصد خرید خانه یا شرکت در کشور سوئد را دارید، باید مدارکی مبنی برقرار داد خرید ارائه دهید.
 • شما باید مدارکی مبنی بر قرارداد تجاری و ثبت سهام شرکتی که در سوئد راه‌اندازی کرده‌اید را به همراه داشته باشید.
 • مدارکی که نشان دهد تمام هزینه‌های خرید شرکت را پرداخت کرده‌اید.
 • شما باید مدارکی که تمام مستندات ۲ سال اخیر شرکتی که خریداری کرده‌اید را ارائه دهید.
 • مدارکی مبنی بر آخرین مدرک تحصیلی را به همراه داشته باشید.
 • شما باید مدارکی که نشان‌دهنده اینکه توانایی خوبی در طرح استارت آپی دارید را ارائه دهید.
 • مدارکی که نشان دهد از شرکتی که راه‌اندازی کرده‌اید چه اندازه سود و چه اندازه ضرر می‌کنید.
 • شما باید مجوز مالیاتی دریافت شده برای طرح استارت آپ را ارائه دهید.
 • همچنین باید قرارداد‌های دولتی و خصوصی درمورد طرح استارت آپ را به همراه داشته باشید.

افرادی که قصد درخواست ویزای استارت آپ را دارند، باید به این نکته توجه داشته باند که برای درخواست، باید حتماً تمام مدارک لازم و شرایط خواسته شده را داشته باشید تا درخواست شما ریجکت نشود. بنابراین، حواستان باشد در تهیه مدارک خواسته شده غفلت نکنید و از اینکه تمام آن‌ها را آماده کرده‌اید اطمینان حاصل کنید. زیرا ممکن است اگر تنها یکی از مدارک را نداشته باشید، درخواست ویزای استارت آپی شما رد خواهد شد.

مراحل درخواست و دریافت ویزای استارت آپ سوئد

مراحل درخواست و دریافت ویزای استارت آپ سوئددر بخش‌های قبل تمام شرایط و مدارک خواسته شده از طرف دولت سوئد برای تأیید و صادر کردن ویزای استارت آپ این کشور گفته شد. اگر دارای تمام شرایط هستید و تمام مدارک لازم را تهیه کرده‌اید، بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست ویزای استارت آپ کشور سوئد کنید. ما قصد داریم در این بخش شما را با تمام مراحل درخواست و دریافت این نوع ویزا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به سوئد از طریق این نوع ویزا را داشتید، بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست خود را برای دریافت ویزا استارت آپ ارائه دهید.

 1. اولین مرحله برای درخواست به این گونه است که شما باید یک طرح بسیار مناسب و خوب برای کسب‌وکاری که قصد دارید در کشور سوئد راه‌اندازی کنید، ارائه دهید. این طرح باید نشان‌دهنده یک ایده خلاق و جدید باشد.
 2. در مرحله بعد شما باید ایده و طرح خود را با افرادی که در پیدا کردن اسپانسر به شما کمک خواهند کرد، در میان بگذارید. به این دلیل که داشتن اسپانسر به شما کمک بسیار زیادی در گرفتن ویزای استارت آپ سوئد می‌کند.
 3. در مرحله بعد شما باید به دولت سوئد ثابت کنید که با راه‌اندازی کسب‌وکاری در زمینه طرح استارت آپی می‌‌توانید از پس تمام هزینه‌های خود و خانواده و همچنین شرکت بر بیایید. همچنین باید این را ثابت کنید که توانایی استخدام افراد سوئدی را در شرکت خود دارید. می‌توانید با راه‌اندازی شرکت به اقتصاد و اشتغال‌زایی کشور سوئد کمک بسیار زیادی کنید.
 4. مرحله بعد به این گونه است که شما باید تمام مدارک خواسته شده را تهیه کنید و آن‌ها را ارائه دهید.
 5. در مرحله بعد شما باید طرح و ایده خود را برای نهاد مربوط در سوئد ارسال کنید. اگر با طرح و ایده شما موافقت شد، می‌توانید در مرحله بعد درخواست خود را ارسال کنید.
 6. در این مرحله باید در سایت سفارت سوئد فرم درخواست ویزا را دانلود کنید و آن را پر کنید. همچنین باید تمام مدارک را به مسئولان سفارت تحویل دهید، البته می‌توانید آن‌ها را در سایت بارگذاری کنید.
 7. در مرحله بعد شما باید بعد از درخواست منتظر تأیید درخواست ویزای استارت آپ کشور سوئد بمانید.
 8. در مرحله آخر اگر با درخواست ویزای شما موافقت شد، ویزای استارت آپ شما صادر خواهد شد و در مدت‌زمان مشخصی به دست شما خواهد رسید.

مزایای دریافت ویزای استارت آپ سوئد

ویزای استارت آپ کشور سوئد و دیگر کشورها دارای مزایای بسیار خوب و زیادی هستند. ما قصد داریم در این بخش تعدادی از مزایای این نوع ویزا را به شما معرفی کنیم تا اگر در اقدام به درخواست و دریافت ویزای استارت آپ شک و تردید داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب با اطمینان کامل اقدام به دریافت ویزا استارت آپ کشور سوئد کنید. در قسمت زیر به برخی از مزایای دریافت ویزای استارت آپ کشور سوئد اشاره شده است.

 • اقتصاد پیشرفته کشور سوئد: کشور سوئد در بین کشوران اتحادیه اروپا از اقتصاد بسیار خوب و پیشرفته‌ای برخوردار است. به همین دلیل ایجاد کسب‌وکار در زمینه طرح استارت آپی در کشور سوئد به پیشرفت شما کمک زیادی خواهد کرد.
 • مالیات مناسب: زمانی که استارت آپ خود را راه‌اندازی می‌کنید، باید مالیاتی را پرداخت کنید. اما کشور سوئد جزو کشور‌هایی است که دولت این کشور مالیات کمی را از شما خواهد گرفت.
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها: هزینه ایجاد و راه‌اندازی کسب‌وکار در کشوران اروپایی به‌خصوص کشور سوئد به‌صرفه‌تر است. یعنی شما می‌توانید با هزینه کم کالا تولید کنید، اجازه دفتر پرداخت کنید و حمل‌ونقل انجام دهید.

سخن نهایی

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد، کشور سوئد به دلیل اینکه در فناوری نوین فعالیت بسیار خوبی دارد، به یکی از بهترین‌ کشوران اروپایی در زمینه استارت آپ تبدیل شده است. در بخش‌های قبل گفته شد که ویزای استارت آپ سوئد برای افرادی که دارای ذهنی خلاق و پر از ایده‌های جدید هستند، بسیار مناسب است. افرادی که با ویزای استارت آپ به کشور سوئد مهاجرت می‌کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند و بدانند که باید از طریق این ویزا به اقتصاد و اشتغال‌زایی کشور سوئد کمک بسیار زیادی کنند تا با درخواستشان برای ویزا موافقت شود.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
به این مطلب امتیاز دهید