کشور آمریکا یکی از قدرتمندترین و بهترین کشورها در جهان محسوب می‌شود که افراد زیادی در فکر مهاجرت به این کشور هستند. آمریکا دارای اقتصاد بسیار خوبی است؛ به همین دلیل کار کردن و داشتن شغل در این کشور می‌تواند کمک بسیار زیادی به زندگی شما کند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها ویزای استارت آپ آمریکا است. اگر در فکر دریافت ویزای استارت آپ این کشور هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر مطالب همراه ما باشید؛ زیرا ما قصد داریم همه چیز درمورد این نوع ویزا را به شما معرفی کنیم.

ویزای استارت آپ کشور آمریکا، نوعی ویزای کارآفرینی است که شما با دریافت آن می‌توانید به آمریکا مهاجرت و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید. این نوع ویزا به این دلیل صادر می‌شود که دولت آمریکا بتوانند از سرمایه، دانش و ذهن خلاق مهاجران برای پیشرفت اقتصاد کشور خود استفاده کند و همین باعث شده تا این نوع ویزا را برای افراد باهوش و دارای ایده‌های خلاقانه و جدید صادر کنند. شما اگر دارای ذهنی خلاق و پر از ایده‌های جدید هستید، می‌توانید از این طریق به کشور آمریکا مهاجرت کنید.

به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که ویزای استارت آپ کشور آمریکا مخصوص کارآفرینان خارجی است که از سرمایه و منابع لازم برای مهاجرت برخوردار هستند و قصد راه‌اندازی کسب و کار یا تجارتی را در این کشور دارند. زمانی که آمریکا از این طریق افراد زرنگ و باهوش را جذب می‌کند، به اقتصاد و پیشرفت کشور خود کمک بسیار زیادی کرده‌ است. اگر جزو افرادی که به دنبال مهاجرت و راهی برای پیدا کردن شغل هستید، می‌توانید از طریق ویزای استارت آپ آمریکا به این کشور مهاجرت کنید و کسب و کار مخصوص به خودتان را راه‌اندازی کنید.

ویزای استارت آپ آمریکا چیست؟

ویزای استارت آپ آمریکا چیست؟ممکن است برای هر شخصی سؤال پیش آمده باشد که ویزای استارت آپ چیست و آیا همه کسب و کارها استارت آپ هستند؟ در جواب این سؤال می‌توان گفت که ویزای استارت آپ برای افرادی که دارای ذهنی باهوش و خلاق هستند و قصد دارند که از طریق کار به کشوری مهاجرت کنند مناسب است. البته توجه داشته باشید که همه کسب و کار‌ها استارت آپ نیستند و این اصطلاح برای شرکت‌هایی به کار برده می‌شود که در ابتدای کار خود هستند. شرکت‌هایی که جزو استارت آپ محسوب می‌شوند، به دست چند کارآفرین تأسیس شده‌اند و در مراحل ابتدایی تأسیس خود به سر می‌برند. برای تأسیس شرکت‌های استارت آپی شما نیاز به سرمایه خوبی دارید که بتوانید کالا یا خدماتی را به دیگران ارائه دهید. راه‌اندازی یک استارت آپ بهترین ایده برای ایجاد کسب و کار در آمریکا است.

اگر قصد راه‌اندازی یک استارت آپ خوب را دارید، بهتر است از سرمایه بسیار خوبی برخوردار باشید. شما با راه‌اندازی استارت آپ باید بتوانید کالایی تولید کنید و یا خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهید و از این راه به اقتصاد کشور آمریکا کمک بسیاری زیادی کنید. البته توجه داشته باشید که شما می‌توانید نسبت به ایده خود برای راه‌اندازی استارت آپ، سرمایه‌های مختلفی داشته باشید. اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تمام مطالب را بخوانید و بعد هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست این نوع ویزا کنید.

وضعیت استارت آپ‌ها در کشور آمریکا

وضعیت استارت آپ‌ها در کشور آمریکاکشور آمریکا به دلیل اقتصاد بسیار خوبی که دارد، استارت آپ‌های بسیار زیادی در این کشور وجود دارند که می‌توان گفت از ۱۲۹ هزار استارت آپ موجود ۷۹ هزار آن در کشور آمریکا هستند. استارت آپ‌های موجود در کشور آمریکا جزو بهترین استارت آپ‌ها در جهان هستند که شما می‌توانید با انتخاب این کشور بهترین استارت آپ‌ها را راه‌اندازی کنید. دلیل اینکه استارت آپ‌های کشور آمریکا بسیار خوب هستند، این است که آن‌ها از همان ابتدا به فکر جهانی شدن و بهتر شدن کشور خود بوده‌اند و همین باعث شده تا از استارت آپ‌های اروپا پیشرفت بیشتری داشته باشند.

وضعیت استارت آپ‌های موجود در کشور آمریکا به این گونه است که ترسی از شکست ندارند و هیچ رقابتی نمی‌کنند. شرکت‌های استارت آپی آمریکا به فکر پیشرفت هستند و با آزادی بیشتری کسب و کار خود را ارتقا می‌دهند؛ به همین دلیل ویزای استارت آپ آمریکا مورد توجه کسانی که قصد مهاجرت و راه‌اندازی کسب و کاری را دارند، قرار گرفته است.

ویزای استارت آپ آمریکا مناسب چه کسانی است؟

کسانی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ویزای استارت آپ را دارند، بهتر است بدانند که انتخاب این روش قطعاً شما را با چالش‌های مختلفی رو به رو خواهد کرد. بنابراین، بهتر است خود را برای چالش‌های پیش رو آماده کنید. شما برای مهاجرت باید به زبان انگلیسی مسلط و از سرمایه خوبی برخوردار باشید، تا بتوانید از چالش‌هایی که برای شما ایجاد می‌شود، به خوبی عبور کنید.

در برخی از مواقع ممکن است دریافت ویزای استارت آپ کشور آمریکا طول بکشد. البته توجه داشته باشید این زمان به نوع ویزای شما بستگی دارد. برای ویزای استارت آپ، بهتر است نوع شرکت و ایالت مد نظرتان را تعیین کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد دارید با خانواده به آمریکا مهاجرت کنید، بهتر است نیازها و اولویت‌های شخصی و تحصیلی خانواده خود را در نظر بگیرید. کشور آمریکا مکان بسیار خوبی برای پرورش ایده‌های خلاقانه و جدید است و از طریق این راه می‌توانید به موفقیت بسیار خوبی دست پیدا کنید.

انواع ویزای استارت آپ آمریکا

وضعیت استارت آپ‌ها در کشور آمریکاویزای استارت آپ آمریکا انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید نسبت به نوع شرکت و مدت زمانی که باید در این کشور بمانید، هر یک را انتخاب کنید. از ویزای استارت آپ آمریکا نوع‌های مختلفی وجود دارد که دولت این کشور هر یک از آن‌ها را نسبت به مدت زمانی که باید در این کشور بمانید، برای شما صادر می‌کنند. در قسمت زیر به هر یک از انواع ویزای استارت آپ اشاره کرده‌ایم.

 • برنامه معافیت ویزا برای مدت ۹۰ روز یا کمتر
 • ویزای B-1 آمریکا برای اقامت ۳ تا ۶ ماهه
 • ویزای L-1A آمریکا برای اقامت ۱ تا ۳ ساله
 • ویزای E-2 آمریکا برای اقامت ۱ تا ۳ ساله
 • ویزای O-1A آمریکا برای اقامت ۱ تا ۳ ساله
 • سری ویزا‌های EB برای اقامت دائم آمریکا

شرایط دریافت ویزای استارت آپ آمریکا

برای اینکه بتوانید ویزای استارت آپ کشور آمریکا را به دست بیاورید، باید دارای شرایط خاصی باشید. در بخش قبل انواع ویزای استارت آپ گفته شد که برای هر یک از آن‌ها شرایط خاصی وجود دارد. برای دریافت هر یک از آن‌ها باید دارای شرایط خاصی که برایشان قرار داده‌اند، باشید. در بخش زیر به شرایط هر یک از ویزاهای استارت آپ اشاره شده است.

ویزای EB-5 آمریکا

اولین شرطی که برای این نوع ویزا وجود دارد، این است که شما باید ثابت کنید سرمایه‌ای که دارید، کاملاً قانونی به دست آمده است. همچنین شما می‌توانید از طریق این ویزا سرمایه‌گذاری و ۱۰ شغل در این کشور ایجاد کنید. تمکن مالی که برای ویزای استارت آپ آمریکا از نوع EB-5 نیاز دارید، چیزی حدود ۵۰۰ هزار دلار تا ۹۰۰ هزار دلار است، اما در برخی از مواقع ممکن است این مبلغ بیشتر شود.

ویزای EB-2 آمریکا

زمانی که این ویزا را دریافت می‌کنید، گرین کارت به شما تعلق می‌گیرد. همچنین تمکن مالی که برای این ویزا نیاز دارید، تقریباً ۳۰۰ هزار دلار است. این مبلغ نسبت به نوع شرکت شما ممکن است متغیر باشد. فرد متقاضی باید دارای لیسانس و ۵ سال سابقه کار که این سابقه کاری بهتر است در حیطه مدیریت باشد.

ویزای L1 آمریکا

یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای این نوع ویزا وجود دارد، این است که شما باید شرکتی که در کشور آمریکا تأسیس می‌کنید، شعبه اصلی آن در کشور خود باشد. فرد متقاضی اگر قصد دارد در آمریکا شرکتی تأسیس و شروع به کار کند، باید در حیطه مدیر اصلی یا مدیر اجرایی مشغول به کار شود.

ویزای E2 آمریکا

شما زمانی که این نوع ویزا را دریافت می‌کنید، باید سرمایه‌ای که برای خود در نظر گرفته‌اید را صرف راه‌اندازی کسب و کاری کنید. البته توجه داشته باشید که ویزای E2 برای کشور‌های عضو معاهده است که شامل ایرانی‌ها نمی‌شود. همچنین لازم به ذکر است که این نوع ویزا غیر مهاجرتی است و هیچ گرین کارتی به شما داده نمی‌شود. فرد متقاضی باید دارای تمکن مالی ۱۰۰ هزار دلاری باشد، تا بتواند از طریق این نوع ویزا اقامتی موقت در این کشور داشته باشد.

مدارک لازم برای ویزای استارت آپ آمریکا

مدارک لازم برای ویزای استارت آپ آمریکابرای اینکه بتوانید از طریق ویزای استارت آپ آمریکا به این کشور مهاجرت کنید، نیاز به تعدادی مدارک که دولت این کشور از شما خواسته است، دارید؛ بنابراین بهتر است تمام مدارکی که ما در این بخش به شما معرفی می‌کنیم را آماده کنید تا زمانی که قصد ارسال درخواست ویزای خود را داشتید، به مشکل برنخورید. توجه داشته باشید که اگر مدارک شما ناقص باشند، ممکن است با ویزای شما موافقت نشود، پس بهتر است در تهیه مدارک دقت کافی را داشته باشید. در بخش زیر به مدارک مربوط به سرمایه‌گذاری و بیزینس اشاره شده است.

 • مدارک کلی ویزای استارت آپ کشور آمریکا: پاسپورت معتبر
 • ویزای مهاجرت
 • فرم DS-250
 • دو قطعه عکس دو در دو
 • اسناد شهروندی
 • مدارک مربوط به سرمایه‌گذاری: کپی صفحه هویت گذرنامه سرمایه‌گذار
 • کپی شناسنامه خارجی سرمایه‌گذار
 • رزومه سرمایه‌گذار
 • کپی کلیه مدارک تحصیلی، جوایز و گواهینامه‌های حرفه‌ای
 • در صورت وجود کپی سند ازدواج
 • در صورت وجود کپی کارت تأمین اجتماعی
 • مدارک مربوط به بیزینس: طرح جامع بیزینس
 • فرم‌های W-2 و I-9 برای کارگرانی که قبلاً استخدام شده‌اند
 • سوابق حقوق و دستمزد
 • لیست کارکنان و شرح وظایف مربوط
 • اسنادی واحد و تجاری
 • اساسنامه
 • مقالات سازمان
 • آیین‌نامه
 • لیست سهام‌داران
 • قرارداد مشارکت
 • لیست شرکای محدود
 • قرارداد عملیاتی

مراحل درخواست و دریافت ویزای استارت آپ آمریکا

مراحل درخواست و دریافت ویزای استارت آپ آمریکاشما اگر قصد مهاجرت به آمریکا از طریق هر ویزایی را داشته باشید، باید مراحلی را برای درخواست ویزا انجام دهید. اما از آنجایی که آمریکا هیچ سفارتی در ایران ندارد، شما باید به کشور‌های ترکیه یا امارات سفر کنید و مراحل درخواست خود را در آنجا بگذرانید. ما قصد داریم مراحل درخواست ویزای استارت آپ کشور آمریکا را به شما معرفی کنیم تا اگر اطلاعی درمورد روند درخواست نمی‌دانستید، بتوانید با مطالعه مطالب گفته شده، درخواست خود را ارسال کنید.

 1. اولین کاری که باید انجام دهید، این است که شما باید دارای یک ایده خلاقانه و جدید برای راه‌اندازی کسب و کار خود باشید.
 2. در مرحله دوم ایده خود را باید در قالب یک طرح تجاری ارائه دهید.
 3. در مرحله سوم باید ایده و طرح خود را به افرادی که در پیدا کردن اسپانسر به شما کمک می‌کنند، در میان بگذارید؛ زیرا با داشتن اسپانسر آسان‌تر می‌توانید ویزای استارت آپ آمریکا را به دست بیاورید.
 4. مرحله چهار به این گونه است که تمام مدارک خواسته شده را باید آماده کنید.
 5. در مرحله پنجم باید در سفارت آمریکا در کشور‌های ترکیه یا امارت وقت مصاحبه بگیرید.
 6. مرحله ششم به این گونه است که شما باید برای انجام مصاحبه به دیگر کشور‌ها سفر کنید.
 7. در مرحله هفتم بعد از اینکه مصاحبه خود را انجام دادید، باید منتظر تأیید ویزا بمانید.
 8. در مرحله هشتم اگر با درخواست ویزای شما موافقت شد منتظر صدور آن بمانید و بعد از صدور به آمریکا مهاجرت کنید.

مزایای دریافت ویزای استارت آپ آمریکا

استارت آپ آمریکا مزایای بسیار زیادی دارد که همین باعث شده تا افراد زیادی قصد مهاجرت و راه‌اندازی استارت آپ خود را در این کشور داشته باشند. در این کشور به دلیل زیاد بودن استارت آپ‌ها استاندارد‌های مالی بسیار خوبی وجود دارد که شما می‌توانید با راه‌اندازی کسب و کار خودتان در این کشور سود زیادی داشته باشید؛ زیرا در کشور آمریکا مالیات زیادی وجود ندارد و سبک زندگی که آمریکایی‌ها دارند، باعث شده تا با راه‌اندازی استارت آپ سود بسیار زیادی داشته باشید.

دیگر مزایایی که ویزای استارت آپ کشور آمریکا دارد، این است که شما با دریافت این نوع ویزا می‌توانید اقامتی ۳۰ ماهه داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد تا بعد از اتمام این مدت زمان بتوانید آن را به مدت ۳۰ ماه دیگر تمدید کنید. البته توجه داشته باشید که با دریافت اقامت ۵ ساله گرین کارت و پاسپورت به شما تعلق می‌گیرد.

سخن نهایی

همان‌طور که گفته شد، کشور آمریکا جزو قدرتمندترین کشور‌ها محسوب می‌شود که از اقتصاد بسیار خوبی برخوردار است. در این کشور استارت آپ‌های قدرتمندی وجود دارد که توانسته‌اند به اقتصاد و پیشرفت آمریکا کمک زیادی کنند. ویزای استارت آپ آمریکا برای کسانی مناسب است که دارای ذهنی باهوش و خلاق هستند و می‌توانند از طریق آن به پیشرفت این کشور کمک بسیار زیادی کنند. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با ویزای استارت آپ، شرایط و مدارک دریافت آن آشنا کنیم. اگر دارای شرایط هستید، پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)