۲۷ تا از برترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

جمهوری کوچک لیتوانی در جنوب ناحیه بالتیک واقع‌ شده و از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی است. این کشور دارای میراث جهانی بوده و در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی، سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده و از کشورهای جذاب و دیدنی به شمار می‌رود.

پایتخت لیتوانی، شهر ویلنیوس می‌باشد و واحد پول این کشور لیتاس است. زبان‌های پرکاربرد در این کشور روسی و لهستانی می‌باشد و همچنین اکثر مردمان لیتوانی مسیحی هستند. اگر قصد مهاجرت به لیتوانی رو دارید این مقاله برای شما نوشته شده و البته پیشنهاد می کنیم مطالب شرایط زندگی در لیتوانی و وضعیت کار در لیتوانی رو نیز مطالعه بفرمایید. در ادامه مقاله به بررسی جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی می‌پردازیم.

اگر قصد مهاجرت دارید و این ملطب رو برای تکمیل اطلاعاتتون مورد مطالعه قرار می دهید٬ در نظر داشته باشید محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور ویزای تحصیلی لیتوانی و ویزای استارتاپ لیتوانی هستند.

جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

پارک ملی آکتایتیا

پارک ملی آکتایتیا ۴۰۰ کیلومتر می‌باشد که ۳۰ درصد آن از آب تشکیل شده و شامل ۳۰ رودخانه و ۱۲۶ دریاچه است. مشهورترین دریاچه این پارک، بالوساس است.

این پارک زیبا دارای درختان کاج و صنوبر بوده و جهت آشنایی با سبک زندگی اصیل لیتوانی، می‌توانید به این مکان سفر کنید. در پارک ملی آکتایتیا حیواناتی چون گراز، گوزن شمالی و گوزن کوهی وجود داشته و همچنین لانه‌های زنبوری و بناهای آسیاب آبی در این مکان قرار دارند.

شهر دروسکینینکای

شهر دروسکینینکای

شهر دروسکینینکای بسیار کوچک است و در نزدیکی مرزهای بین‌المللی کشور لیتوانی قرار دارد. این شهر دارای موزه‌ای می‌باشد که شاهکارهای هنرمندان مشهور کشور لیتوانی را به نمایش گذاشته است. شهر دروسکینینکای از جاذبه‌های طبیعی فراوانی برخوردار بوده و یکی از بهترین مجموعه‌های تفریحی و ورزشی در زمستان است.

شهر دروسکینینکای چشمه‌های معدنی و باغ‌های زیبایی دارد. آب‌های معدنی این شهر خاصیت شفادهندگی دارد که از مهم‌ترین عامل جذب گردشگران خارجی به شمار می‌رود. پارک گراتو از جاذبه‌های طبیعی دیگر این شهر به شمار می‌رود.

پارک اروپا

این پارک جزو موزه‌های فوق‌العاده زیبای شهر ویلنیوس است. پارک اروپا دارای شاهکارهای هنری بسیاری بوده و برخی از آنان در گینس نیز به ثبت رسیده‌اند. این پارک در دسته ۵۰ جاذبه هیجان‌انگیز دنیا قرار گرفته و دارای بیش از ۱۰۰ مجسمه می‌باشد.

شهر کرناوه

شهر کرناوه از قدمت بالایی برخوردار بوده و از شهرهای تاریخی به شمار می‌رود. این شهر از اولین پایتخت‌های لیتوانی می‌باشد که در زمان‌های گذشته رونق بسیاری داشته است. همچنین شهر کرناوه در لیست میراث یونسکو قرار دارد.

شهر آنیکشیای یکی از سرسبز ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

آنیکشیای، شهری سرسبز می‌باشد که دارای قدمتی ۵۰۰ ساله است. این شهر در نزدیکی مرزهای شرقی قرار گرفته و دارای آثار تاریخی بسیاری می‌باشد. آنیکشیای به ریزورت‌های اسکی معروف است و در فصل‌های سرد گردشگران بسیاری برای تفریحات زمستانی به این مکان سفر می‌کنند.

شهر رومشیشکس (Rumšiškės) از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

شهر رومشیشکس (Rumšiškės) از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

شهر رومشیشکس در نزدیکی کایوناس قرار گرفته و پر از کلبه‌های روستایی و آسیاب‌های بادی می‌باشد که جذابیت بالایی برای این شهر به ارمغان آورده است. قابل ذکر است که مراسم‌های این شهر طبق سنت‌های قدیمی برگزار می‌شود.

شهر پلاتلای

شهر پلاتلای در غرب دریاچه‌ای با همین نام قرار گرفته و چشم‌اندازهای خیره کننده‌ای دارد. مهم‌ترین گردشگری این شهر، همان دریاچه‌ای است که در کنارش قرار گرفته و همچنین علاوه بر آن شهر پلاتلای، دارای کلیساهای چوبی زیبایی است.

پارک ملی اوکسیتیا

پارک ملی اوکسیتیا

این پارک ملی در شمال شرق کشور قرار گرفته که چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیبایی در کنار دریای بالتیک تشکیل داده است. این پارک، عنوان اولین پارک ملی لیتوانی که پر از جنگل‌ها، درخت‌های کاج، دریاچه و رودخانه‌های مختلف است را به خود اختصاص داده و همچنین دارای جذابیت فراوانی است که عامل جذب گردشگران خارجی به شمار می‌رود.

کلیسای هولی اسپریت یکی از زیبا ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

کلیسای هولی اسپریت یکی از زیبا ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

از زیباترین کلیساهای ویلنیوس می‌توان به کلیسای هولی اسپریت اشاره نمود که قدمت این کلیسا به قرن ۱۵ میلادی بازمی‌گردد. این کلیسا به سبک باروک ساخته شده و تزیینات داخلی آن بسیار فوق‌العاده و جذاب است.

همین عامل سبب گردید که کلیسای هولی اسپریت از دیدنی‌ترین جاذبه‌های ویلنیوس به شمار رود. کلیسای هولی اسپریت با گذر زمان دارای تغییرات بسیاری شد و بدین سبب از کلیسای کاتولیک تبدیل به کلیسای ارتودوکس شد.

در گذشته به جای این کلیسا، یک کلیسای چوبی قرار داشت که بعد از آتش‌سوزی در قرن ۱۸ به کلیسای سنگی تغییر پیدا کرد. کلیسای هولی اسپریت نمای داخلی زیبایی دارد و شامل گچ‌بری‌ها، رنگ‌های روشن‌، وسایل قدیمی، گل‌های بسیار زیبا و مجسمه‌هایی است که از ترکیب مرمرهای سفید و زرد طراحی شده‌اند.

دروازه داون

دروازه داون

دروازه داون قسمتی از دیوار دفاعی ویلنیوس است که قدمت آن به قرون وسطی بازمی‌گردد. این دیوار‌های دفاعی دارای ۹ دروازه بودند که بر روی آن‌ها نقش و نگارهای زیبایی چون تصویر مریم مقدس حک شده بود و مردم به خوش‌یمنی این طرح اعتقاد بالایی داشتند. امروزه تنها آثار باقی مانده از آن دیوارهای دفاعی، دروازه داون می‌باشد؛ زیرا این دیوارهای دفاعی در سال ۱۷۹۹ مورد حمله روس‌ها قرار گرفت و قسمت عظیمی از آن مورد تخریب قرار گرفت.

کلیسای سنت آن یکی از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

کلیسای سنت آن در شهر ویلنیوس قرار دارد و یکی از زیباترین معماری‌های کشور لیتوانی را دارا می‌باشد. همچنین این کلیسا طی ۵۰ سال بدون تغییر پابرجا مانده است. عامل معروف شدن این کلیسا، آجرهای نارنجی رنگ و پنجره‌های رنگی و قوسی شکل می‌باشند. در کنار این کلیسا برج ناقوسی به سبک گوتیک قرار دارد که در قرن ۱۹ ساخته شده است. این کلیسا در سال ۱۵۰۱ بنا شده و دارای سقف‌های بلند و کنده‌کاری‌های قدیمی می‌باشد.

پارک ملی دژوکیا

پارک ملی دژوکیا بزرگ‌ترین منطقه حفاظتی لیتوانی به شمار می‌رود. این پارک در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد تا از جنگل‌های کاج، روستاها و چشم‌اندازهای منطقه حفاظت کند. هرسال حدود ۳۰۰ هزار نفر به این مکان جهت کوهنوردی و بازدید از گونه‌های گیاهی و جانوری سفر می‌کنند.

موزه ملی لیتوانی بزرگ ترین میراث فرهنگی لیتوانی

موزه ملی لیتوانی بزرگ ترین میراث فرهنگی لیتوانی

این موزه در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد و از بزرگ‌ترین میراث فرهنگی و تاریخی در این کشور است. بدین سبب میلیون‌ها گردشگر هرساله جهت بازدید از این موزه به لیتوانی سفر می‌کنند‌.

قلعه کایوناس

قلعه کایوناس نخستین بار در قرن ۱۴ و به سبک گوتیک ساخته شد که از پربازدیدترین و معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی است. از سال ۱۹۳۰ تاکنون پروژه‌های نوسازی بسیاری روی این قلعه انجام شده و همچنین حفاری‌هایی جهت کسب اطلاعات بیشتر از گذشته درحال انجام است. قلعه کایوناس در تلاقی دو رود قرار دارد و در گذشته نقش محافظت از شهر را ایفا کرده است. قابل ذکر است که برج این قلعه به شکل دایره زیبایی می‌باشد.

تراکای از خلوت ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

تراکای از خلوت ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

شهر تاریخی تراکای در نزدیکی پایتخت لیتوانی قرار دارد که در قرن ۱۳ بنا شده است. علاوه بر بزرگی تراکای، این شهر شلوغی شهرهای بزرگ را ندارد و دارای دریاچه‌ای پر از آب است. پارک ملی و حیات‌وحش زیبای این شهر گردشگران بسیاری را به خود اختصاص داده و قلعه زیبایی در تراکای وجود دارد که در وسط دریاچه پرآب آن قرار گرفته است.

محله قدیمی ویلنیوس یکی از جذاب ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

محله قدیمی ویلنیوس یکی از جذاب ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

از جذاب‌ترین و چشم‌نواز‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی، می‌توان به محله قدیمی ویلنیوس اشاره کرد. این محله پر از گنجینه‌های قرون وسطایی، بناهای گوتیک و نئوکلاسیک می‌باشد‌. محله قدیمی ویلنیوس در سایت میراث جهانی قرار دارد و به داشتن بناهای تاریخی، میدان‌های سنگ‌فرش شده، قلعه و کلیساهای مختلف معروف است.

قلعه و موزه گدیمیناس از مهم ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

قلعه و موزه گدیمیناس از مهم ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی، قلعه و موزه گدیمیناس می‌باشد‌ که در بالاترین نقطه تپه و در شهر ویلنیوس واقع شده که بسیار خاص و منحصربه‌فرد می‌باشد. همچنین این قلعه دارای موزه و نمایشگاه تاریخی است.

شهر شولی Šiauliai

شهر شولی Šiauliai

شهر شولی در روزگاران قدیم از شهرهای مهم شوروی به شمار می‌رفت. امروزه افرادی که جهت گردشگری، شهر شولی را مقصد خود قرار می‌دهند؛ هدفشان دیدن تپه صلیب‌ها در شمال شهر شولی است. همچنین این شهر دارای کافه‌های شیک و مختلف، خیابان‌های مزین شده با درختانی زیبا، کلیسای جامع محلی و یک برج می‌باشد.

در شهر شولی تپه‌ای وجود دارد که در آن مکان توسط مردمان مخالف رژیم شوروی، بیش از ۲ میلیون صلیب قرار داده شده که این عمل بیانگر عدم پذیرش خشونت توسط آنان و تلاش جهت برقراری آزادی مردمان لیتوانی بوده است.

شهر ساحلی کلایپدا

شهر ساحلی کلایپدا

شهر ساحلی کلایپدا دارای لنگرگاه‌های بزرگ و عظیمی است و هرسال در این شهر فستیوال‌های بسیاری در کنار ساحل و داخل شهر برگزار می‌گردد. همچنین کلایپدا موزه دریایی و سواحلی دارد که بسیار دل‌انگیز و زیبا هستند.

دروازه سپیده دم

از ۹ مکان دفاعی در ویلنیوس می‌توان به دروازه سپیده دم اشاره نمود که این دروازه از بلندترین دروازه‌های ویلنیوس بوده است. این دروازه در شرایط سخت و دشوار بنا شد و یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی کشور لیتوانی است.

در سال ۱۷۹۹ کشور روسیه تمامی مکان‌های دفاعی لیتوانی را از بین برد و تنها این دروازه به‌جای مانده است. دلیل عدم مخروب شدن دروازه سپیده دم، ترس کشور روسیه از نقاشی‌ها و طرح‌های مقدس روی این دیوار بود.

قصر دوک اعظم جاذبه ای که نماد استقلال است

قصر دوک اعظم جاذبه ای که نماد استقلال است

از قرن چهارم میلادی در پایتخت لیتوانی، قصر دوک اعظم بنا شد که به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته است. این قصر آثار تاریخی منحصربه‌فردی دارد که نماد اقتدار، پویاسازی و استقلال کشور لیتوانی می‌باشد.

موزه قربانی‌ های نسل کشی

این موزه در شهر ویلنیوس قرار دارد و متعلق به هزاران لیتوانیایی می‌باشد که طی جنگ جهانی دوم و در چند دهه اخیر توسط شوروی به زندان‌ها فرستاده شدند و یا به قتل رسیدند. در نمای بیرونی موزه، یادبودهایی به‌ منظور ادای احترام به این قربانی‌ها، قرار گرفته شده و در نمای داخلی موزه، اتفاقات تلخ و عملکردهای ناگوار شوروی دیده می‌شود.

دانشگاه ویلنیوس

دانشگاه ویلنیوس

دانشگاه ویلنیوس، قدیمی‌ترین دانشگاه در کل اروپا بوده و دلیل اهمیت این دانشگاه ظاهر فوق‌العاده و قدمت بالای آن است. این دانشگاه در سال ۱۵۷۹ بنا شد و در گذشته تاثیری باورنکردنی در فرهنگ و اجتماع کشور لیتوانی داشت. این دانشگاه ۱۹ دانشگاه زیر مجموعه، ۳ هزار کارمند و بالای ۲۴ هزار نفر دانشجو دارد.

کلیسای جامع ویلنیوس یکی از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

کلیسای جامع ویلنیوس یکی از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی

کلیسای جامع ویلنیوس از زیباترین شاهکارهای معماری کلاسیک در کشور لیتوانی می‌باشد. عامل معروف شدن این کلیسا معماری منحصر‌به‌فرد و مغناطیس بزرگی است که در جذب گردشگر دارد.

نرینگا

نرینگا

نرینگا دارای تپه‌ها و سواحل شنی، چمن‌زارها و جنگل‌های کاج می‌باشد. تفریحات در این شهر شامل دوچرخه ‌سواری، موج‌ سواری، ماهیگیری، پیاده روی، آفتاب گرفتن در منطقه نیدا و استراحت در کلبه شهرهای قدیمی می‌باشد. همچنین شما قادر خواهید بود از کلبه زیبای توماسمان، گالری‌ها و کارگاه‌های هنرمندان آلمانی دیدن کنید.

پالانگا از جاذبه های تابستانی لیتوانی

پالانگا از جاذبه های تابستانی لیتوانی

پالانگا مقصد گردشگران تابستانی کشور لیتوانی می‌باشد که جشن‌های متعددی در آنجا برگزار می‌گردد. از عوامل مهم دیگری که سبب جذب گردشگران به این شهر شده می‌توان به ساحل و ماسه‌های طلایی بالتیک اشاره نمود. این شهر شلوغی چندانی ندارد و بیشتر اوقات خلوت است.

پانه وژیس Panevėžys پنجمین شهر بزرگ لیتوانی

پانه وژیس Panevėžys پنجمین شهر بزرگ لیتوانی

شهر پانه وژیس عنوان پنجمین شهر بزرگ کشور لیتوانی را به خود اختصاص داده است. این شهر در دشت‌های رودخانه نوزیس و در قلب کرانه‌های شمالی کشور قرار دارد. شهر پانه وژیس در گذشته شهری سلطنتی بوده که در زمان انقلاب و کشمکش‌ها تخریب شد. البته بازمانده‌هایی چون کلیسای جامع شهر، ساختمان‌های قدیمی و کلبه‌های قدیمی در این مکان وجود دارد.

به دلیل قرار گرفتن لیتوانی در مرکز جغرافیای اروپا، تاکنون گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این کشور سفر کرده‌اند. البته کشور لیتوانی از ارزان‌ترین‌های اروپا به شمار می‌رود که آب‌وهوای مناسبی دارد. همچنین لیتوانی به دلیل دارا بودن از جاذبه‌های گردشگری فراوان و امکانات رفاهی مطلوب، کشور مناسبی برای گردشگران خارجی به شمار می‌رود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!