اخذ ویزای کشور ایتالیا به دلیل جایگاه ویژه‌ این کشور در جهان، کمی دشوار بوده و در صورتی که بتوانید خود را به یکی از شهروندان ایتالیا تبدیل کنید؛ شرایط زندگی بسیار مطلوب با مزایای فوق العاده ای خواهید داشت. اکنون به شرح موقعیت کشور ایتالیا، هزینه های زندگی، چگونگی اخذ ویزای استارتاپ ایتالیا، مزایای آن و سایر توضیحات تکمیلی جهت اطلاع شما دوستان عزیز می پردازیم. توصیه می شود تا انتهای مقاله را با دقت مطالعه کنید.

چرا ایتالیا؟

ایتالیا جزو کشورهای جهان اول و توسعه یافته بوده و همچنین جزو گروه ۸ محسوب می شود. کشور ایتالیا در اروپای جنوبی قرار دارد و پایتخت آن، شهر تاریخی رم است و همچنین به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن، به کشور چکمه معروف است. جمعیت کشور ایتالیا حدود ۶۰ میلیون نفر بوده و ۹/۹۳ درصد مردم مسیحی می باشند. آب و هوای این کشور معتدل چهار فصل بوده و ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت جهان است. واحد پول ایتالیا یورو می باشد و زبان رسمی مردم این کشور ایتالیایی است.

هزینه درمان رایگان، از مزایای زندگی در ایتالیا می باشد و همچنین هزینه های پایین جهت تحصیل نیز مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. مردم ایتالیا بسیار حسابگر بوده و با استفاده از اخذ وام های کوتاه مدت می توانند خانه ای مناسب برای خود خریداری کنند. حقوق دریافتی مردم ایتالیا حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در ماه است که بسیاری از هزینه های زندگی را پوشش می دهد و از مهم ترین مزایای این کشور به شمار می آید.

با تحصیل در دانشگاه های ایتالیا، آینده شغلی خود را تضمین کرده و می توانید از مزایای آن پس از فارغ التحصیلی بهره مند شوید. با اخذ ویزای ایتالیا، می توانید بدون نیاز به ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن سفر کنید. این کشور از نظر بهداشت و درمان بسیار پیشرفته بوده و غذاهای بسیار لذیذی دارد. اخذ ویزا و تابعیت ایتالیا نسبت به سایر کشوها ساده بوده و همچنین خرید ملک و افتتاح حساب بانکی در این کشور بسیار ساده است.

شرایط زندگی در ایتالیا

در چند سال اخیر ایتالیا به کشور صنعتی تراز اول تبدیل شده و مهم ترین صنایع آن، صنایع فلز کاری، محصولات شیمیایی، ماشین آلات، خودروسازی، مشروبات، مواد غذایی، منسوجات و تولید لباس، هواپیما و کشتی سازی، پتروشیمی، نفت و جنگ افزار می باشد. شرایط زندگی در ایتالیا همانند گذشته ها آسان نیست و این کشور پایین ترین رشد اقتصادی را در اتحادیه اروپا دارد. البته وضعیت اقتصادی و شرایط زندگی در شهرهای شمالی ایتالیا به دلیل وجود شرکت های خصوصی، با سایر مناطق متفاوت بوده و وضعیت بهتری دارد.

با این حال، هم اکنون اقتصاد ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا بوده و از بابت تولید ناخالص ملی جایگاه هشتم در جهان را دارا می باشد. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا، با توجه به منطقه و ساختمان مورد نظر جهت اقامت متغیر می باشد. برای مثال اگر تمایل دارید یک سوئیت کوچک اجاره کنید، باید حدود ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه هزینه پرداخت کنید.

البته مبلغ اجاره برای آپارتمان های یک و یا دو خوابه بیشتر از ۵۰۰ یورو در ماه می باشد و همچنین هزینه های برق، آب و گاز بسیار ناچیز می باشد؛ اما به دلیل صرف انرژی بالا باید مصرف خود را کنترل کنید تا مجبور به پرداخت هزینه های بالا نباشید. هزینه های خوراک در ایتالیا با توجه به الگوی زندگی فرد متفاوت است. اما به طور میانگین می توان گفت این هزینه ها در ماه حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ یورو می باشد. هزینه های حمل و نقل نیز برای هر شخص در ماه بین ۳۰ الی ۴۰ یورو است و با مزیتی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده، آن ها می توانند یک سوم هزینه های خود را در این زمینه کاهش دهند.

هزینه ‌های زندگی در ایتالیا

در سال‌های اخیر کشور ایتالیا با کسب رتبه ۲۷، در گروه گران‌ترین شهرها در سطح جهان قرار گرفته است. البته این کشور از نظر هزینه‌های مسکن در رتبه ۴۰ و از نظر هزینه‌های خوراک نیز در رتبه ۳۰ جهانی قرار دارد. با این حال، ایتالیا در قاره اروپا در گروه کشورهایی با هزینه‌های متوسط قرار گرفته است. این کشور به دلیل دستمزد و درآمد بالایی که برای کارکنان خود در نظر گرفته، رتبه بالایی در زمینه قدرت خرید کسب نموده است؛ به طوری که ساکنین این کشور از سطح رفاه مالی فوق‌العاده‌ و کیفیت بالایی در زندگی خود برخوردار هستند.

با اینکه به منظور تخمین میزان هزینه‌های زندگی در یک کشور می‌بایست پارامترهای بسیاری مورد ارزیابی قرار بگیرد، اما در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که شاخص محاسبه میانگین هزینه‌های زندگی در اغلب کشورهای اروپایی، در بیشتر موارد با توجه به عواملی از جمله هزینه‌های مسکن، هزینه‌های قبوض، هزینه‌های استفاده از اینترنت، هزینه‌های مالیات هزینه‌های خوراک و غذا، هزینه‌های رستوران، هزینه‌های پوشاک، هزینه‌های بیمه، هزینه‌های درمان، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خرید روزانه و همچنین هزینه‌های تفریح و ورزش صورت می‌گیرد.

در میان شهرهای ایتالیا، شهرهای میلان، بلونیا، فلورانس و رم که پایتخت تاریخی ایتالیا است در گروه گران‌ترین شهرهای ایتالیا قرار گرفته‌اند. همچنین شهرهای لوکا، پیستویا، ول ترا و مونتریجونی نیز در زمره کشورهای ارزان‌ قیمت در ایتالیا قرار دارند. البته میزان هزینه‌های زندگی در ایتالیا برای هر فرد با توجه به عواملی مانند نوع اقامت، شرایط، سبک زندگی، تعداد اعضای خانواده و در بیشتر مواقع به شهر محل اقامت او بستگی دارد.

هم‌ اکنون قصد داریم تا هزینه‌های زندگی در ایتالیا را برای شما همراهان گرامی مورد بررسی قرار دهیم:

 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان بزرگ حدود ۱۵۲۳ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان متوسط حدود ۱۱۸۵ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان کوچک حدود ۹۳۱ یورو
 • هزینه‌های یک وعده غذایی ناهار معادل ۱۳.۵ یورو
 • قیمت یک عدد نان معادل ۰.۵ یورو
 • قیمت یک کیلوگرم سیب معادل ۱.۷ یورو
 • قیمت یک عدد کاپوچینو معادل ۱.۳ یورو
 • قیمت یک عدد آبجو معادل ۱.۳ یورو
 • هزینه‌های حمل و نقل عمومی ماهانه معادل ۳۸ یورو
 • هزینه‌های پنج کیلومتر تاکسی سواری معادل ۸.۲ یورو
 • هزینه‌های اتصال به اینترنت معادل ۲۷ یورو
 • هزینه‌های بلیت فیلم معادل ۹.۳ یورو
 • هزینه‌های باشگاه تناسب اندام ماهانه همراه با عضویت معادل ۶۷ یورو

ویزای استارتاپ ایتالیا

ویزای استارتاپ ایتالیا

ایتالیا بین ۲۰۲ کشور جهان، در رتبه ۲۵ استارتاپ قرار دارد. بیشترین شرکت های استارتاپ ایتالیا، در شهر میلان با ۵۳۱ شرکت و همچنین ۱۳۷ شرکت در شهر رم می باشد. یکی از روش های اخذ اقامت دائم کشور ایتالیا، ویزای استارتاپ می باشد. جهت دریافت این ویزا ابتدا فرد باید مدارک خود را به کنسولگری ایتالیا ارسال کرده و بعد از این که مورد بررسی واقع شد، جهت مصاحبه با شما تماس گرفته می شود و در صورتی که بتوانید آن ها را متقاعد کنید، ویزای استارتاپ برای شما صادر می گردد.

ویزای استارتاپ بهترین راه برای افرادی است که ایده ای دارند و می خواهند در مسیر موفقیت آن را به کار ببرند. ویزای استارتاپ ایتالیا زیر مجموعه ثبت شرکت و کار آفرینی در ایتالیا است و نیاز به سرمایه چندان زیادی ندارد.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ ایتالیا

اشخاص می توانند از ۲ روش ویزای استارتاپ ایتالیا را اخذ نمایند:

 

 1. روش مستقیم
  با این روش اشخاص می توانند طرح اقتصادی خود را که باید جامع و کامل باشد برای کمیته ISV ایتالیا ارسال نمایند و در صورت تایید متقاضی مجوز موقت ورود به ایتالیا را دریافت خواهد کرد. در این صورت متقاضی نیاز دارد که برای سرمایه گذاری در شرکت استارتاپی مورد نظر مبلغ ۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری نماید.
 2. از طریق یک اینکوباتور معتبر
  در ایتالیا سالانه لیستی ارائه می گردد که طرح های اقتصادی که ارائه می شوند باید طبق آن باشند. متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای استارتاپ می تواند طرح استارتاپی خود را به همراه بیزنس پلن و مدارک توجیهی برای یکی از انکوباتورهای مورد تایید اداره مهاجرت ارسال نماید و در صورت دریافت نامه تاییده و ساپورت انکیوبیتور٬ متقاضی می تواند برای ویزا و اقامت کشور ایتالیا اقدام نماید.

 

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ ایتالیا

مدارکی که لازم است متقاضیان به مراجع قانونی ارائه دهند عبارتند از:

 

 • پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی سلامت
 • فرم درخواست صادره از دبیرخانه ویزای استارتاپ کشور ایتالیا
 • گواهی تمکن مالی مناسب برای اقامت در ایتالیا
 • سایر مدارک شناسایی متقاضی

 

اعتبار ویزای استارتاپ ایتالیا

ویزای استارتاپ ایتالیا به صورت ویزای یک ساله کاری مولتی از نوع D صادر می گردد.

 

هزینه دریافت ویزای استارتاپ ایتالیا

هزینه خاصی جهت اخذ ویزای استارتاپ ایتالیا در نظر گرفته نشده، اما شما بایستی سابقه مدیریتی و کاری در زمینه کار آفرینی داشته باشید و کار خود را راه اندازی کنید و همچنین طی یک سال صلاحیت خود را در زمینه موفقیت کاری خود نشان دهید.

 

مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ ایتالیا

مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ ایتالیا

مدت زمان مشخص و از قبل تعیین شده ای جهت طی کردن مراحل برای اخذ این ویزا وجود ندارد. شما پس از ارائه ایده و اخذ صلاحیت، مدارک خود را ارسال کرده و سپس بعد از مهلت ۸ روزه خود تا یکسال دیگر اقامت دریافت خواهید کرد. و همانطور که گفته شد در شرایطی می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

 

مزایای دریافت ویزای استارتاپ ایتالیا

ایتالیا از سال ۲۰۱۲ پذیرای سرمایه گذاران خارجی بوده و در راستای این عمل، به کسانی که علاقه مند به شروع استارتاپ خود در این کشور هستند؛ ویزای استارتاپ ارائه می کند. هدف از این عمل تقویت تکنولوژی، فن آوری و اشتغال زایی است.
از مزایای دیگر ویزای استارتاپ ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 • اخذ اقامت دائم بعد از گذشت پنج سال
 • مالکیت صد در صدی شرکت
 • افتتاح حساب شخصی و شرکتی
 • داشتن حقی که شهروندان ایتالیایی دارند
 • امکان درخواست اخذ پاسپورت بعد از ۵ سال اقامت دائم
 • سفر به کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • ثبت ایده به نام خود
 • امکان استفاده از علامت تجاری اروپایی برای فناوری و محصول تجاری خود
 • دسترسی به بازارهای اروپا با مشتریان بسیار زیاد
 • توسعه کسب و کار طبق قوانین تجاری و گمرکی بین المللی

در نتیجه ویزای استارتاپ ایتالیا دارای شرایط مطلوب جهت اخذ و همچنین هزینه های مقرون به صرفه برای معیشت می باشد. شما می توانید با ارائه ایده خود و تایید سفارت ایتالیا، اقامت یک ساله داشته باشید و سپس در صورت تایید صلاحیت، کار خود را ادامه داده و در نهایت بعد از پنج سال اقامت دائم خود را دریافت کنید و همچنین می توانید از مزیت هایی چون سفر به کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا برخوردار شوید.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
_

سوالات متداول

_
ویزای استارتاپ به چه معناست؟

استارتاپ به معنی اعطای شرایطی به متقاضیان کار آفرین خارجی می باشد. بدین منظور که آنان با داشتن ایده و شرایط سفارت ایتالیا، می توانند ویزای استارتاپ ایتالیا را اخذ نموده و بعد از پنج سال اقامت دائم خود را دریافت کنند

در چه شرایطی قادر خواهید بود در ایتالیا استارتاپ ایجاد کنید؟

با تاسیس شرکت جدید و ارایه طرح و ایده استارتاپی

بهترین شهرهای ایتالیا جهت اخذ ویزای استارتاپ کدامند؟

رم و میلان

بهترین و سودآورترین نوع اخذ ویزای استارتاپ ایتالیا کدامند؟

استارتاپ های خدماتی که بر پایه کسب و کارهای آنلاین و تحت وب می باشند

چطور می توان ویزای استارتاپ ایتالیا را اخذ نمود؟

در مرحله اول روش مستقیم وجود دارد که فرد کار آفرین تمامی اقدامات مربوط به ویزای استارتاپ خود را انجام می دهد و نوع دوم بدین گونه می باشد که فرد توانایی حمایت مالی مورد قبول در این زمینه را از سرمایه گذاران خارجی اخذ نماید

اعتبار ویزای استارتاپ ایتالیا چه مدتی می باشد؟

این ویزا به مدت ۱ سال اعتبار دارد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد. اما در صورتی که در این بازه زمانی متقاضی اقدام به ارائه مدارک و گذراندن مراحل قانونی کند؛ می تواند اقامت یک ساله را در ایتالیا اخذ نماید که این زمان تحت شرایطی قابل تمدید است

هزینه های زندگی در ایتالیا نسبت به کشورهای همتراز چگونه است؟

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا در صورت اخذ ویزای تحصیلی بسیار ناچیز می باشد. البته به طور کلی میانگین هزینه ها در شهرهای مختلف این کشور بالا نیست و می توان به راحتی در این کشور زندگی آرام و کم دغدغه ای را تجربه کرد

برای مهاجرت به ایتالیا بیشتر بدانید

 

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)