جاب آفر ایتالیا | شرایط و مراحل دریافت

کشور ایتالیا که شکلی شبیه چکمه دارد، منطقه‌ای است که این روزها به‌ صورت متوالی در فهرست مقصدهای برتر وب‌سایت‌های مسافرتی برجسته قرار می‌گیرد. این محبوبیت تعجب‌آور نیست، زیرا ایتالیا کشوری است که همه امکانات را دارد، در این بخش ما به بررسی جاب آفر ایتالیا و شرایط آن می‌پردازیم همراه ما باشید.

در این کشور شما از مناظر تاریخی، معماری الهام‌بخش و غذاهای عالی لذت خواهید برد. در زمان استراحت خود می‌توانید از شهرهای هنری مانند فلورانس با مجسمه‌های میکل‌آنژ و شهر بولونیا دیدن کنید یا کاخ گوتیک و کانال‌های ونیز را ببینید. همچنین می‌توانید مکان‌های دیدنی رم را در فهرست مکان‌های گردشگری خود انتخاب کنید و در یکی از کافه‌های لذت‌بخش آن استراحت کنید.

جاب آفر ایتالیا برای انگلیسی ‌زبانان بومی به دلیل رقابت زیاد دشوار است. کارگران خارجی که می‌توانند ایتالیایی صحبت کنند و ترکیب مناسبی از مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و تجربه را داشته باشند ممکن است بتوانند شغلی پیدا کنند به ‌ویژه در شهرهای بزرگ مانند فلورانس، میلان، جنوا و پایتخت رم.

مشاغل و جاب آفر ایتالیا

مشاغل و جاب آفر ایتالیا

به گفته صندوق بین‌المللی پول، این کشور هشتمین اقتصاد بزرگ جهان می‌باشد، اما به‌ شدت به صنایع تولیدی و خدماتی خود متکی است.
برای پیدا کردن جاب آفر ایتالیا لازم است بدانید که تضاد بین شمال و جنوب این کشور آشکار است، شمال ایتالیا صنعتی‌تر و توسعه‌یافته‌تر است و به دلیل فراوانی شرکت‌های خصوصی شناخته شده است و مکان مناسبی برای جاب آفر ایتالیا می‌باشد، در حالی ‌که جنوب به ‌شدت به کشاورزی و دامپروری متکی است.

جالب است بدانید که از آن جایی‌که اکثریت ساکنان این کشور در شمال زندگی می‌کنند، فارغ‌التحصیلان بیشتر در شهرهای بزرگ شمالی مانند میلان، تورین و جنوا کار پیدا می‌کنند.

به ‌علاوه، از آن جایی‌که سالانه حدود ۶۳ میلیون مسافر برای دیدن مناظر معروف ایتالیا به این کشور می‌آیند، یافتن جاب آفر ایتالیا و قراردادهای موقت در صنعت گردشگری بسیار آسان‌تر از استخدام دائمی در سایر بخش‌ها است. زمینه‌های شغلی بسیار پرطرفدار در ایتالیا عبارتند از:

  • صنعت خودرو
  • محصولات شیمیایی
  • مهندسی
  • بیمه
  • مخابرات

اکثر مردم محلی ایتالیا به زبان انگلیسی مسلط نیستند، بنابراین بعید است که بدون تسلط بر زبان، جاب آفر ایتالیا را به دست آورید. از سوی دیگر، توانایی صحبت ‌کردن به زبان انگلیسی شما به ‌ویژه در گردشگری و تدریس بسیار ارزشمند خواهد بود. به همین دلیل، مشاغل آموزش زبان انگلیسی به ‌عنوان یک زبان خارجی به ‌راحتی در دسترس هستند.

چگونه جاب آفر ایتالیا را به دست آوریم؟

چگونه جاب آفر ایتالیا را به دست آوریم؟

علی‌رغم گسترش جهانی اینترنت، شبکه‌سازی از طریق دوستان و خانواده هنوز به‌ عنوان ابزاری مناسب برای پیدا کردن هر کار موجود در کشور در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، زمانی که در این کشور هستید، پیدا کردن جاب آفر ایتالیا آسان‌تر خواهد بود، زیرا می‌توانید مستقیما شروع به برقراری تماس کنید و هر کجا که تصمیم بگیرید شروع به جستجو کنید.

اگر در حال حاضر در شرکتی مشغول به کار هستید که در ایتالیا حضور دارد، می‌توانید در مورد فرصت‌های استخدام احتمالی پرس‌وجو کنید. حتی اگر این امکان‌پذیر نیست، سعی کنید درخواست‌های پرتقاضا ایجاد کنید که در ایتالیا از آن استقبال می‌شود زیرا بسیاری از مشاغل آگهی نمی‌شوند. اگر این مسیر را دنبال می‌کنید، حتما تحقیق کنید و درخواست خود را برای مناسب‌ترین فرد در سازمان موردنظر خود ارسال کنید.

جاب آفر ایتالیا با مشاغل آموزشی

معلمان انگلیسی در ایتالیا تقاضای زیادی دارند، بنابراین رقابت برای جاب آفر ایتالیا در این شغل شدید است. اکثر این مشاغل تدریس در شهرهای بزرگ مانند رم، فلورانس و میلان در دسترس هستند، اگر چه فرصت‌هایی در سراسر کشور وجود دارد. شما می‌توانید در مدارس دولتی، مدارس خصوصی زبان، دانشگاه‌ها یا در مشاغلی که به کارکنان خود انگلیسی آموزش می‌دهند تدریس کنید.

همچنین می‌توانید برای تحصیل برای مدرک مربوطه آموزش زبان انگلیسی به ‌عنوان زبان خارجی به‌ صورت آنلاین ثبت‌نام کنید، در حالی ‌که برخی از مشاغل تدریس ممکن است نیاز به مدرک لیسانس داشته باشند.

لازم است بدانید که استخدام معلمان معمولا در اوایل بهار برای موقعیت‌های موجود در سپتامبر / اکتبر آغاز می‌شود.

ویزای جاب آفر ایتالیا

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید یا اهل نروژ، ایسلند یا لیختن‌اشتاین هستید، برای جاب آفر ایتالیا نیازی به مجوز ندارید. با این ‌حال، برای ماندن در این کشور برای بیش از ۹۰ روز، باید به سفارت کشور خود برای اقامت درخواست دهید. آن‌ها می‌توانند شما را در مورد اسنادی که باید همراه با درخواست شما ارسال شود، راهنمایی کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا، از جمله کسانی که از بریتانیا هستند، برای جاب آفر ایتالیا به ویزا، اقامت و اجازه کار در ایتالیا نیاز دارند. لازم است بدانید که بسته به هدف اقامت شما انواع مختلفی از ویزا وجود دارد.

اولین چیزی که باید بدانید این است که آیا شما واجد شرایط ویزای جاب آفر ایتالیا هستید یا خیر و برخی از شرایط لازم برای انجام این کار چیست. در حالی ‌که کارگران اروپایی شرایط بسیار کمی برای یافتن شغل در این کشور خواهند داشت، جویندگان کار غیر اروپایی ابتدا باید شغلی پیدا کنند تا بتوانند برای ویزای کار درخواست دهند.

کار در ایتالیا برای شهروند غیر اتحادیه اروپا

کار در ایتالیا برای شهروند غیر اتحادیه اروپا

شهروندان کشورهای ثالث برای این که بتوانند در این کشور کار کنند به ویزای کار نیاز دارند. اولین چیزی که باید بدانید این است که ایجاد شغل در ایتالیا برای شما در اولویت است. این به این دلیل است که کارفرمای ایتالیایی شما بیشتر مراحل درخواست ویزا را برای شما انجام خواهد داد.

احتمالا شنیده‌اید که گردشگری فرصت‌های کاری زیادی را برای مهاجران در ایتالیا فراهم می‌کند. در این کشور بخش‌هایی مانند مواد غذایی، فناوری، مکانیک، نساجی و شیمیایی به مهندسین با تجربه نیاز دارند اگر اهل بخش فناوری هستید، در یافتن جای خالی برای توسعه دهندگان نرم‌افزار و اپلیکیشن، طراحان تجهیزات کامپیوتری یا طراحان سیستم‌های مخابراتی مشکلی نخواهید داشت و به ‌راحتی می‌توانید در این شغل‌ها جاب آفر ایتالیا را به دست آورید.

الزامات زبان برای جاب آفر ایتالیا

در بیشتر موارد، توانایی صحبت به زبان ایتالیایی در سطح بالا برای تضمین شغل و جاب آفر ایتالیا ضروری است. تسلط به زبان ایتالیایی نیز زندگی در این کشور را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا افراد زیادی نمی‌توانند انگلیسی صحبت کنند. انگلیسی در مناطق توریستی و شهرهای بزرگ بیشتر و در مناطق روستایی کمتر صحبت می‌شود.

مطالعه یک دوره زبان ایتالیایی به شما کمک می‌کند تا این زبان را یاد بگیرید یا مهارت‌های خود را در حد استانداردهای لازم ارتقا دهید.

کار در ایتالیا چگونه است؟

اوقات فراغت خانواده یکی از جنبه‌های مهم فرهنگ ایتالیایی است و به همین دلیل کارگران در این کشور سعی می‌کنند تعادل بین کار و زندگی سالم برقرار کنند. ایتالیایی‌ها به طور متوسط کمتر از ۳۶ ساعت در هفته کار می‌کنند و حداکثر کار قانونی در هفته ۴۰ ساعت به‌ اضافه ۸ ساعت اضافه‌ کاری تعیین شده است.

همه کارکنان این کشور حداقل ۴ هفته مرخصی سالانه با حقوق و همچنین ۱۲ روز تعطیل رسمی دارند. پنج باند مالیات ‌بر درآمد وجود دارد که از ۲۳ درصد بر درآمد تا ۱۵۰۰۰ یورو تا ۴۳ درصد برای درآمد بیش از ۷۵۰۰۰ یورو متغیر است.

خوداشتغالی در ایتالیا

اگر خوداشتغالی در ایتالیا چیزی است که موردعلاقه شماست، این علاقه باید به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر. این بخش فرعی نحوه خوداشتغالی، برخی از مشاغل برتر خوداشتغالی در کشور و همچنین برخی از مزایایی که شما به ‌عنوان یک حرفه‌ای خوداشتغالی مستحق آن هستید را پوشش می‌دهد.

جاب آفر ایتالیا به‌ عنوان خوداشتغالی نیز برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان غیر اتحادیه اروپا متفاوت است. در حالی‌ که کارگران اتحادیه اروپا می‌توانند به ‌سادگی وارد این کشور شوند، در مقامات محلی ثبت‌نام کنند، و به ‌صورت خوداشتغالی دست ‌به ‌کار شوند، به‌ شرط این که تمام مراحل و الزامات مناسب برای فعالیت خاص خود را رعایت کنند؛ شهروندان غیر اتحادیه اروپا ابتدا باید برای ویزای کاری درخواست دهند.

هنگامی که برای ویزای خوداشتغالی درخواست می‌دهید، از قبل باید نوع خوداشتغالی را که می‌خواهید انجام دهید، بدانید. این شغل‌ها می‌تواند تحت یکی از دسته‌بندی‌های زیر باشد:

  • صاحب کسب‌وکار
  • نقش شرکتی
  • استارت‌آپ
  • فریلنسر
  • فعالیت ورزشی

کلام آخــــر

همه افرادی که جاب آفر ایتالیا را دریافت می‌کنند، حق استفاده از سیستم بهداشت ملی را دارند. کارفرمایان و کارمندان به این سیستم کمک می‌کنند. همچنین کارمندان در ایتالیا باید سهم بازنشستگی اجباری داشته باشند که می‌تواند بر اساس نوع فعالیت یا حرفه متفاوت باشد.
در این مقاله ما همه آنچه شما برای نیاز گرفتن جاب آفر ایتالیا دارید را مورد بحث قرار داده‌ایم.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!