در میان روش‌های مختلف مهاجرت به کشورهای دیگر، مهاجرت سرمایه گذاری یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها شناخته می‌شود. مهم‌ترین دلیل محبوبیت بسیار زیاد این روش، این است که شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در کشور مقصد، هم کسب و کار خودتان را راه بیندازید و هم خانواده‌تان را به کشور مورد نظر ببرید. از این رو، بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به همراه خانواده خود را دارند، روش سرمایه‌گذاری را انتخاب می‌کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری مزایای بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید با ارائه برخی مدارک، شرایط خود را تا حد زیادی برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری مناسب کنید. بهترین کاری که باید افراد برای سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف انجام دهند، این است که بهترین کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند. در این مطلب، ما اطلاعات کاملی درباره انواع مهاجرت سرمایه گذاری در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم می‌خواهید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری به کشورهای دیگر بروید، تا پایان همراه ما باشید.

انواع مهاجرت سرمایه گذاری

انواع مهاجرت سرمایه گذاری

همان‌طور که در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم، مهاجرت سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید بر اساس شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید. به طور کلی، روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که ما در ادامه، ما چند مورد از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین آنها را نام می‌بریم.

مهاجرت از طریق خرید ملک

یکی از بهترین و معتبرترین روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید در کشور مورد نظر خود سرمایه‌گذاری کنید، مهاجرت از طریق خرید ملک است. در این روش، شما باید بر اساس مبلغ تعیین شده، خانه‌ای در کشور مورد نظر خود بخرید. توجه داشته باشید که خانه خریداری شده توسط شما باید از یک مبلغ خاص بیشتر باشد که این مبلغ در کشورهای مختلف متفاوت است.

برای مثال، اگر قصد از طریق خرید ملک در ترکیه را دارید، باید خانه خریداری شده حداقل ۴۰۰ هزار دلار باشد و اگر خانه ارزان‌تری بخرید، نمی‌توانید اقامت کشور مقصد را دریافت نمایید. این هزینه در هر کشوری به شکل متفاوتی محاسبه می‌شود.

مهاجرت از طریق خرید سهام

یکی دیگر از روش‌ها برای مهاجرت سرمایه گذاری که طرفداران بسیار زیادی هم دارد، مهاجرت از طریق خرید سهام است. در این روش، شما باید حداقل ۵۰ درصد از سهام یک شرکت قابل اعتماد در کشور مورد نظر خود را بخرید.

البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش، بهتر است سابقه مدیریتی در کشور خود داشته باشید. علاوه بر این موارد، داشتن تحصیلات مرتبط با رشته‌هایی مانند بازرگانی، تجاری و مدیریتی نیز می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزا تا حد زیادی افزایش دهد.

مهاجرت از طریق تمکن مالی

در صورتی که بخواهید به هر کشوری مهاجرت کنید، باید به دولت آن کشور ثابت کنید که می‌توانید از پس هزینه‌های خود بر بیایید. برای اثبات این موضوع، باید در حساب بانکی شما مبلغ قابل توجهی پول از چند ماه گذشته وجود داشته باشد و این مدرک را به همراه سایر مدارک خود ارائه دهید.

مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت سرمایه گذاری به هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. به‌علاوه، خیلی مهم است که شما می‌خواهید به‌تنهایی به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید یا به همراه خانواده. زیرا اگر بخواهید با تعداد افراد بیشتری که تحت تکفل شما هستند مهاجرت کنید، باید تمکن مالی بیشتری هم داشته باشید.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری

برای این که شما بتوانید از طریق سرمایه‌گذاری به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید. همان‌طور که گفتیم، داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری در حوزه مرتبط یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند شانس شما را برای مهاجرت سرمایه گذاری تا حد زیادی افزایش دهد. علاوه بر این، بهتر است مدرک زبان با نمره قابل قبولی هم داشته باشید تا بتوانید فرایند مهاجرت سرمایه گذاری خود را راحت‌تر انجام دهید.

البته داشتن مدرک زبان به‌تنهایی شرط مهاجرت سرمایه گذاری نیست. با این حال، داشتن این مدرک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس شما برای دریافت این ویزا داشته باشد. زیرا مدرک زبان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، مانند امتیاز در نظر گرفته می‌شود.

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود بسیاری از افراد برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کنند، این است که بعد از گذشت چند سال می‌توانند اقامت کشور مورد نظر خود را به دست بیاورند. همچنین همسر این افراد که به همراه آنها به کشور مورد نظرشان مهاجرت کرده است هم می‌تواند با داشتن اجازه کار، در کشور مقصد مشغول به فعالیت تجاری شود.

شرط دیگری که بسته به نحوه مهاجرت هر فرد می‌تواند با فرد دیگر تفاوت‌هایی داشته باشد، داشتن هزینه مالی است. در هر یک از روش‌های مهاجرت سرمایه گذاری شما باید مقدار قابل‌توجهی تمکن مالی داشته باشید تا بتوانید کسب‌وکار خود را در کشور مورد نظرتان راه‌اندازی کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری

مدارک لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری

علاوه بر شرایط ذکر شده، ارائه برخی مدارک برای آغاز سرمایه‌گذاری در هر کشور ضروری است. در صورتی که تمام مدارک شما کامل باشد و همه شرط‌های لازم را داشته باشید، به احتمال خیلی زیاد می‌توانید برای آغاز سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر خود اقدام کنید. این در حالی است که اگر هر یک از مدارک شما نقصی داشته باشد، به احتمال خیلی زیاد درخواست شما رد خواهد شد و امکان مهاجرت سرمایه گذاری را نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که همه مدارک مورد نظر باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند تا بتوانید آن را به سفارت کشور مورد نظر خود ارائه دهید. علاوه بر زبان انگلیسی، شما می‌توانید مدارک خود را به زبان کشور مقصد ترجمه کنید. به‌عنوان مثال، برخی کشورها که زبان رسمی آنها فرانسوی است، مدارک را به همین زبان نیز دریافت می‌کنند. در این زمینه، بهتر است با افراد متخصص مشورت کنید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

در این قسمت، برخی از مهم‌ترین مدارکی که باید برای مهاجرت سرمایه گذاری ارائه دهید را نام می‌بریم. شما باید این مدارک را به سفارت کشور مورد نظر خود ارائه دهید تا بعد از بررسی‌های انجام شده، به شما اطلاع دهند که آیا درخواست شما قبول یا رد شده است.

 • مدرک تمکن مالی سرمایه‌گذار از گردش حساب بانکی چهار ماه گذشته
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مجوز کسب متقاضی برای سرمایه‌گذاری
 • مدرک سهام شرکت متقاضی برای سرمایه‌گذاری
 • اسناد ملکی متقاضی برای سرمایه‌گذاری
 • پاسپورت و اعتبار بالا و سایر مدارک شناسایی
 • گواهی سلامت جسمی

چگونه بهترین کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری را انتخاب کنیم؟

یکی از چالش‌های بسیاری از افراد برای مهاجرت سرمایه گذاری این است که نمی‌دانند کدام کشور برای آنها مناسب‌تر است. همان‌طور که گفتیم، برای انتخاب کشور مورد نظر برای سرمایه‌گذاری شما باید به فاکتورهای متعددی توجه کنید. در این قسمت، برخی از این موضوعات را به صورت مختصر نام می‌بریم.

 • میزان سوددهی
 • امکان دریافت اقامت و تابعیت کشور مقصد
 • میزان ارزآوری
 • میزان مالیات
 • میزان امنیت اقتصادی و اجتماعی
 • ثبات اقتصادی
 • سلامت سیستم حقوقی و قضایی
 • حمایت کشور مقصد از سرمایه‌گذاران خارجی
 • میزان تورم
 • نرخ بیکاری
 • نرخ مصادره اموال
 • زبان کشور

تمام عواملی که پیش از این نام بردیم، اهمیت بسیار زیادی در اقتصاد کشورهای مختلف دارند. به همین دلیل هم شما باید اهمیت بسیار زیادی در انتخاب کشور مورد نظر خود برای مهاجرت سرمایه گذاری بدهید. از این رو، به طور کامل درباره کشور مورد نظر خود تحقیق کنید و بهترین کشور را انتخاب نمایید.

مراحل مهاجرت سرمایه گذاری

مراحل مهاجرت سرمایه گذاری

همان‌طور که به احتمال خیلی زیاد تاکنون متوجه شده باشید، مهاجرت سرمایه گذاری چالش‌های بسیار زیادی دارد و ممکن است شما نیز با این پیچیدگی‌ها مواجه شوید. از این رو، ما در این قسمت مهم‌ترین مراحلی که باید برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر خود طی کنید را به صورت مختصر نام می‌بریم.

در صورتی که اطلاعات کافی درباره هر یک از این مراحل ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که از افراد متخصص و آگاه بپرسید تا بیشتر شما را در این باره راهنمایی کنند. مهم‌ترین مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری و مهاجرت از این طریق به کشور مقصد، عبارت‌اند از:

 بررسی روش‌های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری و انتخاب بهترین روش

گفتیم که روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای اطراف وجود دارند و شما باید بر اساس شرایط خود و میزان بودجه‌ای که دارید، بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایید. در این شرایط می‌توانید از نظر متخصصان و تجربیات دیگران نیز کمک بگیرید.

بررسی شرایط مهاجرت سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف و انتخاب کشور مقصد

کشوری که شما قصد مهاجرت سرمایه گذاری به آنجا را دارید هم اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا شما می‌خواهید بعد از مهاجرت، برای همیشه در این کشور زندگی کنید. به همین دلیل هم باید بر اساس شرایط خود، بهترین کشور را انتخاب نمایید.

آمادگی شرایط لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری

برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشورهای مختلف باید شرایط خاصی داشته باشید. از این رو، شما باید تمام شرایط مورد نیاز را مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید که تمام این شرایط را دارید. در غیر این صورت، نمی‌توانید ویزای کشور مقصد را بگیرید.

آماده سازی مدارک

در صورتی که تمام شرایط لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری را داشتید، نوبت به آن می‌رسد که مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق را آماده کنید. در قسمت‌های قبل تنها برخی از مدارک لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری را نام بردیم. علاوه بر این، مدارک دیگری نیز لازم هستند که شما می‌توانید با تماس گرفتن با افراد متخصص، از آنها آگاه شوید.

ارسال مدارک و تکمیل فرم‌های درخواست ویزا

بعد از آماده‌سازی همه مدارک لازم، نوبت به آن می‌رسد که همه این مدارک را بسته به روش مهاجرت خود، برای کشور مقصد خود ارسال نمایید. در این مرحله، ماموران کشور مقصد به طور کامل مدارک شماره مورد بررسی قرار داده و در صورت تایید، کشور مقصد را برای شما صادر می‌کنند.

دریافت ویزا و سفر به کشور مقصد

آخرین مرحله برای مهاجرت سرمایه گذاری هم این است که ویزای کشور مورد نظر خود را دریافت کرده و برای سفر و مهاجرت آماده شوید. حتماً از مدت‌ها قبل بلیت خود را برای روز موعود رزرو کنید تا مشکلی از این نظر برای شما پیش نیاید. در آخر، می‌توانید به کشور مورد علاقه خود بروید و سرمایه‌گذاری خود را آغاز نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره مهاجرت سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دادیم و گفتیم که این روش مزایای بسیار زیادی دارد. در روش سرمایه‌گذاری، شما می‌توانید به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید. از این رو، فرصت‌های شغلی روز به روز پیش روی شما افزایش پیدا می‌کنند و می‌توانید به درآمد فوق‌العاده زیادی برسید.

علاوه بر این موارد، کیفیت و رفاه زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی را تجربه خواهید کرد. تمام این دلایل موجب شده‌اند که اغلب افراد قصد مهاجرت سرمایه گذاری به کشورهای مختلف را داشته باشند. کمک گرفتن از تجربیات افراد آگاه و متخصص در این زمینه، می‌تواند باعث تسریع در روند دریافت ویزای سرمایه‌گذاری شود.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
به این مطلب امتیاز دهید