آیا به مهاجرت به هلند فکر می‌کنید؟ این تصمیم یک انتخاب عالی و یک جهش بزرگ برای شما است. بسته به این که از کجا می‌آیید، آیا قبل از رسیدن به این کشور برای ویزای خود درخواست داده‌اید و چه ویزایی گرفته‌اید، این راه می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه ما تمامی آن چه شما برای مهاجرت به هلند لازم است بدانید را بررسی می‌کنیم.

کشور هلند را که می‌توان آن را به ‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور در کل اتحادیه اروپا EU با وجود این که کشوری نسبتا کوچک است توصیف کرد. هلند بین بلژیک و آلمان در اروپای غربی واقع شده است. جمعیت آن ۱۷۲۸۳۰۰۸ نفر است. کل تولید ناخالص داخلی ۱۰۱۹ تریلیون دلار است.

زبان رسمی هلند، هلندی است و بزرگ‌ترین شهر این کشور آمستردام است. واحد پول رسمی این کشور یورو است. هلند یکی از اعضای بنیان‌گذار منطقه یورو، اتحادیه اروپا، G10، OECD، ناتو و WTO و همچنین بخشی از اتحادیه سه‌ جانبه بن لوکس و منطقه شنگن است. این کشور چند سازمان بین‌ دولتی، دادگاه‌های بین‌المللی را اداره می‌کند که در مجموع مزایای بی‌شماری را برای ساکنان آن فراهم می‌کند.

 

مزایای مهاجرت به هلند

 

مزایای مهاجرت به هلند

 

کوچکی و راحتی رفت و آمد

هلند کشور بسیار کوچکی است و در کمتر از ۳ ساعت می‌توانید از یک ‌طرف به ‌طرف دیگر سفر کنید. اگر می‌خواهید به هرجایی سفر کنید، بسیار عالی است. زیرا هیچ سفر طاقت‌فرسا طولانی با ماشین یا نیازی به گرفتن پرواز وجود نخواهید داشت.

 

کیفیت خوب آموزش

هلند کیفیت آموزشی بسیار خوبی برای ساکنان خود دارد این امر یکی از اصلی‌ترین مزایای مهاجرت به هلند است. بسیاری از مهاجران در نهایت با نمرات خوب مدرسه و یا دانشگاه را ترک می‌کنند و شغلی پیدا می‌کنند. هلند همچنین دارای نرخ بالایی از افراد دارای مدرک فوق ‌لیسانس است.

 

برای مهاجران خوب است

همچنین اگر نمی‌خواهید فرزند خود را در یک مدرسه معمولی هلندی قرار دهید، انتخاب‌های زیادی در مورد مدارس بین‌المللی وجود دارد. داشتن فرزند در سیستم آموزشی هلند به این معنی است که نه‌ تنها به زبان شما مسلط خواهد بود، بلکه به زبان هلندی و انگلیسی نیز مسلط خواهد بود.

 

سطوح عالی زبان انگلیسی

هلند در واقع بهترین زبان انگلیسی را در بین کشورهای غیربومی دارد، به این معنی که اگر انگلیسی هستید (انگلیسی صحبت می‌کنید) و به دنبال فرار از وطن خود هستید، بهترین گزینه مهاجرت به هلند است. اکثر مردم حداقل می‌توانند در مکالمه روزمره خود انگلیسی صحبت کنند، بنابراین اگر در موقعیت سختی قرار گرفتید، همیشه کسی برای کمک وجود خواهد داشت.

 

مراقبت‌ های بهداشتی

برخی مراقبت‌های بهداشتی در هلند می‌تواند کمی گران باشد. در مقایسه، بسیار خوب است، زیرا سیستم طوری طراحی شده است که اگر مشکلات سلامتی زیادی دارید، ورشکست نشوید. همه هزینه‌های یکسانی برای مراقبت‌های بهداشتی اولیه خود می‌پردازند، صرف‌ نظر از این که چقدر بیمار یا سالم هستید، و در کل این روند را عادلانه‌تر می‌کند.

 

تابعیت در هلند

این کشور در حال حاضر یک برنامه اقامت قانونی برای مهاجرت به هلند ارائه می‌دهد که به افراد و خانواده‌های آن‌ها اجازه می‌دهد مسیر مستقیمی برای شهروندی یا اجازه اقامت بدون نیاز به اقامت داشته باشند، مشروط بر این که متقاضیان بتوانند کمک مالی به دولت این کشور داشته باشند. در صورت ورود به کشور برای اقامت کوتاه‌ مدت، نوع خاصی از ویزا برای اتباع کشورهای ثالث موردنیاز خواهد بود.

اگر می‌خواهید برای شهروندی هلند درخواست دهید، باید به سفارت این کشور مراجعه کنید. هزینه‌ای برای این کار وجود دارد: هزینه یک خانواده ۱.۰۹۱ یورو و برای یک فرد مجرد ۸۵۵ یورو است.

اخذ تابعیت در یک کشور خارجی به ‌خصوص مهاجرت به هلند، گامی باورنکردنی در ارتقا مجموعه مهارت‌های شما به ‌عنوان یک شخص است. برای تحقق بخشیدن به این رویا، شما باید یک آزمون ادغام مدنی «Inburgeringsexamen» را بگذرانید. همچنین مدارک (گذرنامه، گواهی تولد و مجوز اقامت) را ارائه دهید.

قانونی شدن یا ارائه این مدارک با مهر آپوستیل ممکن است زمان زیادی (ماه‌ها) طول بکشد و ۸۰ دلار استرالیا یا ۱۰۰ دلار آمریکا هزینه داشته باشد. می‌توانید مهر شناسنامه خود را بگیرید اما باید اصل مدرک باشد.

 

حقوق شهروندی کشور هلند

بعد از مهاجرت به هلند و گرفتن اقامت شما شهروند این کشور به شمار می‌روید که مزایای زیادی دارد از جمله:

 

  • پاسپورت هلندی
  • پس از مهاجرت به هلند، امکان رای دادن در تمام انتخابات هلند و نامزدی در انتخابات را خواهید داشت
  • فرزندان شما می‌توانند شهروند هلند شوند
  • شهروندی اتحادیه اروپا – آزادی سفر و زندگی در اتحادیه اروپا (برای شما بریتانیایی‌ها خوب است)
  • پس از مهاجرت به هلند، شما می‌توانید به پارلمان اروپا رای دهید
  • شما می‌توانید آزادانه وارد هلند شوید و در سراسر هلند سفر کنید

 

اخذ اجازه اقامت در هلند

پس از مهاجرت به هلند، هنگامی که فرآیند دریافت مجوز اقامت را آغاز کردید، یک شماره V برای شما صادر می‌شود که «vreemdeling» شماست و نباید با اجازه اقامت یا (VVR) «V erblijfsvergunning» اشتباه گرفته شود.

شماره V شما لیست شما به ‌عنوان یک شهروند خارجی است. شماره را به ‌عنوان مرجع با حروف «IND» و در پشت سند اقامت خود خواهید یافت.
اجازه اقامت شما یا «verblijfsvergunning nodig» را می‌توان در وب‌سایت مهاجرت به هلند درخواست داد.

 

اقامت کوتاه‌ مدت هلند

 

اقامت کوتاه‌ مدت هلند

اگر شما بخواهید مهاجرت به هلند را آغاز کنید و حداکثر ۹۰ روز در هلند بمانید. برای این کار به ‌طور کلی نیاز به ویزا دارید. این بستگی به ملیت شما دارد اگر به ویزا نیاز دارید. ویزای اقامت کوتاه ‌مدت به شما امکان می‌دهد به کشورهای شنگن و سوئیس سفر کنید.

 

ویزای اقامت طولانی ‌مدت

اگر مهاجرت به هلند را انتخاب کرده‌اید و قصد دارید کار کنید و یک زندگی هلندی باکیفیت داشته باشید باید به شما بگوییم که برای ماندن در هلند برای مدتی بیش از ۹۰ روز (سه ماه) به «ویزای اقامت طولانی» یا «Machtiging Voorlopig Verblijf» نیاز دارید. هنگام مهاجرت به هلند، ویزای اقامت طولانی، راه خوبی برای حصول اطمینان از این که زمان کافی برای سازماندهی شغل سودآور و شکست موفقیت‌آمیز بازار مسکن هلند دارید، است.

 

مجوز کار در هلند

 

مجوز کار در هلند

مجوز کار «GVVA» به دلایلی مخفف شده است. ترجمه هلندی آن gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid است. به معنای مجوز ترکیبی برای اقامت و کار. این اجازه اقامت و «TWV» شما را ترکیب می‌کند.

مجوزهای کار عبارتند از:

 

سال تحصیلی

برای افرادی که در مدت ۳ سال مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را در دانشگاهی در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر در سراسر جهان دارند. آن‌ها می‌توانند برای یافتن کار در هلند به مدت یک سال درخواست دهند.

 

مجوز کارآفرین (ویزای استارتاپ)

برای افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و باید تجربه شخصی با آن داشته باشند و به بازار هلند اضافه شود. ویزای استارتاپ هلند امکان راه اندازی کسب‌وکار نوآورانه را به تمامی شهروندان کشورهای مختلف به غیر از شهروندان منطقه شنگن، سوئیس، اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می‌دهد. شما با دریافت این ویزا می‌توانید به مدت یک سال در کشور هلند اقامت داشته باشید و کسب‌وکار خود را با کمک افراد با تجربه و کارآفرین در هلند راه اندازی کنید. همچنین کشور هلند این شرایط را وضعیتی برد برد برای کارآفرین مهاجر و دولت هلند می‌داند.

 

مجوز واحد

این راه برای مهاجرت به هلند و برای کارگران و کارآموزان بیش از ۳ ماه مناسب است.

 

مجوزهای مهاجر برای افراد بامهارت بالا

برای کارگران بسیار ماهر که موردنیاز این کشور هستند. این افراد همچنین باید دارای تخصص، مدرک، گذرنامه، بیمه درمانی و سابقه کار باشند.

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

پذیرش سیستم لیسانس/کارشناسی ارشد و ارائه برنامه‌های مدرک به زبان انگلیسی بهترین گزینه برای مهاجرت به هلند است. این امر منجر به یکی از بزرگ‌ترین انتخاب رشته‌ها در این کشور شده است. شما می‌توانید بین تعداد زیادی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در حدود ۷۰ موسسه آموزش عالی یکی را انتخاب کنید.

شما همچنین می‌توانید انتظار جامعه بزرگی از دانشجویان بین‌المللی را داشته باشید: بیش از ۱۱۲۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان. حدود ۱۶ درصد از کل دانشجویان از خارج از کشور می‌آیند – یکی از بالاترین نسبت‌ها در اروپا.

مانند سایر کشورهای اروپایی، دانشگاه‌های هلند معمولا به ‌عنوان «دانشگاه‌های پژوهشی» طبقه‌بندی می‌شوند که برنامه‌های علمی پژوهش ‌محور بیشتری ارائه می‌کنند، یا «دانشگاه‌های علوم کاربردی» که برنامه‌های مطالعاتی بیشتری را ارائه می‌دهند.

 

در آخــــر

در طول دو دهه گذشته، هلند با افزایش چند فرهنگی در قلب تغییر بوده است. جایی که دولت و جمعیت زمانی با مهاجران را مدیریت می‌کردند، برخی به‌ شدت نسبت به تازه ‌واردان حساس شده‌اند و مهاجرت را با افزایش افراط‌گرایی مذهبی و ترور و از دست ‌دادن رفاه یکی می‌دانند.

مقوله‌های اصلی ورود مهاجران در سال‌های اخیر خانوادگی، پناه‌جویان و شهروندان اتحادیه اروپا بوده‌اند. بحث‌های معاصر بر موضوعاتی مانند برخورد با کودکانی متمرکز شده است که بیش از ۵ سال در هلند زندگی کرده‌اند. محدود کردن ورود پناه‌جویان و کودک‌های بیشتر از طریق کمک‌های بشردوستانه، جایگاه اسلام در جامعه اروپایی (از جمله آموزش در مدارس اسلامی)، مطلوبیت دو تابعیتی، و برآمده از همه این‌ها، ماهیت جامعه هلندی است.

در این مقاله تمامی شرایط مهاجرت به هلند را بررسی کرده‌ایم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید

درباره مهاجرت به هلند بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)