امروزه کشور استونی، به ‌عنوان یک مکان عالی برای زندگی شهرت پیدا کرده است. در این جا به بررسی تمام شرایط موجود برای مهاجرت به استونی، ویزای استونی، اقامت، بانکداری و مراقبت‌های بهداشتی می‌پردازیم با ما همراه باشید.

استونی یک گزینه عالی برای مهاجرانی است که به دنبال خانه‌ای زیبا در بالتیک هستند. این کشور به طور کامل انقلاب چهارم را پذیرفته است. به‌ طوری‌که ۹۹ درصد خدمات دولتی به‌ صورت آنلاین و حتی اقامت الکترونیکی برای مشاغل آنلاین در دسترس است. استونی فقط برای شرکت‌های نوپا و افراد متمایل به کار فنی نیست. این کشور بیش از ۵۰ ‌درصد جنگل است و بیش از ۲ هزار جزیره را در خود جای‌ داده است. استونی یک فرصت فوق‌العاده برای مهاجرانی است که به دنبال یک ماجراجویی جالب هستند. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری استونی می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.


انواع ویزای استونی


انواع ویزای استونی

به‌ عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، برخی از مسیرهای مهاجرت به استونی با سایر کشورهای اروپایی مشابه است. به ‌عنوان یک جامعه آینده‌نگر و مدرن، فرآیند ویزا برای مهاجرت به استونی می‌تواند ساده باشد. با این‌ حال، باید در انتخاب گزینه مناسب دقت کنید. انواع مختلفی از ویزاها بسته به هدف بازدید شما وجود دارد. انواع ویزا برای مهاجرت به استونی عبارتند از:


ویزای توریستی استونی

استونی بخشی از منطقه شنگن است. شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه شنگن برای اقامت زیر ۹۰ روز نیازی به ویزا ندارند. با توجه ‌به COVID-19، محدودیت‌هایی برای بازدیدکنندگان خارجی وجود دارد، مانند دوره‌های آزمایش و قرنطینه این محدودیت‌ها ممکن است تغییر کنند، بنابراین باید قبل از سفر این شرایط را بررسی کنید. همچنین ممکن است هنگام ورود شما رویه‌های امنیتی افزایش یابد. با این ‌حال شهروندان برخی از کشورها برای مهاجرت به استونی به ویزای شنگن نیاز دارند.


ویزاهای بلند مدت استونی

اگر برای مدت طولانی به فکر مهاجرت به استونی هستید، ویزای توریستی درخواست شما را پوشش نمی‌دهد. شما باید برای ویزای بلند مدت اقدام کنید. نوع ویزای موردنیاز شما بستگی به دلایل شما برای مهاجرت به استونی دارد. خوشبختانه، طیف وسیع ویزاهای استونی، این کشور را به یکی از آسان‌ترین کشورها برای مهاجرت به اروپا تبدیل می‌کند. با این‌ حال، انتخاب ویزا یا اجازه اقامت مناسب امری حیاتی است.


۱) ویزای طولانی‌ مدت D

اگر برای کار به فکر مهاجرت به استونی هستید، به ویزای طولانی‌ مدت نیاز دارید. برای درخواست این نوع ویزا، به نامه تائید میزبان خود و مدارکی که ثابت کند در استونی کار خواهید کرد، نیاز دارید.


۲) ویزای استارت آپ استونی

برنامه ویزای استارت آپ استونی برنامه‌ای است که برای بنیان‌گذاران استارت‌آپ طراحی شده است. برای مهاجرت به استونی از طریق این ویزا، کسب‌وکار شما باید معیارهای خاصی را داشته باشد. مانند بسیاری از کشورهایی که ویزای راه‌اندازی ارائه می‌دهند، شرکت شما باید سهم قابل‌ توجهی در توسعه محیط کسب‌وکار در کشور استونی داشته باشد.

مهاجرت به استونی و خدمات رفاهی


مهاجرت به استونی و خدمات رفاهی

خدمات اساسی در فرآیند مهاجرت به استونی عبارتند از:


 • آب – هر آدرس محلی یک تامین‌کننده آب خاص دارد. آب لوله‌کشی برای نوشیدن بی‌خطر است.
 • گاز – تنها تامین‌کننده Eesti Gaas است.
 • برق – این ابزار دارای بازار رقابتی باز است، به این معنی که می‌توانید ارزان‌ترین تامین‌کننده را پیدا کنید.
 • تلفن/تلفن همراه – ارائه‌دهندگان پیشرو Telia، Elisa و Tele2 هستند. سیم‌کارت‌ها نیز موجود هستند. با توجه به بسته، ۳ تا ۱۰ یورو قیمت دارند.
 • اینترنت – معاملات بسته برای تلفن همراه و اینترنت در دسترس است که معمولا ۳۰ یورو هزینه دارد. اینترنت در استونی بسیار پرسرعت و قابل‌ اعتماد است.
 • مدیریت ضایعات – اکثر املاک دارای ظروف زباله با کد رنگی مختلف از جمله بازیافت و پلاستیک هستند. در سرتاسر استونی تاسیسات زباله عمومی رایگان در دسترس است.


مراقبت‌ های بهداشتی در استونی

صندوق بیمه سلامت استونی مراقبت‌های بهداشتی عمومی همگانی این کشور است که توسط مالیات دهندگان تامین می‌شود. به ‌این‌ ترتیب، برای هر کسی که مالیات استونیایی می‌پردازد در دسترس است. ساکنان دائم استونی با کارت شناسایی ممکن است واجد شرایط شرکت در بیمه درمانی این ایالت باشند.

برای واجد شرایط بودن، باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:


 • دانش‌آموز باشید.
 • کار با حداقل دستمزد داشته باشید.
 • در صندوق بیکاری ثبت‌نام کرده باشید.

پس از مهاجرت به استونی، مراقبت‌های بهداشتی عمومی ویزیت پزشک عمومی، درمان‌های بیمارستانی و ارجاع پزشک را پوشش می‌دهد.
برای مهاجران، بیمه درمانی خصوصی Expat یک گزینه هوشمند برای مراقبت سریع‌تر از متخصصان پزشکی انگلیسی ‌زبان است. مراقبت‌های بهداشتی خصوصی نیز جراحی‌های دندانی و بزرگ را پوشش می‌دهد.

هزینه بسته به سن بیمار و شرایط سلامتی قبلی او متغیر است. شرکت‌های بیمه خصوصی بزرگ ERGO و SALVA هستند. بسیاری از استونیایی‌ها نیز برای انتخاب و راحتی از سیستم خصوصی استفاده می‌کنند.

مراقبت‌های بهداشتی اضطراری در استونی دارای زمان انتظار کوتاه و یک سیستم سلامت الکترونیک دیجیتالی است.


پیدا کردن کار در استونی


پیدا کردن کار در استونی

از آن جایی ‌که زبان‌های اصلی استونیایی و روسی هستند، بسیاری از مشاغل در استونی متقاضیان را ملزم به دانستن این زبان‌ها می‌کند. برای مهاجرت به استونی، بسیاری از موقعیت‌های انگلیسی ‌زبان در صنعت مهمان‌داری و فناوری اطلاعات در حال افزایش هستند. همچنین چندین سایت کاریابی و منابع برای کمک به شما برای یافتن کار وجود دارد از جمله:


 • WorkinEstonia.com
 • cv.ee
 • لینکدین پیوستن به گروه‌های محلی مهاجر در فیسبوک
 • تماس با صندوق بیکاری استونی

با توجه ‌به این که استونی کشور کوچکی است، شبکه‌سازی و ایجاد ارتباطات راهی ایده‌آل برای یافتن کار است.


کلام آخــــر

تدارکات انتقال به کشوری دیگر می‌تواند دردسر بزرگی باشد. مهاجرت به استونی برای گرفتن پاسپورت شهروندی، مزایای زیادی را به همراه دارد. این کشور بخشی از اتحادیه اروپا است، بر این‌ اساس، امکان تردد آزاد در کشورهای منطقه شنگن بدون ویزا با بسیاری از کشورهای دیگر جهان به طور خودکار ایجاد می‌شود.

دسترسی برابر به اشتغال در استونی و هر کشور دیگر اتحادیه اروپا را به طور برابر با مردم محلی و اروپایی‌ها و همچنین افتتاح شرکت استونیایی خود را به‌ صورت ساده باز می‌کند. با مهاجرت به استونی فرصتی برای تحصیل خوب در یکی از دانشگاه‌های استونی و فرصتی برای پذیرش ترجیحی در یک موسسه آموزشی معتبر در اروپا وجود دارد.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید

درباره مهاجرت به استونی بیشتر بدانید

۵/۵ - (۵ امتیاز)