جاب آفر استونی | شرایط و مراحل دریافت

کشور زیبای استونی از کوچک‌ترین کشورهای حوزه بالتیک به شمار می‌رود که در شمال شرق اروپا واقع شده است. استونی به منظور اشتغال‌زایی و جذب گردشگران خارجی، انواع مختلفی از ویزاها را در صورت واجد شرایط بودن متقاضیان در اختیار آنان قرار می‌دهد. از جمله این برنامه‌های مهاجرتی به منظور دریافت ویزا و انجام کار در استونی می‌توان به ویزای جاب آفر استونی اشاره کرد. در ادامه محتوا، ویزای جاب آفر استونی را برای آشنایی هر چه بیشتر شما همراهان گرامی شرح می‌دهیم. به منظور کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه فوق با ما همراه باشید.

آنچه در این محتوا مورد بررسی قرار گرفته می‌شود:

 • کشور استونی
 • ویزای جاب آفر استونی
 • شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی
 • مراحل دریافت ویزای جاب آفر استونی
 • هزینه دریافت ویزای جاب آفر استونی
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

کشور استونی

کشور استونی

از ابتدای سال ۲۰۰۴ میلادی کشور استونی به اعضای اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک پیوست و بدین سبب از جایگاه ویژه‌ای در نظر مهاجران و گردشگران خارجی برخوردار شد. برخورداری از پوشش گیاهی بالا، نظام سیاسی دموکرات، وجود آب و هوای مطلوب، وجود جزایر متعدد و سطح بالای سواد و آموزش موجب گردیده تا کشور استونی تحت عنوان بیست و چهارمین کشور برتر برای زندگی و انجام کار و همچنین شصتمین کشور گران قیمت در جهان به شمار رود.

پایتخت کشور استونی شهر زیبای تالین است که از تاریخی‌ترین شهرهای استونی به شمار می‌رود. از بهترین و مهم‌ترین شهرهای استونی می‌توان به شهرهای تالین، تارتو، ناروا، هاپسالو، کورسار، راکو، پارنو و ویلیاندی اشاره کرد. همچنین نکته جالبی که وجود دارد این است که امروزه حدود ۳۰ درصد از مردم استونی را روس تبارها و مابقی را استونیایی تبارها تشکیل می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است که کشور استونی بر خلاف کلیساهای بسیاری که دارد، از دیدنی‌ترین کشورها در جهان به شمار می‌رود.

ویزای جاب آفر استونی

در سال‌های اخیر با پیشرفت استونی در حوزه تکنولوژی هوشمند، این کشور چندین نوع ویزای کاری مختلف برای مهاجرت شغلی در اختیار متقاضیان قرار داده است. این ویزا یکی از انواع ویزاهای کاری در کشور استونی به شمار می‌رود. متقاضیان ویزای جاب آفر استونی به شرطی که موفق به دریافت نامه فرصت شغلی از یک کارفرمای استونی شوند، قادر خواهند بود تا این نوع ویزای کاری را در صورت داشتن مهارت‌های کافی دریافت کنند.

از نکات پر اهمیت هنگام کاریابی در برنامه ویزای جاب آفر استونی می‌توان به مواردی چون برخورداری متقاضی از مهارت‌های بسیار بالا، تسلط کافی به زبان و همچنین داشتن تجربه و مدرک تحصیلی مرتبط با زمینه شغلی مورد نظر اشاره کرد.

لازم به ذکر است که دریافت ویزای جاب آفر در کشور استونی و در سایر کشورهای اروپایی به سادگی ممکن نیست. به نحوی که کارفرما بایستی آگهی استخدام نیروی کار خود را به مدت ۶ ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند. سپس پس از گذشت ۶ ماه از تاریخ درخواست استخدام نیروی کار و پیدا نشدن فرد اروپایی مورد نظر، کارفرما مجاز خواهد بود آگهی استخدام خود را در کشورهای خارجی انتشار کند تا فرد مورد نظر را از میان متقاضیان خارجی انتخاب کند.

هم‌اکنون در ادامه محتوا قصد داریم شرایط، مراحل، هزینه‌ها و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی را برای آگاهی شما همراهان عزیز مورد بررسی قرار دهیم. توصیه می‌کنیم تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی

با توجه به وجود تنوع در انواع ویزای کار، شرایط مورد نیاز برای دریافت هر یک از این ویزاها می‌تواند با نوع دیگر کمی متفاوت باشد. اما به طور کلی می‌توانیم موارد زیر را جهت اطلاع از شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر و همچنین دریافت سایر ویزاهای کاری در کشور استونی ملاک قرار دهیم:

 • داشتن سن بالای ۱۸ سال
 • برخورداری از مدرک تحصیلی معتبر
 • داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی یا زبان استونیایی
 • دریافت پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای استونیایی
 • داشتن تجربه و سابقه کاری مرتبط با زمینه شغلی درخواستی
 • داشتن سرمایه کافی برای انجام کار و اقامت در کشور استونی

مراحل دریافت ویزای جاب آفر استونی

دریافت هر نوع ویزا در تمامی کشورهای خارجی برای مهاجران ملزم به طی کردن برخی پروسه‌ها و مراحل بوده که دریافت ویزای جاب آفر استونی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه مراحل دریافت ویزای جاب آفر استونی را به ترتیب بیان می‌کنیم:

 • جمع آوری مدارک مورد نیاز
 • ارسال‌ مدارک تهیه شده به سازمان‌های مربوطه
 • پردازش اطلاعات توسط سازمان‌های مربوطه
 • اعلام نتیجه درخواست دریافت ویزا
 • در صورت موافقت با درخواست متقاضی، مهاجرت به کشور استونی و انجام اقدامات لازم برای شروع کار در این کشور

هزینه‌ های دریافت ویزای جاب آفر استونی

با توجه به وجود تفاوت در میزان هزینه‌های دریافت هر یک از انواع ویزای کار، می‌توان گفت هزینه‌های صدور هر یک از این ویزاها در کشور استونی به طور میانگین معادل ۸۰ تا ۱۲۰ یورو می‌باشد. همچنین از نکات حائز اهمیت این است که هزینه‌های صدور ویزا بایستی بدون در نظر گرفتن نتیجه درخواست توسط متقاضی ویزا به سازمان‌های مربوطه پرداخت گردد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی

در ارتباط با مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی می‌توان گفت که در دست داشتن تمامی مدارک زیر در زمان دریافت ویزای جاب آفر استونی لازم و ضروری می‌باشد. همچنین با توجه به اینکه شهروند کدام کشورها هستید؛ بایستی مدارک جداگانه مورد نیاز را در سایت‌های کاریابی به کارفرمای استونی ارسال کنید.

هم‌اکنون مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر استونی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک هویتی معتبر
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی سلامت جسم و روان
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات
 • عکس پرسنلی که در چند ماه اخیر گرفته شده باشد
 • اصل پاسپورت دارای اعتبار به همراه کپی از تمام صفحات
 • دریافت نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از سوی کارفرمای استونیایی
 • مدارکی دال بر اثبات در نظر داشتن مکانی برای سکونت در کشور استونی
 • فرم درخواست به همراه امضا متقاضی برای دریافت تاییدیه ویزا

کلام آخـــر

بنا بر مطالب فوق می‌توان گفت پروسه دریافت ویزای جاب آفر استونی در صورتی که متقاضی ویزا، اقامت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا منطقه اروپا را داشته‌ باشد طولانی نیست. در غیر این صورت متقاضی بایستی شرایط لازم برای دریافت این ویزا را دارا باشد تا در صورت ایجاد فرصت، نهایت استفاده را برده و موفق به دریافت ویزای مورد نظر شود.

از اینکه ما را تا پایان این محتوا همراهی کردید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

واحد پول کشور استونی برای پرداخت‌های حقوق و دستمزد چه نام دارد؟

واحد پول کشور استونی پس از عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک از کرون به یورو تغییر پیدا کرد و هم‌اکنون نیز کارفرمایان در این کشور، پرداخت‌های حقوق و دستمزد را بر اساس واحد پولی یورو انجام می‌دهند.

نرخ بیکاری و نرخ تورم در کشور استونی معادل چه مقداری است؟

نرخ بیکاری در کشور استونی حدود ۲.۵ درصد و نرخ تورم در آن ۳.۶ درصد اعلام گردیده است.

در سال ۲۰۲۲ مشاغل مورد نیاز کشور استونی شامل چه مواردی می‌باشد؟

از مشاغل مورد نیاز کشور استونی در سال ۲۰۲۲ می‌توان به توسعه دهندگان نرم افزار، طراحان وب، مشاغل فناوری و اطلاعات، مدیر تولید، مدیران برنامه ریزی، مدیران سیستم، متخصص فروش، پشتیبانی مشتریان، تحلیل‌گران سیستم‌ها، رانندگان و آشپزها اشاره کرد.

آیا امکان دریافت اقامت دائم در کشور استونی از طریق دریافت ویزای جاب آفر استونی وجود دارد؟

بله، یکی از انواع روش‌های دریافت اقامت دائم در کشور استونی، دریافت اقامت از طریق ویزای کار است. در واقع مهاجران بعد از دریافت ویزای کار یا همان ویزای جاب آفر استونی خواهند توانست وارد خاک این کشور شوند و پس از گذشت ۵ سال سکونت و انجام کار در این کشور، به منظور دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

دریافت ویزای جاب آفر استونی چه نکات مثبت و چه نکات منفی دارد؟

از نکات مثبت دریافت ویزای جاب آفر استونی می‌توان به امکان دریافت ویزای همراه برای همراهان متقاضی، قرار دادن امکانات مناسب در اختیار آنان و همچنین امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی و همراهان او اشاره کرد. از نکات منفی دریافت ویزای جاب آفر استونی نیز می‌توان از وجود مراحل سخت هنگام پذیرش افراد تبعه خارجی غیر اروپایی نام برد.

قوانین انجام کار در کشور استونی چگونه است؟

مطابق با قوانین کار در کشور استونی، شاغلین در این کشور ۵ روز در هفته و روزی ۸ ساعت کار می‌کنند و سن بازنشستگی آنان بین ۶۳ تا ۶۵ سال تعیین شده است. همچنین یک کارمند در استونی ۲۸ تا ۳۵ روز در سال را می‌تواند از مرخصی همراه با حقوق استفاده کند.

برای کار و زندگی در کشور استونی باید به چه زبانی مسلط باشیم؟

زبان رایج در کشور استونی، زبان استونیایی است. البته زبان انگلیسی نیز در این کشور خصوصا میان جوانان رایج است. همچنین دولت استونی دوره‌های سه ماهه زبان سطح A1 را برای مهاجران به این کشور به صورت رایگان عرضه می‌دارد. بنابراین می‌توان گفت در واقع با توجه به نوع شغل متقاضی در این کشور، وی نیازمند تسلط به زبان انگلیسی یا استونیایی یا حتی روسی خواهد بود. البته در مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات تسلط به زبان انگلیسی کافی است.

چه سایت‌های آنلاینی جهت آشنایی با کارفرمایان استونیایی و افزایش شانس گرفتن جاب افر از آن‌ها مناسب و کاربردی هستند؟

چند نمونه از سایت‌هایی که می‌توانید برای اطلاع از فرصت‌های شغلی و ارتباط با کارفرمایان استونیایی مورد استفاده قرار دهید عبارتند از:
EURES
CV Keskus
CV Online
EkspressJob
Skillific
Arista HRS
aTalent Recruiting
Baltic Human Capital
Biuro
Brandem
CTRL
CV Keskus recruitment services
CVO Recruitment Estonia
Executive Lab Search
Fontes PMP
Glasford International Estonia
HR Factory
HR Power Security
IT Personal
IT Talent
Jobbatical
Lumin
Manpower
MPS
Personnel Services
Simplika

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!