بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت در سال ۲۰۲۴

طبق آخرین رتبه‌بندی، کانادا بهترین کشور جهان است. جالب اینجاست که کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی نیز می‌باشد، با این‌ حال امکانات زیاد این کشور را به گران‌ترین مکان برای تحصیل، کار یا زندگی تبدیل نکرده است. در واقع، گران‌ترین مکان‌ها برای زندگی در کانادا نسبتا ارزان‌تر از شهرهای بزرگ کشورهای محبوب جهان هستند. آیا امیدوارید اقامت خود در کانادا را تا حد امکان مقرون‌به‌صرفه کنید؟ در این مقاله ما به بررسی ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت پرداختیم.

متغیرهای زیادی وجود دارد که ممکن است به تصمیم‌گیری در مورد ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کمک کند. هزینه و ملاحظات نیز ممکن است برای افراد و خانواده‌ها متفاوت باشد. چندین عامل دیگر مانند ایمنی، در دسترس‌ بودن زیرساخت‌ها و فرصت‌های شغلی وجود دارد که کیفیت یک محیط را تعیین می‌کند.

شهرهای ارزان کانادا برای مهاجرت

شهر کبک، کبک (Quebec City, Quebec)

شهر کبک، کبک (Quebec City, Quebec)

کبک یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت با خانه‌های مقرون‌به‌صرفه برای اجاره گرفته تا شهریه‌های پایین برای دانشجویان بین‌المللی است. شهر کبک یکی از شهرهای این استان است که استاندارد زندگی نسبتا پایینی را ارائه می‌دهد که در شهرهای بزرگ دیگر کانادا یافت نمی‌شود.

ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا (Abbotsford, British Columbia) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا (Abbotsford, British Columbia) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

زندگی در ابوتسفورد مانند زندگی در مرز متمدن‌ترین و روستایی‌ترین نقاط بریتیش کلمبیا است. در این شهر، هر آنچه را که بخواهید پیدا خواهید کرد، ابوتسفورد یکی از زیباترین و ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. شما همچنین فرصت‌هایی برای کشاورزی، معدن و تولید و همچنین فرصت‌هایی برای مراقبت‌های بهداشتی، هوافضا و ساخت‌وساز در این شهر پیدا خواهید کرد ابوتسفورد شهری در حال ‌رشد با پتانسیل بالا برای شکوفایی اقتصادی و صنعتی ‌شدن است.

ساری، کلمبیا بریتانیا (Surrey, British Colombia)

ساری، کلمبیا بریتانیا (Surrey, British Colombia)

ساری با جمعیتی حدود ۵۱۷۰۰۰ نفر دومین شهر پرجمعیت استان و یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. این شهر عمدتا یک منطقه شهری است اما بخش مناسبی از مناطق کشاورزی و روستایی را نیز در خود جای‌ داده است. شش جامعه در این شهر وجود دارد. اکثریت جمعیت را قومیت‌های اقلیت تشکیل می‌دهند و جنوب آسیایی‌ها بزرگ‌ترین اجتماع این شهر هستند. این شهر یک قطب صنعتی بزرگ در استان و همچنین یک مرکز اصلی لجستیکی در منطقه است.

کلونا، کلمبیا بریتانیا از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

نام کلونا از کلمه خرس گریزلی در اوکاناگان گرفته شده است. این سومین منطقه شهری بزرگ در منطقه و جزو ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. صنعت خدمات بزرگ‌ترین کارفرمای شهر است. متوسط حقوق در این شهر با کلان‌ شهرهای بزرگی مانند تورنتو برابری می‌کند، اما هزینه زندگی به میزان قابل‌توجهی ارزان‌تر است.

سالتماری، انتاریو (Sault Ste. Marie, Ontario)

سالتماری، انتاریو (Sault Ste. Marie, Ontario)

انتاریو یکی از معدود استان‌های کانادا است که ترکیبی سالم از مناطق گران‌قیمت و ارزان، شهرهای پرجمعیت و شهرهای مدرن و شهرهای روستایی را در خود دارد. در Sault Ste Marie، می‌توانید از تمام ویژگی‌های انتاریو در سطح متوسطی لذت ببرید. این شهر سومین شهر بزرگ در انتاریو و در گروه ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است که سهم مناسبی از صنایع و زیرساخت‌ها دارد. این نشان می‌دهد که مطمئنا در این شهر مشاغلی پیدا می‌کنید که در بخش‌های اصلی اقتصاد در Sault Ste قرار دارند.

کینگستون، انتاریو (Kingston, Ontario) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کینگستون، انتاریو (Kingston, Ontario) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

این شهر در لیست یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. واقع در انتهای شرقی دریاچه انتاریو، محل زندگی ۱۲۳۷۹۸ نفر است. نام خود را با پایتخت جامائیکا به اشتراک می‌گذارد، و به طرز عجیبی، به طور خلاصه یکی از اولین پایتخت‌های کانادا بود. این شهر دارای تاریخ نظامی قوی است. مهم‌ترین کارفرمایان در این شهر موسسات بخش دولتی هستند. کینگستون از نظر رستوران‌ها، حمل‌ونقل و فعالیت‌های تفریحی به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از تورنتو است، اگرچه مراقبت از کودکان و خدمات آب و برق در شهر به طور غیرعادی گران هستند.

آبشار نیاگارا، انتاریو (Niagara Falls, Ontario)

آبشار نیاگارا، یک جاذبه توریستی معروف، همچنین یکی از ارزان‌ترین شهرها برای مهاجرت به کانادا است. این شهر برای ایجاد اشتغال برای جمعیت شهر مجبور بود به سمت گردشگری متمایل شود. آن‌ها همچنین قمار را در ترکیب قرار دادند که گردشگران زیادی را به خود جذب کرد. به‌ غیر از خدمات شهری، این شهر در مقایسه با تورنتو بسیار ارزان‌تر است.

مونترال، کبک (Montreal, Quebec) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

مونترال، کبک (Montreal, Quebec) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

شهر مونترال یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای کل کانادا را دارد. در استان کبک، این شهر با فرصت‌های شغلی در مخابرات، هوافضا، رسانه، کشاورزی، گردشگری، مد، تجارت و بسیاری موارد دیگر متنوع‌ترین اقتصاد را دارد.

مونترال به ‌عنوان پایتخت کبک، با ارزان‌ترین شهرها در میان شهرهای بزرگ کانادا، سرعت را برای سایر شهرهای استان تعیین می‌کند. مونترال یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و پرجمعیت‌ترین شهر کبک است که بیش از ۱.۷ میلیون نفر را در خود جای‌ داده است. اکثر مردمی که در مونترال زندگی می‌کنند، ریشه‌های اروپایی، عمدتا فرانسوی و ایتالیایی دارند. مرکز شهر مونترال به ‌عنوان «شهر سرپوشیده» نیز شناخته می‌شود و بزرگ‌ترین مجموعه زیرزمینی در جهان است.

کوسنل، بریتیش کلمبیا (Quesnel, British Columbia)

شهر کوسنل یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت مخصوصا برای بازنشستگان است. کوسنل شهری زیبا پر از تنوع حیات‌وحش با چند پارک طبیعی برای تاکید بر این موضوع است. این شهر نه ‌تنها برای زندگی ارزان‌تر از ونکوور، پایتخت بریتیش کلمبیا است، بلکه یک منطقه شهری بسیار کوچک است. شما هرگز با حمل‌ونقل یا دیر رسیدن به رویدادهای خود به دلیل ترافیک یا کمبود وسایل نقلیه عمومی مشکل نخواهید داشت. برای جمعیت شاغل، فرصت‌های شغلی در کوسنل حول محور کشاورزی، معدن، گردشگری و تولید است.

شربروک، کبک (Sherbrooke, Quebec) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

شربروک، کبک (Sherbrooke, Quebec) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کبک دوباره در لیست ما به‌ عنوان استانی که یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت را دارد، قرار می‌گیرد. شهر شربروک انتخاب ما به‌ عنوان ارزان‌ترین مکان برای زندگی در کانادا برای دانشجویان است.

لاوال، کبک (Laval, Quebec)

لاوال بزرگ‌ترین حومه مونترال و سیزدهمین شهر پرجمعیت کشور است و یکی دیگر از ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است که بیش از ۴۲۲۹۹۳ نفر در آن زندگی می‌کنند. اقتصاد در این شهر توسط بخش‌های خرده‌فروشی، صنعتی، دارویی و فناوری هدایت می‌شود. این شهر دارای چهار پارک صنعتی بزرگ است که هر کدام مجموعه‌ای از صنایع و مشاغل خاص خود را دارند.

ویبرن، ساسکاچوان (Weyburn , Saskatchewan)

ویبرن، ساسکاچوان (Weyburn , Saskatchewan)

برای شهری که اقتصاد آن عمدتا توسط تولید نفت هدایت می‌شود، ویبرن ما را شگفت‌زده می‌کند که یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. در این شهر مسکن مقرون‌به‌صرفه است و هزینه عمومی زندگی پایین است.

هالیفاکس، نوا اسکوشیا (Halifax, Nova Scotia) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

هالیفاکس، نوا اسکوشیا (Halifax, Nova Scotia) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

هالیفاکس پایتخت نوا اسکوشیا است و جمعیتی حدود ۴۳۱۴۷۹ نفر را در خود جای‌ داده است و یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت به شمار می‌رود. این شهر به ‌عنوان یک مرکز اقتصادی بزرگ در شرق کانادا عمل می‌کند جالب است بدانید که بیشتر جمعیت این شهر را بومیان تشکیل می‌دهند. صنایع عمده این شهر شامل کشاورزی، معدن، ماهیگیری و جنگل‌داری است. اگر اغلب در بیرون از خانه غذا می‌خورید، هالیفاکس را به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از تورنتو خواهید یافت، مراقبت از کودک و حمل‌ونقل نیز در این شهر ارزان‌تر است.

ادمونتون، آلبرتا (Edmonton, Alberta)

ادمونتون پایتخت آلبرتا و دومین شهر پرجمعیت کانادا (۹۳۲۵۴۶ نفر) است. به لطف میراث غنی و جشنواره‌های فرهنگی، این شهر به شهر جشنواره کانادا لقب گرفته است. ادمونتون دارای ذخایر عمده نفت و گاز است که برخی از بزرگ‌ترین ذخایر جهان هستند. طبیعتا صنایع پتروشیمی شهرستان از برجسته‌ترین کارفرمایان هستند. با وجود فرصت‌های شغلی فراوان و جمعیت مناسب، این شهر برای زندگی بسیار ارزان است.

کیچنر، انتاریو (Kitchener, Ontario) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کیچنر، انتاریو (Kitchener, Ontario) از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کیچنر شهر دو قلوی واترلو است و ۲۳۳۲۲۲ نفر در آن زندگی می‌کنند. این شهر تا سال ۱۹۱۶ برلین نامیده می‌شد. این شهر یکی از قوی‌ترین میراث آلمانی را در میان شهرهای منطقه واترلو دارد. اقتصاد این شهر عمدتا بر اساس تولید است و یکی دیگر از ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت به شمار می‌رود.

هنگام بررسی ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت، دو عامل مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: قیمت مسکن و بازار کار. برخی از شهرها ممکن است اجاره ارزان داشته باشند، اما ممکن است مشاغل محدودی نیز داشته باشند. در این مقاله نگاهی به اقتصادی‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی امروزی کرده‌ایم امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!