مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی و خود اشتغالی

کانادا یکی از بهترین و محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت شناخته می‌شود که انواع ویزاهای خاصی دارد. به‌طورکلی، کانادا کشور مهاجرپذیری است و شما می‌توانید از طریق شیوه‌های مختلف، به این کشور مهاجرت کنید. دریافت ویزای کار آفرینی و خود اشتغالی کانادا یکی از بهترین روش‌هایی است که شما می‌توانید برای مهاجرت به این کشور، اقدام کنید. باید بدانید که هر یک از این نمونه‌های ویزا با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که در این مقاله به طور کامل مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی و خود اشتغالی را توضیح می‌دهیم.

برای مهاجرت به کانادا، شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلفی اقدام کنید که یکی از بهترین و معروف‌ترین آن ها، از طریق روش اکسپرس اینتری است. در این روش، شما می‌توانید با استفاده از ویزای C10، C11 و C12 کانادا و مهاجرت به این کشور، در آنجا مشغول به کار شوید. به‌طورکلی، هر کارفرمایی که بخواهد از طریق کار کردن به کانادا مهاجرت کند، باید یکی از این ویزاها را دریافت کند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی

کانادا یک بستر مناسب برای توسعه کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ می باشد که امکان استفاده از مزایای بسیاری به بیزینس‌ها می‌دهد. این کشور به یکی از قطب‌های اصلی جذب کارآفرینان تبدیل شده است. برنامه کانادا برای کمک به رشد و توسعه اقتصادی مناطق مختلف، تشویق افراد کارآفرین به راه‌اندازی بیزینس از طریق برنامه‌های استانی است.

به غیر از استان کبک که دارای برنامه کارآفرینی مجزا می باشد، سایر استان‌های کانادا برای جذب افراد کار آفرین از برنامه‌های استانی استفاده می‌کنند. ویزای کار آفرینی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی به افرادی تعلق می‌گیرد که ضمن برخورداری از سرمایه کافی برای راه‌اندازی یا خرید یک بیزینس در استان مد نظر خود، قصد مشارکت فعال در مدیریت و انجام امور روزمره‌ کسب‌وکار خود را نیز داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای خود اشتغالی نوعی ویزا است که به متقاضی این امکان را می‌دهد تا برای خود در کانادا کار کنند، بدون اینکه به کارفرمای خاصی وابسته باشند. معمولا برای کار آفرینان، مشاغل آزاد، هنرمندان و سایر متخصصان خود اشتغال که مایل به زندگی در کانادا و کار در کانادا هستند در نظر گرفته شده است. متقاضی باید بتواند افسر مهاجرت را برای داشتن توانایی و انگیزه کافی خود قانع کند. در واقع یکی از معیارهای اصلی برای دریافت این ویزا، داشتن سابقه کار حرفه‌ای است که منجر به راه‌اندازی یک بیزینس شخصی شود.

کانادا از این طریق افراد متخصص را جذب کرده و ویزای خود اشتغالی کانادا را به متقاضیان اعطا می‌کند. این نوع ویزا در کنار ویزای استارتاپ کانادا یکی از محبوب‌ترین ویزاهای کاری این کشور به شمار می‌رود.

معرفی ویزای C10, C11, C12

ویزای C10, C11, C12 کانادا به شما امکان کار کردن در این کشور را می‌دهد و به عبارت دیگر، می‌توان گفت که در واقع نوعی ویزای کاری شناخته می‌شود. نکته مهمی که درباره این نوع ویزا باید بدانید، این است که در صورت داشتن آنها، سابقه کار کانادایی برای شما در نظر گرفته نمی‌شود.

این بدان معنی است که حتی اگر هریک از این نمونه‌های ویزا را هم داشته باشید، باز هم نمی‌توانید با استفاده از برنامه CEC به این کشور بروید. باز هم داشتن این نمونه‌های ویزا باعث می‌شوند که راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های دیگر تا حدودی برای شما قابل انجام باشد. پیش از این هم گفتیم که هر یک از این نمونه‌های ویزای C10, C11, C12 کانادا با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که در این بخش، مهم‌ترین ویژگی هر یک از آنها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ویزای C10 کانادا

ویزای C10 کانادا

اولین نمونه از انواع ویزا برای مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی که طرفداران بسیار زیادی دارد، ویزای C10 است. کارفرمایان و استارتاپ‌های بااستعداد و خلاق می‌تواند برای مهاجرت به کانادا، این نمونه ویزا را دریافت کنند و سپس ایده‌های کسب‌وکار خود را در این کشور پیاده کنند.

یکی از مهمترین شرایطی که شما باید حتما برای دریافت ویزای C10 کانادا داشته باشید، این است که ایده‌های نوآورانه و خلاقانه‌ای ارائه دهید. به‌طوری‌که این ایده‌ها باید به‌گونه‌ای برای شهروندان کانادایی شغل به وجود بیاورند.

با استفاده از این نوع ویزا، خیلی راحت می‌توانید در بخش خصوصی این کشور شروع به سرمایه‌گذاری کنید و کسب‌وکار خود را هم تا حد خیلی زیادی ارتقا دهید. فقط کافی است که ایده خود را ارائه کرده و یکی از شرکت‌های کانادایی از شما حمایت کند. بعد از انجام این کار، خیلی راحت امکان دریافت ویزای C10 کانادا را خواهید داشت.

مزایا و معایب ویزای C10

هر یک از نمونه‌های ویزای C10, C11, C12 کانادا مزایا و معایبی دارند که بهتر است قبل از دریافت آنها، حتما این ویژگی‌ها را بشناسید. در این بخش، برخی از مزایا و معایب ویزای C10 کانادا را به اختصار نام می‌بریم که می‌تواند تاثیر زیادی در دریافت مجوز کاری شما داشته باشند.

 • امکان ورود به بازارهای بین‌المللی و کارکردن در یک محیط چند ملیتی
 • امکان اقامت دائم به همراه درخواست ویزای کار
 • دریافت حمایت‌های مالی از بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر
 • کار کردن در یکی از حوزه‌های آموزشی، اقتصادی و یا برنامه‌هایی با دسترسی محدود مارکت‌های کانادایی به خاطر سیاست‌های موجود
 • مشخص کردن کارهایی که در گذشته انجام داده‌اید که می‌توانند روی بازار تاثیر بگذارند
 • طی کردن روند اداری و زمان بر به مدت تقریبا ۲ سال

ویزای C11 کانادا

یکی دیگر از انواع ویزای C10, C11, C12 کانادا که می‌تواند کمک بسیار زیادی به صاحبان کسب‌وکارهای مختلف کند، ویزای C11 کانادا است. این نمونه ویزا در واقع نوعی کد معافیت در نظر گرفته می‌شود که در برنامه IMP  قرار گرفته شده است. هر کسی که بخواهد از کشورهای خارجی وارد کانادا شود و در این کشور فعالیت‌های اقتصادی کند، باید حتما کد معافیت از ارزیابی تأثیر بازار کانادا را داشته باشد که در این کشور، این کد با نام LMIA  نیز شناخته می‌شود.

البته لازم به ذکر است که بیشتر از همه، از ویزای C11 کانادا یا این کد معافیت برای کارآفرینی و یا خود اشتغالی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، این نوع ویزا به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که وارد مرز کانادا شده و کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کنند.

مزایا و معایب ویزای C11

مانند مورد قبلی، ویزای C11 یکی از مهم‌ترین نمونه‌های ویزای C10, C11, C12 کانادا شناخته می‌شود. مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد که در این بخش، می‌توانید برخی از مهمترین آنها را مشاهده کنید.

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و مدارک تحصیلی
 • عدم داشتن هرگونه محدودیت سنی
 • امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده به همراه شخص متقاضی
 • از آن روند اداری در مدت زمان بسیار سریع بین ۳ تا ۵ ماه
 • در نظر گرفتن فقط یکی از مالکان به عنوان مالک مجوز در شرکت‌های با چندین مالک
 • امکان صدور مجوز برای مالکی که حداقل صاحب ۵۰ درصد از تجارت مورد نظر باشد.

ویزای C12 کانادا

ویزای C12 کانادا

در نهایت، آخرین نمونه ویزای C10, C11, C12 کانادا که در این بخش به شما معرفی می‌کنیم، ویزای C12 کانادا است. این نمونه از ویزا هم به کارفرمایان این امکان را می‌دهد که در کشور کانادا، شرکتی تاسیس کنند و کسب‌وکار خود را آغاز نمایند. مهمترین شرطی که باید حتما صاحبان کسب‌وکارها برای دریافت این نمونه از ویزا داشته باشند، این است که حداقل ۳ سال در منسب مدیریتی سابقه داشته باشند و یا حداقل ۳۰ درصد از سهام شرکت متعلق به آنها باشد.

بعد از در نظر گرفتن این شرایط و ثبت شرکت، این امکان را دارید که کارکنان شرکت خود را از میان شهروندان کانادایی و بدون هیچ‌گونه نسبت خانوادگی استخدام کنید. این بدان معنی است که شما نمی‌توانید افرادی که با شما نسبت خانوادگی دارند را در شرکت‌تان استخدام کنید.

به یاد داشته باشید که داشتن سابقه بیشتر در مناسب مدیریتی می‌تواند تاثیر فوق‌العاده زیادی روی دریافت ویزای ۱۲ کانادا و روی افسر سفارت داشته باشد. علاوه بر این‌که باید حتما مدارک کافی برای نشان دادن توانایی مالی را ارائه دهید و بتوانید یک برنامه حرفه‌ای برای کسب‌وکارتان داشته باشید.

مزایا و معایب ویزای C12

در نهایت، در این بخش برخی از مهمترین مزایا و معایب ویزای C12 کانادا را معرفی می‌کنیم. همان‌طورکه پیش از این نیز متوجه شدید، این نوع مجوز در مقایسه با سایر ویزای C10, C11, C12 کانادا که پیش از این معرفی کردیم، اهمیت خیلی بیشتری دارد. در این بخش، برخی از مزایا و معایب آن را نام می‌بریم.

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و حتی عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • عدم داشتن محدودیت سنی
 • عدم نیاز به ودیعه
 • قرار نگرفتن در سیستم امتیاز بندی
 • عدم نیاز به مصاحبه
 • امکان ارائه ویزای همراه برای اعضای خانواده به همراه شخص متقاضی
 • انجام روند اداری در مدت زمان بسیار سریع

شرایط دریافت ویزای C10, C11, C12 برای اقامت دائم

همان‌طورکه پیش از این نیز متوجه شدید، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع ویزای کانادا این است که به شما این امکان را می‌دهد تا بعد از گذشت چند سال، اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید. شاید همین مسئله موجب شده که خیلی از افراد برای دریافت این نوع ویزای C10, C11, C12 کانادا اقدام کنند.

زیرا هر کسی علاوه بر این‌که می‌خواهد سود زیادی در بازار‌های کانادایی به دست بیاورد و دوست دارد که در این کشور زیبا زندگی کند و اقامت دائم آن را نداشته باشد. زیرا داشتن اقامت دائم می‌کند و موجب می‌شود که بتوانید پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید.

نکته جالب توجه درباره ویزای C10, C11, C12 کانادا این است که شما با دریافت هر یک از مجوزهای C10 و C12، اقامت دائم کانادا را هم به دست بیاورید. بااین‌حال، متاسفانه مجوز C11 به شما امکان دریافت اقامت دائم این کشور را نمی‌دهد.

مهم‌ترین شرایطی که شما باید برای دریافت اقامت دائم از طریق دریافت ویزای C10, C11, C12 کانادا داشته باشید، این است که به ایالت مورد نظر خود ثابت کنید که ایده کسب‌وکار شما می‌تواند در کانادا موفقیت شود. در صورت اثبات این قضیه و داشتن سابقه کاری مرتبط، شانس شما برای دریافت اقامت دائم هم چندین برابر افزایش پیدا می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله، به طور کامل نمونه‌های مختلف ویزای C10, C11, C12 کانادا را شناختید. همان‌طورکه گفتیم، این روش یکی از بهترین و محبوب‌ترین نمونه‌های مجوز برای شروع کار در کانادا شناخته می‌شود. پس اگر شما هم به دنبال یک روش پر سود برای شروع کار در کانادا هستید، باید دریافت ویزای C10, C11, C12 کانادا را به شما پیشنهاد کنیم. درصورتی‌که کسب‌وکار شما در این کشور موفقیت‌آمیز باشد، با دریافت مجوزهای C10 و C12 می‌توانید اقامت دائم این کشور را نیز به دست بیاورید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!