کار در کانادا | مزایا و شرایط مورد نیاز

کشور کانادا از نظر اقتصادی جزو اون دسته از کشور هایی که رشد اقتصادی خوبی داشته، از طرفی استخدام نیرو های متخصص داخلی و بین المللی یکی از عوامل موثر در رشد اقتصادی کشور کانادا است. براساس تحقیقات نرخ بیکاری در کشور کانادا  8/7 درصد می باشد که با کمبود نیروی کار متخصص توی حوزه های شغلی مختلف مواجه هستند. با این تفاسیر کار در کانادا قطعا می‌تواند گزینه مناسبی باشد برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در کانادا و شرایط کاری برای مهاجران، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بازار کار در کانادا

بازار کار در کانادا

با کاهش ۳۵۰ هزار تا یک میلیون شغل، نرخ بیکاری در کانادا در ماه مارس ۲۰۲۰ به ۸/۷ درصد رسیده که شیوع ویروس کرونا نیز در این افزایش نرخ بسیار تاثیر گذار بوده است. اگر چه میزان مشاغل تمام وقت افزایش یافته، ولی اشتغال نیمه وقت به طور قابل توجهی کاهش داشته است.

نیروهای کار مهاجر به کانادا با نرخ بیکاری ۹/۵ درصدی خود در سال ۲۰۱۹ مواجه شدند که کمی بالاتر از میانگین ملی بیکاری ۵.۶ درصدی بود. مهاجران دائمی با اقامت طولانی مدت در کانادا، با نرخ ۰/۵ درصد، همچنان از نرخ بیکاری پایین تری نسبت به میانگین ملی برخوردار هستند، که این امر تأکیدی است بر این که چگونه کارگران مهاجر به خوبی موجب تکمیل و یکپارچه سازی نیروی کار کانادا می‌شوند.

زبان مورد نیاز برای کار در کانادا

اگر به دنبال یک موقعیت شغلی حرفه‌ای با حقوق و درآمد بالا هستید، برخورداری از دانش سطح بالای زبان انگلیسی ضروری است. در استان کبک، شرکت‌ها به دنبال افرادی مسلط بر زبان فرانسوی هستند. با این حال می‌توان گفت که افرادی که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند، شانس بسیار زیادی در بازار کار کانادا خواهند داشت. چرا که شرکت‌های بسیاری در کانادا مجبور به کسب و کار و تجارت به دو زبان انگلیسی و فرانسوی هستند.

قوانین کار در کانادا

قوانین فدرال کار که به آن Labour Code می گویند حدود ۹۰۰ هزار نیروی کار دولت فدرال را پوشش می‌دهد. برنامه‌ها و قوانین کار مسئول حفاظت از حقوق کارمندان و کارفرمایان در محیط های کاری تحت نظارت دولت فدرال می باشند. دولت فدرال با همکاری دولت های محلی، اتحادیه‌ها، کارفرمایان، شرکای بین‌المللی و سایر سهامداران، محیط های کاری مناسب، ایمن و کارآمدی را فراهم نموده و موجب گسترش روابط مشترک در محل کار شده است.

استانداردهای کار فدرال در بخش سوم قانون کار کانادا آمده است و در آن حداقل استانداردهای تنظیم شده توسط دولت فدرال ارائه شده تا کارفرمایان و کارمندان از آنها پیروی کنند.

مزایای کار در کانادا

سالانه هزاران ویزای کار در کانادا برای کارگران با هر سطح مهارتی از سراسر جهان صادر می شود. علاوه بر وفور مشاغل در تقریبا هر صنعتی، از مزیت های کار در کانادا می توان به حقوق عالی و مزایای شگفت انگیز کارکنان اشاره کرد. از مرخصی زایمان و حق پدری با حقوق گرفته تا بیمه کار و مراقبت های بهداشتی طولانی مدت، کانادا برخی از شگفت انگیزترین مزایای را به کارکنان خود ارائه می دهد.

۵ مورد از مزایای کار در کانادا

مزایای کار در کانادا

امنیت شغلی

در پاسخ به سؤال چرا کار در کانادا می توان به یکی از مهم ترین مزیت های کار در کانادا یعنی بیمه استخدام (EI) اشاره کرد. این یک مزیت استاندارد برای همه کارگران در کانادا است. داشتن EI به این معنی است که در صورت از دست دادن شغل خود به دلایلی که خارج از کنترل شما هستند، از مزایای مالی خاصی برخوردار خواهید شد.

برای مثال، اگر از کار خود به دلیل اشباع نیروی کار اخراج شوید، می توانید مزایای EI را مطالبه کنید. این ممکن است بسته به شغل شما یا صنعتی که در آن کار می کنید، متفاوت باشد. اگر واجد شرایط EI هستید، می توانید تا ۵۵ درصد از میانگین درآمد هفتگی قابل بیمه خود را دریافت کنید. حداکثر مبلغی که می توانید دریافت کنید ۶۰ دلار یا ۶۳۸ دلار در هفته برای یک دوره زمانی بین ۱۴ تا ۴۵ هفته است.

مرخصی استعلاجی با حقوق

از دیگر مزیت های کار در کانادا می توان به مرخصی استعلاجی اشاره کرد. آیا می دانستید که در بیشتر موارد اگر مجبور به گرفتن مرخصی استعلاجی در کانادا شوید، از نظر مالی تحت پوشش قرار می گیرید؟ برخی از شرکت ها به کارکنان خود پوشش ناتوانی بیمار یا کوتاه مدت ارائه می دهند. اگر کارفرمای شما طرح بیماری یا ناتوانی ندارد، دولت مزایای بیماری استاندارد بیمه اشتغال (EI) را ارائه می دهد. این به این معنی است که شما در زمانی که در مرخصی استعلاجی هستید، نگران امور مالی خود نخواهید بود.

اگر به دلایل پزشکی، مانند بیماری، جراحت، قرنطینه یا هر وضعیت پزشکی که مانع عملکرد شما می شود و نمی توانید کار کنید می توانید تا ۱۵ هفته مطالبه مزایای بیماری کنید و تا ۵۵ درصد حقوق یا ۶۳۸ دلار در هفته دریافت کنید.

خانواده و مزایای مراقبتی

از دیگر مزایای کار در کانادا مراقبت های خانوادگی است. درصورتی که در حین کار در کانادا، به پشتیبانی مالی نیاز داشتید این مزیت این امکان را به شما می دهد که در صورت آسیب دیدن یا بیمار بودن از عزیزان خود مراقبت کنید. همچنین می توانید در دوران بارداری مرخصی بگیرید و بعد از تولد یا فرزندخواندگی با فرزندتان وقت بگذرانید، بدون اینکه نگران درآمد باشید.

مستمری

از دیگر پاسخ های چرا کار در کانادا می توان به برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) به عنوان یک مزیت کاری استاندارد اشاره کرد. این روش برای اطمینان از اینکه افراد بالای ۶۰ سال می توانند بدون نگرانی در مورد پول بازنشسته شوند، ایجاد شده است. زمانی که بازنشسته می شوید، تا پایان عمر به بخشی از درآمد خود دسترسی خواهید داشت، البته تا زمانی که حداقل یک سهم معتبر داشته باشید.

تعادل کار و زندگی

 بر اساس بررسی جمعیت جهانی، کانادا در بین ۱۴۹ کشور جهان از نظر شادی در رتبه چهاردهم قرار دارد. از نظر رضایت شغلی، حدود ۹۰ درصد از کارمندان کانادایی ادعا می کنند که در محل کار راضی هستند. با توجه به اینکه میانگین جهانی ۶۵ درصد است، این رقم بسیار شگفت انگیز است.

در ابتدا باید اشاره شود که دریافت ویزای کاری کانادا تحت قوانین مهاجرتی کانادا است و بقیه استانها بجز استان کبک تقریبا ۱۰۰ درصد تابع قوانین فدرال کانادا خواهند بود. مثلا متقاضیانی که از کارفرمایی در استان کبک پیشنهاد کاری (Job Offer) دارند باید نامه کتبی از استان کبک داشته باشند که نشان دهد استان کبک با پیشنهاد کاری آنها موافقت نموده است.

میزان درآمد و مالیات در کانادا

حداقل درآمد ساعتی در کانادا توسط نهاد‌های استانی این کشور تعیین می‌شود. جدول زیر بر اساس بیشترین میزان حداقل حقوق در استان‌های مختلف کانادا دسته‌بندی شده است. استاندارد کار در کانادا ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته است. از این رو، حداقل حقوق ماهانه به ازای ۱۶۰ ساعت کار در ایالت نوناووت (بیشترین) ۲۵۶۰ دلار و در ایالت ساسکاچوان (کمترین) ۱۸۹۰ دلار است.

افرادی که در کانادا کار می‌کنند، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خود هستند. مالیات در کانادا به دو صورت دریافت می‌شود. مالیات مربوط به دولت کانادا یا مالیات فدرالی که از ۱۵ درصد تا ۳۳ درصد متغیر است و مالیات استانی که می‌تواند از ۴ درصد تا ۲۵.۷۵ درصد متغیر باشد. نرخ مالیات در کانادا به‌صورتی است که باعث کم شدن فاصله طبقاتی در این کشور شود. به این معنی که مالیات بر درآمد افراد در کانادا با توجه به میزان درآمد آن‌ها تعیین می‌شود.

ویزای کار در کانادا

ویزای کاری کانادا برای متقاضیان کار در کانادا است، که تابعیت کانادا را ندارند. توابع دولت کانادا می توانند در هر کجای کانادا که تمایل دارند مشغول به کار شوند اما یک فرد خارجی فقط تحت شرایط خاصی می توانند در کانادا مشغول به کار شود.

تفاوت بین ویزای توریستی و ویزای کاری

تفاوت بین ویزای توریستی و ویزای کاری

ویزای توریستی کانادا

برای کسی که به عنوان مسافر قصد دریافت ویزا دارد، ویزای توریستی در نظر گرفته شده است تا برای گشت و گذار و فعالیت های تفریحی به کانادا سفر کند. چنین ویزایی این اجازه را به دارنده آن می دهد که به نقاط مختلف کشور سفر کند و در استان های مختلف کانادا بگردد. اما با این ویزا اجازه ندارد کار جستجو کند یا در هر نقطه ای از کانادا مشغول به کار شود. در حقیقت کار در کانادا با ویزای توریستی غیر قانونی است.

ویزای کاری کانادا

از طرف دیگر برای دریافت پیشنهاد شغلی به ویزای کاری نیاز است. این ویزا به طور قانونی به متقاضی اجازه می دهد تا نزد یک کارفرمای کانادایی مشغول به کار شود. این نکته خیلی مهمی است که هیچ راه میانبری برای کار در کانادا وجود ندارد، متقاضی باید قوانین مهاجرت را رعایت کند و مسیری قانونی را برای استخدام طی کند. از آن جایی که طبق قانون کارفرما های کانادایی اجازه ندارند افراد بدون ویزای کار را استخدام کنند، در صورت تخلف ممکن است خودشان را در معرض مشکلات حقوقی بزرگی قرار دهند.

پر تقاضا ترین مشاغل برای کار در کانادا در سال ۲۰۲۲

پر تقاضا ترین مشاغل برای کار در کانادا در سال 2022

همه گیری کووید ۱۹ چشم انداز اقتصادی جهان را به طور برگشت ناپذیری تغییر داده است. کار در کانادا نیز از این قاعده مستثنا نبود. در اوج بحران، بیش از ۳ میلیون کانادایی بیکار شدند. دولت فدرال کانادا سریعاً وارد عمل شد و و از روش های بسیاری به این افراد کمک کرد. در اواخر سال ۲۰۲۱، اقتصاد کانادا رو به بهبود گذاشت و بسیاری از مشاغل دوباره وارد بازار کار در کانادا شدند.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات در سال گذشته به عنوان یکی از حوزه های داغ کار در کانادا شناخته شد زیرا شرکت ها استراتژی های تجارت الکترونیک و دیجیتال خود را با تکنولوژی روز دنیا تطبیق دادند. کانادا به دلیل پیشرفت فناوری خود در شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال همچنان توجه و مشاغل بسیاری را به خود جلب می کند. برنامه نویسی و مهارت های توسعه به ویژه در این استان ها مورد نیاز است.

کار اداری

بیایید به نگرانی بسیاری از کارمندان که نگران جایگزین شدن نیاز به کار این افراد با تکنولوژی دارند، بپردازیم. نیاز به پرسنل اداری مثل قبل همچنان در کانادا تقاضا دارد. در طول همه گیری کرونا، کارکنان پشتیبانی اداری به کارگران در تمام بخش ها کمک کردند. به ویژه کارکنان اداری که درزمینه تخصصی مانند IT یا حسابداری متخصص هستند بیش از سایر پرسنل درخواست دعوت به کار دارند.

تولید

تاکنون صنعت تولید با موانع و مشکلات زیادی روبرو بوده که اخیراً بزرگ ترین این موانع همه گیری کرونا بوده است. اگر چه این بیماری برای تولید کنندگان کالاهای اساسی و لوازم بهداشتی مفید بود، اما تولیدکنندگان کالاهای بادوام با مشکل مواجه شدند. با توجه به روند پیشرفت صنعت تولید و کار در کانادا، ما شاهد تغییر جهت نیاز از مهارت های عمومی به سمت مهارت های تخصصی تر هستیم.

لجستیک

بخش تدارکات، سال بسیار خوبی را در کانادا گذراند، زیرا همه گیری به موج عظیمی از تحویل کالا درب منزل و انبار سازی منجر شد. در واکنش به قرنطینه استان ها، شرکت ها به سرعت گزینه های تجارت الکترونیک و تحویل را افزایش دادند. انتظار می رود که بخش تدارکات همچنان گسترش یابد، زیرا مصرف کنندگان به گزینه های خرید آنلاین و از راه دور عادت کرده اند.

مهندسی

همه گیری ویروس کرونا حوزه کاری مهندسی در کانادا را به چالش کشید، اما اوضاع در سال ۲۰۲۱ در حال تغییر است. اکثر دولت های استانی زمینه کاری مهندسی برای ساخت و ساز، انرژی و تولید را ضروری می دانستند. برخی پروژه های زیربنایی بزرگ در سراسر کشور در حال انجام است، بنابراین نیاز به مهندسان برای نوآوری و پیشرفت پروژه ها و کار درکانادا بسیار قابل درک است.

حسابداری مالی

مانند بیشتر کشورهای جهان، بخش مالی کانادا به شدت تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت. خوشبختانه بانک های کانادا از ثبات فوق العاده ای برخور دارند و برای مقابله با طوفان های این چنینی امکانات فراوانی دارند. سهام و دیگر شاخص های مالی شروع به بازیابی کردند.

فروش و بازاریابی

همه گیری همان انگیزه ای بود که مشاغل فروش و بازاریابی برای دیجیتالی شدن کامل به آن نیاز داشتند. مشاغل فروش و بازاریابی عمیقاً با تجارت الکترونیک و تجزیه وتحلیل داده ها آمیخته شده است. دانش ابزارهای دیجیتال (CRM، SEO، SEM و …) برای کار در کانادا در حوزه فروش و بازاریابی و موفقیت در این بخش ها ضروری است.

منابع انسانی

در طول همه گیری، بخش های منابع انسانی سخت کار کرده اند. از سروکار داشتن با کارگران اجرایی که از کار اخراج شده یا تعدیل شده اند، گرفته تا استخدام تعداد زیادی از کارگران برای پاسخگویی به موج تجارت الکترونیک، ارائه اطلاعات و پاسخ به سوالات مربوط به اقدامات ایمنی و بهداشت کرونا، تیم های منابع انسانی بسیار پرکار بودند و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!