شرایط زندگی در فنلاند | بررسی هزینه ها و حقایق زندگی

وقتی حرف از کیفیت و شرایط زندگی در فنلاند می‌شود، باید بدانید که فنلاند سومین کشور در سراسر جهان شناخته می‌شود که اغلب شهروندان آن از زندگی در آنجا رضایت دارند. در گزارشات موجود، مشاهده می‌کنیم که در میان ۱۶۹ کشور، فنلاند از نیازهای اساسی و رفاهی گرفته تا آزادی شخصی، توانسته امتیاز فوق‌العاده بالایی به دست بیاورد.

علاوه‌براین، فنلاند در زمینه آب و فاضلاب و سایر حقوق شخصی، بالاترین امتیاز را در میان سایر کشورها به دست آورده است. شاخص پیشرفت اجتماعی، کیفیت و شرایط زندگی در فنلاند نشان می‌دهد که این کشور از همه نظر مورد رضایت شهروندانش قرار گرفته است.

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که خیلی از افراد درباره شرایط زندگی در فنلاند می‌پرسند، هزینه زندگی در این کشور است؛ طبیعتاً شما در هر جایی هم که زندگی کنید، باید بدانید که هزینه زندگی در آنجا چقدر است تا بر همان اساس، درآمد و سایر خرج‌های خود را تنظیم نمایید.

در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، باید گفت که در فنلاند، دستمزد، مالیات و همچنین هزینه زندگی، کمی بیشتر است. بااین‌حال، نیازی به نگرانی درباره این موضوع نیست و از آنجا‌ که کار در فنلاند بسیار زیاد می‌باشد و خیلی کم پیش می‌آید که کسی بیکار بماند، هرکسی می‌تواند از پس مخارج خود بربیاید.

علاوه‌براین، لازم به ذکر است که بخش زیادی از خدمات، مربوط به درآمد مالیاتی کشور است که این مسئله باعث می‌شود تا هزینه زندگی در فنلاند برای کارکنان این کشور ارزان‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر باشد.

شرایط زندگی در فنلاند و هزینه تحصیل

موضوع خیلی مهمی که درباره شرایط زندگی در فنلاند و هزینه تحصیل در این کشور باید بدانید، این است که مقاطع پیش‌دبستانی، تمام مقاطع تحصیلی مدارس و متوسطه در فنلاند کاملاً رایگان است. اغلب مواقع، تحصیل در موسسات آموزش عالی این کشور نیز با هزینه خیلی کم و یا حتی رایگان انجام می‌شود.

بااین‌حال، اگر کسی بخواهد از سایر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا وارد فنلاند شده و از طریق زبان انگلیسی به تحصیل بپردازد، باید حتماً شهریه پردازد. پس اگر شما هم می‌خواهید از ایران برای تحصیل به فنلاند بروید، باید خود را برای پرداخت شهریه آماده کنید.

نکته جالب‌توجه درباره شرایط زندگی در فنلاند که باعث راحتی بیشتر شهروندان این کشور می‌شود، این است که هزینه تحصیل در دوران کودکی، یعنی پیش‌دبستانی و مهد کودک، به شرایط و درآمد خانواده بستگی دارد و اصلاً گذراندن این دوره اجباری نیست.

این در حالی است که کودکان از ۷ سالگی به بعد، به‌صورت اجباری باید وارد مدرسه شوند. اگر می‌خواهید به فنلاند بروید و نگران شرایط و هزینه‌های خانواده خود هستید، باید به شما بگویم که بزرگ‌ترین فرزند شما، نهایتاً هزینه تحصیلی نزدیک به ۳۰۰ یورو خواهد داشت که نسبت به درآمد، هزینه چندانی نیست.

علاوه‌براین، حقیقت جالب دیگری درباره شرایط زندگی فنلاند برای تحصیل، این است که اگر چندین فرزند کوچک فاصله سنی کم داشته باشید، برای فرزندان کوچک‌تر خود، باید هزینه کمتری بپردازید. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که شرایط زندگی در فنلاند برای افراد محصل و خانواده آن‌ها خیلی راحت‌تر باشد.

خدمات بهداشت عمومی در فنلاند

موضوع دیگری که باعث راحت‌تر شدن شرایط زندگی در فنلاند می‌شود، خدمات بهداشت عمومی رایگان آن برای شهروندان این کشور است. بااین‌حال، اگر مجبور شدید به پزشکانِ خصوصی مراجعه کنید، باید هزینه‌ای برای حق ویزیت آن‌ها بپردازید که این هزینه بسته به منطقه‌ای که پزشک در آن حضور دارد، متفاوت است.

برای مثال، در شرایط عادی و مناطق معمولی، هزینه حق ویزیت یک دکتر تقریباً ۲۰ یورو است. این در حالی است که همین حق ویزیت در یک کلینیک سلامت برای مراجعه‌های سرپایی، به ۴۰ یورو می‌رسد. خوب است بدانید که هزینه درمان در بیمارستان‌های فنلاند برای هر روز، ۵۰ یورو است.

به‌طورکلی، تمام هزینه‌ای که برای شرایط زندگی در فنلاند و دسترسی به خدمات بهداشتی و پزشکی این کشور باید در نظر بگیرید، تقریبا ۷۰۰ یورو در هر سال است. خوشبختانه هزینه‌های زایمان و سلامت کودک بعد از زایمان، کاملا رایگان است. به همین دلیل هم تقریبا همه شهروندان فنلاند از شرایط خدمات بهداشت عمومی این کشور کاملاً راضی هستند.

بااین‌حال، شرایط زندگی در فنلاند مردم را ملزم می‌کند که هزینه‌های دارویی خود را بپردازند. البته باز هم نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد؛ زیرا اغلب مواقع، بسیاری از داروها به‌صورت بازپرداخت در اختیار بیماران قرار می‌گیرند و آن‌ها می‌توانند بعد از پرداخت هزینه، بخشی از هزینه دارو را دریافت کنند.

شرایط بهداشتی و پزشکی فوق‌العاده خوب در این کشور، باعث شده که شرایط زندگی در فنلاند از این نظر هم کاملاً راضی‌کننده باشد. شاید همین مسئله باعث شده که مردم فنلاند جزو خوشحال‌ترین و سالم‌ترین مردم در سراسر جهان به شمار بیایند.

کتابخانه‌ها در فنلاند

اگر اهل کتاب خواندن و رفتن به کتابخانه هستید، باید بدانید که زندگی در فنلاند برای شما خیلی راحت‌تر و دلپذیرتر خواهد شد. زیرا در این کشور، خدمات کتابخانه‌ها نیز کاملاً رایگان است. در این کشور، شما می‌توانید کتابخانه‌های چند زبانه پیدا کنید که برخی از کتاب‌های آن‌ها به بیشتر از ۸۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند. درحالی‌که این کتابخانه‌ها در هر جایی از فنلاند وجود دارند، کاملا رایگان هستند.

هزینه و شرایط زندگی در فنلاند

هزینه و شرایط زندگی در فنلاند

بعد از این که کلا شرایط زندگی در فنلاند را متوجه شدید، وقت آن رسیده که بدانید تقریباً برای هر یک از کارها در این کشور، باید چقدر هزینه بپردازید. برای مثال، هزینه غذا در این کشور چقدر است؟ یا باید برای لباس و دسترسی به خدمات، چقدر هزینه بپردازیم؟ ما در این بخش، اطلاعات کاملی درباره هزینه و شرایط زندگی در فنلاند در اختیار شما قرار می‌دهیم که می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

هزینه خورد و خوراک در فنلاند

یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که قطعاً هرکسی برای زندگی در هر جایی به آن نیاز دارد، غذا است. شرایط زندگی در فنلاند برای خرید خورد و خوراک نیز کاملاً مناسب است. اگرچه شاید هزینه‌ها کمی بالا باشد، اما درآمد نیز بسیار بیشتر است و این مسئله باعث می‌شود که قدرت خرید مردم همچنان بالا باشد.

در این کشور، هزینه مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، تقریباً ۲۰ درصد بیشتر است. علاوه‌براین، هزینه سایر خدمات خورد و خوراک نیز ۲۳ درصد بیشتر از کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته می‌شود.

البته به‌طورکلی، هزینه و شرایط زندگی در فنلاند به شرایط و سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد و از یک فرد با فرد دیگر متفاوت است. این در حالی است که هزینه نوشیدنی‌های الکلی در فنلاند نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، تقریباً ۴۰ درصد بیشتر است.

هزینه پوشاک، کالا و خدمات در فنلاند

مسئله مهم دیگری که تاثیر زیادی در شرایط زندگی در فنلاند دارد، هزینه پوشاک، کالا و سایر خدمات است. همان‌طورکه انتظار می‌رود، هزینه لباس هم در فنلاند نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، کمی گران‌تر است.

اگر سری به فروشگاه‌های زنجیره‌ای لباس در فنلاند بزنید، خیلی کم پیش می‌آید که بتوانید لباس‌های ارزان‌قیمت پیدا کنید. همچنین اگر می‌خواهید شرایط زندگی در فنلاند را به‌طور دقیق‌تر برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که برای فصول تابستان و زمستان، باید لباس‌های جدا و متفاوتی خریداری کنید که شاید از این مسئله باعث افزایش هزینه‌های شما شود.

برای خرید کالاهای منزل و سایر موارد این‌چنینی در این کشور هم می‌توانید قیمت‌های مختلفی پیدا کنید. بااین‌حال، اگر می‌خواهید شرایط زندگی در فنلاند از نظر هزینه برای شما آسان‌تر شود، می‌توانید از کالاهای دست‌دوم استفاده کنید که هزینه کمتری دارند.

برای مثال، بسیاری از فروشگاه‌ها و بازار‌های کوچک این کشور، مبلمان و وسایل دیگر را به‌صورت دست‌دوم می‌فروشند. علاوه‌براین، وب‌سایت‌های زیادی نیز در این کشور برای فروش اجناس دست‌دوم فعالیت می‌کنند. اگر کمی در این وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌ها بگردید، می‌توانید اجناس و کالاهای باکیفیت با قیمت مناسب پیدا کنید که باعث می‌شود شرایط زندگی در فنلاند برای شما آسان‌تر بگذرد.

شرایط زندگی در فنلاند و هزینه‌های مسکن در این کشور

یکی از مهم‌ترین عواملی که تاثیر زیادی در شرایط زندگی در فنلاند دارد، شرایط مسکن و هزینه‌های خانه است. بسته به منطقه، طبقه و نوع خانه، هزینه‌های مسکن در این کشور هم کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. به‌طورکلی، تقریباً یک پنجم از درآمد خالص یک خانواده در فنلاند، به مسکن اختصاص داده می‌شود.

همچنین خوب است بدانید که شرایط زندگی در فنلاند برای هزینه مسکن، بدین صورت است که برای هر متر مربع، باید اجاره‌ای بین ۱۰ تا ۳۰ یورو بپردازید. اگر می‌خواهید هزینه‌های مسکن و شرایط زندگی در فنلاند برای شما آسان‌تر باشد، می‌توانید به سراغ شهرهای کوچک‌تر این کشور رفته و در آنجا مستقر شوید. هزینه مسکن در شهرهای کوچک این کشور تقریباً ۲۱۰۰ یورو است.

این در حالی است که برای دسترسی به همین خدمات در شهرهای بزرگ، باید هزینه خیلی بیشتری بپردازید. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باعث افزایش هزینه خانه و مسکن در فنلاند شده، سیستم‌های گرمایشی قدرتمند آن‌ها است که به‌خاطر سرمای سخت این کشور، تعبیه شده‌اند.

علاوه‌براین، باید هزینه‌ای هم بابت بیمه ساختمان بپردازید که شاید برخی مواقع به خاطر شرایط زندگی در فنلاند به آن نیاز پیدا کنید. هزینه این بیمه را باید از شرکت‌های بیمه در کشور فنلاند بپرسید و این هزینه بر اساس متراژ خانه محاسبه می‌شود.

ترافیک شهری، حمل‌ونقل عمومی و شرایط زندگی در فنلاند

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که تاثیر زیادی در شرایط زندگی در فنلاند و زندگی شهرنشینی دارد، وضعیت ترافیک است. البته منظور از ترافیک، فقط تجمع خودرو‌ها نیست و بیشتر معنی شرایط و وضعیت خودروها و کلاً حمل‌ونقل در این کشور مدنظر قرار می‌گیرد.

در این زمینه، شرایط زندگی در فنلاند در شهرهای بزرگ کاملاً مناسب بوده و حمل‌و‌نقل عمومی فوق‌العاده خوبی موجود است. این در حالی است که به احتمال زیاد در شهرهای کوچک‌تر این کشور، به خودروی شخصی خود نیاز داشته باشید.

فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای شرایط زندگی در فنلاند و وضعیت خودروها، داشتن بیمه‌نامه موتور است. به‌خاطر زمستان‌های سخت این کشور، در فصول سرد رانندگان باید حتماً از لاستیک‌های مخصوص زمستان استفاده کنند و این یک قانون کاملاً اجباری است. همچنین خودروها مشمول مالیات می‌شوند که رانندگان باید حتما آن‌ها را پرداخت کنند. همچنین ما مقاله ای درباره بهترین شهرهای فنلاند برای مهاجرت نوشتیم؛ حتما مطالعه کنید.

مهم‌ترین حقایق درباره شرایط زندگی در فنلاند

مهم‌ترین حقایق درباره شرایط زندگی در فنلاند

همان‌طورکه تاکنون متوجه شدید، شرایط زندگی در فنلاند فوق‌العاده مناسب بوده و شهروندان این کشور می‌توانند از خدمات رفاهی، بهداشتی و تحصیلی باکیفیت این کشور بهره‌مند شوند. پایتخت فنلاند، شهر هلسینکی بوده که هشتمین شهر صنعتی در سراسر اروپا شناخته می‌شود. در اینجا حقایقی از شرایط زندگی در فنلاند را برای شما توضیح می‌دهیم تا از کیفیت زندگی در این کشور مطمئن شوید.

امنیت فوق‌العاده

وقتی از شرایط زندگی در فنلاند صحبت می‌کنیم، منظور ما این است که تقریباً بخش زیادی از شهروندان و مردم در این کشور، احساس رضایت و امنیت دارند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بر اساس گزارشات، بیشتر از ۸۳ درصد از مردم اعلام کرده‌اند که وقتی تنها موقع شب در خیابان قدم می‌زنند، احساس امنیت می‌کنند.

امید به زندگی بالا

امید به زندگی در این کشور برای زنان ۸۳.۵ سال و برای مردان ۷۷.۵ سال است. لازم به ذکر است که تقریباً ۲۱ درصد از جمعیت این کشور را افراد بالای ۶۵ سال تشکیل می‌دهند. پایین‌تر بودن امید به زندگی برای مردان، به‌خاطر نادیده گرفتن خدمات درمانی است و همچنین سبک زندگی و عادات نادرست برخی از آن‌ها، موجب این مسئله شده است.

البته بخش زیادی از مردان در این سنین هم به‌خاطر مصرف بیش از اندازه الکل به مرگ دچار می‌شوند. اما به‌طورکلی، شرایط زندگی در فنلاند و امید به زندگی در این کشور، فوق‌العاده عالی است و این مسئله نشان می‌دهد که فنلاند، کشوری منحصربه‌فرد برای زندگی است.

پایین بودن نرخ مرگ‌ومیر کودکان

درحالی‌که شاید در خیلی از کشورها موقع زایمان، تعداد زیادی از کودک‌ها از بین بروند، در فنلاند به‌هیچ‌عنوان این‌گونه نبوده و نرخ مرگ و میر کودکان در این کشور، تنها ۴ درصد است. این نرخ یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در سراسر جهان است که نشان از وضعیت بهداشتی و شرایط زندگی در فنلاند می‌دهد. امروزه، کلینیک‌های زایمان به‌صورت رایگان در دسترس همه افراد فنلاند هستند.

امنیت غذایی بالا

امنیت غذایی به معنای توانایی خانواده در تامین مواد غذایی و خوراکی خود است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید از هر ۱۰ خانواده در فنلاند، تنها یک خانواده اعلام کرده که از امنیت غذایی کافی برخوردار نیست. این در حالی است که شرایط زندگی در فنلاند برای سایر افراد و بخش اعظمی از شهروندان، فوق‌العاده خوب است و اغلب مردم قدرت خرید بالایی دارند.

تنها خانواده‌هایی که شاید از نظر درآمدی و خرید مواد غذایی کمی با مشکل مواجه شوند، کسانی هستند که تحصیلات کمتری دارند. در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، فنلاند بخشی از بودجه و سرمایه خود را برای کمک هزینه به این‌گونه خانواده‌ها و کودکان تخصیص داد.

وضعیت شغلی فوق‌العاده

مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود شرایط زندگی در فنلاند برای شهروندان این کشور راضی‌کننده باشد، وضعیت شغلی فوق‌العاده این کشور است. گفتنی است که تقریباً ۶۹ درصد از افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال در این کشور، مشغول به کار هستند.

یکی از اصلی‌ترین دلایل پایین بودن سطح بیکاری در فنلاند، تحصیلات بالایی شهروندان این کشور است. خوب است بدانید که بیشتر از ۸۸ درصد از افراد بین ۲۵ تا ۶۴ سال در این کشور، تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده‌اند. ازاین‌رو، می‌توان با اطمینان گفت که فنلاند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در سراسر جهان را دارد که این مسئله بر وضعیت شغلی این کشور نیز تاثیر بالایی گذاشته است.

جذب مهاجر

شرایط زندگی در فنلاند و وضعیت رفاهی، تحصیلی و بهداشتی این کشور باعث شده‌اند که بسیاری از افراد برای مهاجرت به فنلاند نقل‌مکان کنند. از طرف دیگر، کشور فنلاند هم از این مهاجران تقدیر کرده و در سال ۲۰۱۷، بیشتر از ۱۰ میلیون یورو برای کمک به آموزش نزدیک به ۲۵۰۰ مهاجر در نظر گرفت.

همچنین این هزینه، به مهاجران کمک کردن که بتوانند در مدت‌تحصیل خود در فنلاند، شغل مناسبی پیدا کنند. درنتیجه، کسانی که می‌خواهند برای تحصیل به فنلاند مهاجرت کنند، خیلی راحت می‌توانند در ساعات خاصی از هفته کار کرده و درآمد خیلی خوبی هم بدست بیاورند. در نتیجه، شرایط زندگی در فنلاند برای کسانی که دانشجویان خارجی هستند، راحت می‌شود.

سخن نهایی

شرایط زندگی در فنلاند نشان می‌دهد که این کشور یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت از روش‌های مختلف است. این شرایط فوق‌العاده باعث شده است که مردم این کشور، در فهرست شادترین مردم جهان قرار بگیرند. فنلاند از سیاست‌های تحصیلی، فرهنگی، درمانی و رفاهی زیادی برای بهبود شرایط خود استفاده کرده است. همه این مسائل باعث شده‌اند که اغلب افراد از شرایط زندگی در این کشور زیبا، کاملاً راضی باشند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!