شرایط زندگی در استونی | بررسی هزینه ها

هرکسی بعد از مهاجرت، با چالش‌های زیادی مواجه می‌شود و بهتر است قبل از مهاجرت، تمام این چالش‌ها را مدنظر قرار دهد. اگر شما هم به فکر مهاجرت به استونی هستید، بهتر است در ابتدا شرایط زندگی در استونی را مورد بررسی قرار دهید تا بدانید که آیا می‌توانید از پس هزینه‌های خود در آنجا بربیایید یا خیر.

استونی یکی از کشورهای اروپایی به شمار می‌رود که با جمعیت بیشتر از ۱.۳ میلیون نفر، در شمال این قاره قرار دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید به‌طور سالانه، بیشتر از ۱ میلیون نفر از این کشور بازدید می‌کنند. این مسئله، نشان‌دهنده محبوبیت و زیبایی فوق‌العاده این کشور است و به همین دلیل هم خیلی از افراد که می‌خواهند تعطیلات خود را بگذراند، به این کشور سفر می‌کنند.

نکته جالب‌توجه درباره شرایط زندگی در استونی این است که شباهت بسیار زیادی از نظر آب‌وهوایی به روسیه دارد. به همین دلیل برخی از افرادی که نمی‌توانند سرمایه بیش از اندازه روسیه را تحمل کنند، برای تعطیلات به استونی می‌روند.

در عین حال، شمار مهاجران به این کشور نیز روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل هم هرکسی قبل از مهاجرت، باید اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در استونی داشته باشند تا بتوانند هزینه‌های خود را مدیریت کنند.

زندگی در استونی

زندگی در استونی

قبل از این‌که درباره شرایط زندگی در این کشور اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم، بهتر است این کشور را بیشتر بشناسید. استونی یکی از کشورهای نسبتاً کوچک اروپا شناخته می‌شود که با مساحت ۴۵۲۲۸ کیلومتر مربع، فقط ۱.۳ میلیون نفر جمعیت دارد. از میان کل جمعیت این کشور، تقریباً نیم میلیون نفر آن‌ها در پایتخت این کشور، یعنی تالین زندگی می‌کنند.

نکته مهمی که درباره شرایط زندگی در استونی باید مدنظر قرار دهید، زبان این کشور است. مردم کشور استونی به زبان استونیایی صحبت می‌کنند که از نظر زبانی، شباهت خیلی زیادی به فنلاندی دارد. البته به‌طور پراکنده، خیلی از جمعیت این کشور هم به زبان‌های دیگری مانند انگلیسی، آلمانی و روسی نیز صحبت می‌کنند. این موضوع بیشتر برای مناطقی که گردشگران از آن دیدن می‌کنند، صدق می‌کند.

اگر بخواهیم به‌صورت کلی از شرایط زندگی در استونی برای شما توضیح دهیم، باید بدانید که هم هزینه خواروبار و خورد و خوراک در و هم هزینه‌های مسکن در استونی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی ارزان‌تر است.

تحصیل در استونی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که خیلی از افراد درباره شرایط زندگی در استونی می‌پرسند، وضعیت تحصیل در این کشور است. سیستم آموزشی این کشور یکی از بهترین سیستم‌ها در اروپا شناخته می‌شود که کودکان باید از سن ۷ سالگی تا ۹ سالگی، به‌صورت تمام وقت در مدرسه بمانند.

اگرچه برخی از کودکان پیش‌دبستانی هم می‌روند اما هیچ اجباری برای ورود آن‌ها به این مقطع وجود ندارد و خیلی از خانواده‌ها، کودکان خود را تا سن ۷ سالگی در منزل نگه می‌دارند. در سطح متوسطه، تحصیلات دانش‌آموزان به دو قسمت آکادمی و حرفه‌ای تقسیم می‌شود.

شرایط زندگی در استونی به همراه تحصیل، بدین صورت است که افراد می‌توانند در موسسات و مدارس آموزش عالی مختلفی بسته به رشته و شرایط خود، تحصیل کنند. در این کشور بیشتر از ۳۰ موسسه آموزش عالی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها، دانشگاه تاتو است که قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور نیز شناخته می‌شود که در سال ۱۶۳۲ تاسیس شده است.

زبان اصلی در مدارس استونی

اگر می‌خواهید نحوه صحبت کردن افراد در دانشگاه و نحوه و شرایط زندگی در استونی را بدانید، باید بگوییم که در اغلب مدارس این کشور، دروس به زبان روسی تدریس می‌شوند. این موضوع برای مدارس دولتی و خصوصی، از مقطع پیش‌دبستانی تا متوسطه صدق می‌کند.

شرایط تحصیل برای مهاجران

از طرف دیگر، شرایط زندگی در استونی و تحصیل در این کشور برای مهاجرت نیز بسیار خوب است. زیرا این کشور برای تحصیل مهاجران، مدارس بین‌المللی را در نظر گرفته که افراد بتوانند فرزندان خود را به‌راحتی در این مدارس بگذرند.

به همین دلیل هم شرایط زندگی در استونی برای مهاجرانی که می‌خواهند برای تحصیل به این کشور بروند، بسیار عالی است. برای مثال، در شهرهای تالیان و تارتو، مدارس بین‌المللی وجود دارند که از سال ۲۰۱۳ تاکنون مشغول به فعالیت هستند.

در این مدارس، دروس به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی تدریس می‌شوند. اگرچه شرایط زندگی در استونی برای این مهاجران کاملاً مناسب است، اما آن‌ها باید برای تحصیل فرزندان خود در مدارس بین‌المللی، شهریه بپردازند.

وضعیت حمل و نقل

شرایط زندگی در استونی و وضعیت حمل و نقل

بعد از این‌که شرایط زندگی در استونی برای تحصیل را متوجه شدید، وقت آن می‌رسد که بدانید وضعیت حمل و نقل در این کشور چگونه است. اگرچه استونی کشور کوچکی به شمار می‌رود، اما چندین گزینه برای حمل و نقل در این کشور وجود دارند.

برای مثال، مسافران می‌توانند برای رفت و آمد در این کشور، از پروازهای داخلی، قطار‌های مختلف و حتی کشتی‌های حمل و نقل استفاده کنند که این کشتی‌ها برای رفت و آمد به جزایر بزرگ‌تر کاربرد دارند. نکته جالب‌توجه درباره شرایط زندگی در استونی و حمل و نقل آن، این است که اگر بخواهید از طریق قطار نقل مکان کنید، می‌توانید از وای‌فای رایگان نیز بهره‌مند شوید.

علاوه‌بر این موارد، سرویس اتوبوس مجهزی در جاده‌های بین و درون شهری استونی وجود دارند که شرایط زندگی در استونی را برای شما خیلی راحت‌تر می‌کنند. کسانی که در شهر تالین زندگی می‌کنند، خیلی راحت می‌توانند از طریق کارت حمل و نقل عمومی، به‌صورت رایگان از اتوبوس و تراموا استفاده کنند. هزینه حمل و نقل برای دانش آموزان و افراد بالای ۶۵ سال هم رایگان است.

  • حمل و نقل برای مهاجران

نه تنها برای شهروندان این کشور، بلکه شرایط زندگی در استونی برای مهاجران هم در زمینه حمل و نقل کاملاً مناسب است. مهاجرانی که گواهینامه بین‌المللی داشته باشند، خیلی راحت می‌توانند در این کشور رانندگی کنند. در استونی هم حداقل سن لازم برای کسب گواهینامه رانندگی، ۱۸ سال است.

نکته جالب‌توجه درباره وضعیت حمل و نقل و شرایط زندگی در استونی برای عابران پیاده، این است که تمام عابران پیاده باید چیزهای بازتابنده‌ای بر روی کت و یا لباس خود وصل کنند تا رانندگان در شرایط نوری نامناسب و یا برف سنگین، متوجه آن‌ها شوند. این موضوع بیشتر برای مناطق روستایی که شاید شرایط جوی کم نامناسب باشد، اهمیت بیشتری دارد.

هزینه زندگی در استونی

یکی از فاکتورهای مهمی که تاثیر زیادی در شرایط زندگی در استونی دارد، هزینه‌های زندگی در این کشور است. با در نظر گرفتن تمام عوامل، می‌توان گفت که شرایط زندگی در استونی و هزینه‌های مختلف، نسبتاً ارزان است.

به همین دلیل شما خیلی راحت می‌توانید به یکی از رستوران‌های خوب این کشور رفته و غذای خیلی خوشمزه‌ای با هزینه نسبتاً پایین بخورید. البته باید هزینه‌های مربوط به مالیات و انعام را نیز مدنظر قرار دهید. اما به‌طورکلی، هزینه خورد و خوراک و شرایط زندگی در استونی نسبتاً مناسب است.

از طرف دیگر، نسبت به سایر کشورهای اروپایی هم می‌توان گفت که شرایط زندگی در استونی برای اجاره منزل هم کاملاً مناسب است. البته این موضوع به منطقه و متراژ خانه‌ای که شما انتخاب می‌کنید هم بستگی دارد. هزینه و شرایط زندگی در استونی نسبت به سایر کشورهای همسایه، ارزان‌تر است.

وضعیت بهداشت

نکته بسیار مهمی که خیلی از مهاجران درباره شرایط زندگی در استونی می‌پرسند، وضعیت بهداشت در این کشور است. استونی که یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی شناخته می‌شود، شرایط بهداشت بسیار خوبی دارد و شهروندان این کشور می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیت و در عین حال، رایگانی بهره‌مند شوند.

البته برای رفتن به دندانپزشکی و استفاده از این نوع خدمات، باید کمی هزینه پرداخت کنید. اما به‌طورکلی، شرایط زندگی در استونی از نظر خدمات بهداشتی و درمانی، کاملا مناسب و رضایت‌بخش است. ازآنجاکه مردم این کشور به پیاده‌روی عادت دارند و بیش از اندازه به طبیعت می‌روند، اغلب افراد سالم هستند.

غذا در استونی

علاوه‌بر همه مواردی که پیش از این نیز گفتیم، شرایط زندگی از نظر خورد و خوراک هم کاملاً مناسب است. زیرا مردم در این کشور، در بیشتر غذاهای خود از سبزیجات و میوه‌های ارگانیک استفاده می‌کنند. این سبزیجات که غالباً تولیدات محلی خود مردم هستند، تاثیر زیادی در سلامتی افراد این کشور دارد.

نه‌تنها سبزیجات، بلکه گوشت استفاده شده برای مردم هم کاملاً طبیعی است و بیشتر مردم گوشت حیواناتی مانند گوزن را می‌خورند. در نتیجه، می‌توان گفت که شرایط زندگی در استونی هم برای گیاه‌خواران و هم برای گوشت‌خواران کاملا مناسب است. علاوه بر این، در این کشور می‌توانید ماهی‌های کنسرو شده در نمونه‌های زیادی را پیدا کنید. به‌طورکلی، بسیاری از غذاهای این کشور کاملاً سالم و خوشمزه هستند.

امنیت و شرایط زندگی در استونی

امنیت و شرایط زندگی در استونی

برخلاف خیلی از کشورهای شوروی سابق، استونی از نظر سیاسی وضعیت خیلی خوبی دارد و به همین دلیل هم خیلی از افراد از شرایط زندگی در استونی و امنیت این کشور راضی هستند. دولت این کشور به‌صورت دموکراتیک بوده و با سیستم نمایندگی و انتخابات، پیش می‌رود.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث بهبود شرایط زندگی در استونی و امنیت این کشور شده، عضویت این کشور در ناتو است. تظاهرات عمومی در این کشور به‌ندرت انجام می‌شود و معمولاً اغلب مشکلات به‌صورت مسالمت‌آمیز برطرف می‌شوند.

علاوه بر این، موضوع دیگری که باعث شده شرایط زندگی در این کشور مناسب باشد، پایین بودن نرخ جرم و جنایت است. بااین‌حال، باز هم گردشگران باید در محیط‌های خیلی شلوغ، بیشتر حواس خود را جمع کنند. این موضوع در شهرهای قدیمی این کشور اهمیت بیشتری دارد. زیرا در این مناطق، جیب‌برهایی هستند که شاید آن‌ها را با مشکلاتی مواجه کنند. کلاً در هرجایی که زندگی کنید، باید مراقب وسایل باارزش خود باشید.

سخن نهایی

ما در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در استونی در اختیار شما دادیم. این کشور یکی از بهترین و زیباترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که از نظر آب‌وهوا، شباهت خیلی زیادی به کشور روسیه دارد. بااین‌حال، استونی نسبت به روسیه خوش آب‌وهواتر است. به همین دلیل هم خیلی از مهاجران و گردشگران، به استونی می‌روند تا هم از جاذبه های گردشگری استونی بازدید کنند و هم از سیستم آموزشی آنجا بهره‌مند شوند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!