تحصیل در فنلاند | بررسی شرایط

اگر به دنبال کشوری با کیفیت بالای آموزش هستید، به احتمال زیاد فنلاند می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشد. در این کشور، سیستم آموزشی کیفیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل خیلی از افراد تحصیل در فنلاند را نسبت به خیلی از کشورهای دیگر ترجیح می‌دهند.

ازاین‌رو، تصمیم گرفتیم در این مقاله، مهم‌ترین موضوعات درباره تحصیل در فنلاند را برای شما توضیح دهیم تا بدانید که برای درس خواندن در این کشور، چه اطلاعاتی نیاز دارید. پس اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید، بهتر است همه چیز را درباره تحصیل در این کشور بدانید.

افراد بسیار زیادی از سراسر جهان برای تحصیل مهاجرت می‌کنند که دانشجویان ایرانی هم جزو آن دسته از افراد هستند. بااین‌حال، شاید برای خیلی از افراد سخت باشد که نتوانند یک کشور مناسب برای مقصد خود انتخاب کنند.

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، کشور فنلاند به خاطر داشتن سیستم آموزشی باکیفیت، مهاجران زیادی برای تحصیل به سمت خود جذب می‌کند. اگر می‌خواهید برای تحصیل، به مهاجرت به فنلاند فکر کنید، بهتر است در ابتدا شرایط تحصیل و شرایط زندگی در فنلاند را بدانید.

درباره فنلاند

قبل از این‌که به طور کامل شرایط تحصیل در فنلاند را برای شما توضیح دهیم، بد نیست اطلاعاتی درباره خود این کشور به دست بیاورید. فنلاند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شمار می‌رود که جمعیت بسیار کمی نزدیک به ۵.۵۴ میلیون نفر دارد. پایتخت این کشور، شهر هلسینکی بوده که یکی از شهرهای اصلی فنلاند نیز شناخته می‌شود.

درباره فنلاند

نکته مهمی که درباره شرایط تحصیل در فنلاند باید بدانید، تعداد دانشگاه‌های این کشور است. در سراسر کشور فنلاند، ۳۹ دانشگاه بزرگ وجود دارند که می‌توانید برای تحصیل در رشته‌های مختلف در هر یک از آن‌ها اقدام کنید. هر یک از این مراکز آموزش عالی، کیفیت تدریس بسیار خوبی دارند و شما می‌توانید بعد از دریافت ویزای دانشجویی فنلاند، برای تحصیل به این کشور بروید.

از سوی دیگر، فقط تحصیل در فنلاند نیست که موجب افزایش رضایت محصلان به این کشور شده است. به‌طورکلی، کسانی که برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند، می‌توانند زندگی فوق‌العاده راحتی هم داشته باشند که این امر به‌خاطر داشتن سطح بالای زندگی، امنیت بالا و طبیعت چهارفصل این کشور هستند. تعداد زیادی از مردم این کشور دوست‌دار محیط زیست هستند و به همین دلیل هم فضای سبز زیبایی در این کشور وجود دارد.

چرا تحصیل در فنلاند

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، دلایل زیادی وجود دارند که تحصیل در این کشور برای بسیاری از مهاجران و مناسب باشد. موسسات عالی و دانشگاه‌های موجود در این کشور، اندازه کوچکی دارند و به همین دلیل هم مدیریت و کنترل روی تاثیر و عملکرد این دانشگاه‌ها بسیار راحت‌تر انجام می‌شود. همه این دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی نیز معرفی شده‌اند و شما می‌توانید از هر جای دنیا، برای تحصیل در این دانشگاه‌ها اقدام کنید.

چرا تحصیل در فنلاند

اگرچه بسیاری از موسسات عالی و دانشگاه‌ها به‌صورت مستقل فعالیت می‌کنند، اما آن‌ها با مشورت وزارت آموزش و علوم، فعالیت‌های مختلفی دارند. به‌طورکلی، می‌توان متوجه شد که وزارت علوم فنلاند کنترل قابل‌توجهی بر روی سیستم آموزشی این کشور دارد. شرایط تحصیل در فنلاند به‌خاطر تدریس فوق‌العاده معلمان و استادان در دانشگاه‌ها، فوق‌العاده عالی است. علاوه بر این‌که دانشجویان می‌توانند از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های باکیفیت بالا به زبان انگلیسی نیز بهره‌مند شوند.

مزایای دیگری که موجب شده تحصیل در فنلاند برای خیلی از مهاجران مناسب باشد، برقراری روابط راحت با سایر دانشجویان و کسب تجربه از آن‌هاست. علاوه بر این‌که شما می‌توانید با افرادی که در حوزه رشته‌های مختلف تحصیل کرده و اکنون مشغول به کار هستند هم صحبت کنید. در ادامه، دلایل دیگری که موجب شده‌اند تحصیل در این کشور برای مهاجرت مناسب باشد را نام می‌بریم. پس اگر هنوز مطمئن نشده‌اید که چرا باید برای تحصیل فنلاند را انتخاب کنید، این بخش برای شماست.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که خیلی از افراد تحصیل در فنلاند را ترجیح می‌دهند، این است که در بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این کشور، می‌توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند. علاوه بر این‌که برای یادگیری بهتر از زبان انگلیسی هم می‌توانند در دوره‌های کوتاه‌مدتی شرکت کنند که طیف وسیعی از آموزش‌ها را با بالاترین کیفیت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند

کیفیت بالای تحقیق و آموزش

تحصیل در فنلاند به‌خاطر وجود کیفیت بسیار بالای تحقیق آموزش فوق‌العاده عالی است. شما می‌توانید مطمئن باشید که بعد از فارغ‌التحصیلی از هر یک از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید یکی از متخصص‌ترین افراد در رشته خود شوید. زیرا شما در این کشور، از تحقیقات و آموزش فوق‌العاده باکیفیتی بهره‌مند شده‌اید. تحصیل در این کشور آنقدر اهمیت دارد که حتی خیلی از افراد اعتقاد دارند که داشتن مدرک دانشگاهی می‌تواند یک گام بزرگ برای رسیدن به نوآوری و شغل مناسب باشد.

علاوه بر این موارد، تحصیل در فنلاند به این دلیل اینقدر محبوب شده که در هر یک از دانشگاه‌های این کشور، نوعی آزمون ورودی برگزار می‌شوند که دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها باید از این آزمون‌ها را داده و در آن‌ها پذیرفته شوند. برخلاف خیلی از کشورهای دیگر، تحصیل در فنلاند به این صورت است که دانش‌آموزان نیز تأثیر بسیار زیادی بر کیفیت آموزش‌های ارائه شده دارند.

امکانات عالی برای کار کردن و سرگرمی در فنلاند

نکته دیگری که موجب شده تحصیل در فنلاند برای بسیاری از مهاجران لذت‌بخش باشد، این است که آن‌ها می‌توانند علاوه بر پیدا کردن کار در فنلاند بعد از فارغ‌التحصیلی، سرگرمی‌های متعددی نیز داشته باشند. برای مطالعه، آن‌ها می‌توانند از کتابخانه‌های فوق‌العاده مجهز و راحت موجود در سراسر کشور استفاده کنند. در این کشور، همه دانش‌آموزان و دانشجویان با استفاده از کارت‌های کتابخانه، امکان استفاده آسان و آزادانه از این مکان‌ها را دارند.

امکانات عالی برای کار کردن و سرگرمی در فنلاند

نکته جالب توجه درباره شرایط تحصیل در فنلاند این است که بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی علاوه بر کتابخانه‌های مجهز، اینترنت رایگان را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. همچنین استفاده از خدمات کتابخانه شهرداری هم برای همه افراد آزاد است. برای دسترسی به خدمات اولیه، نیاز به پرداخت هیچ پولی ندارند. یکی دیگر از گزینه‌هایی که موجب محبوبیت تحصیل در فنلاند شده، این است که دانشجویان می‌توانند در رویدادهای ورزشی مختلف شرکت کنند.

ارائه خدمات دولتی به شهروندان

در نهایت، دلیل منحصر به فرد دیگری که موجب شده فنلاند را از سایر کشورها مجزا کند و خیلی از افراد برای تحصیل در فنلاند اقدام کنند، این است که کشور ذکر شده، خدمات دولتی مختلفی به شهروندان خود ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، همه شهروندان اصلی این کشور می‌توانند از خدمات مهمی مانند حمل و نقل، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی و دانشجویی، پلیس و خدمات امداد و نجات بهره‌مند شوند. استفاده از هر یک از این خدمات می‌تواند تحصیل در فنلاند را برای محصلان و دانشجویان بسیار راحت‌تر کند. علاوه بر این، خوب است بدانید که خدمات بانکی فنلاند نیز نسبت به سایر کشورهای جهان خیلی پیشرفته‌تر و نوآورانه‌تر است. هر کسی می‌تواند به‌راحتی از آن استفاده کند.

نحوه اپلای دانشگاه برای تحصیل در فنلاند

به احتمال زیاد تاکنون متوجه شدید که چرا خیلی از افراد و مهاجران، برای تحصیل به فنلاند می‌آیند. علاوه بر این موارد، ممکن است خیلی از افراد بپرسند که برای تحصیل در فنلاند باید چگونه به دانشگاه‌ها اپلای کنیم؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که شما می‌توانید در سه مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشگاه‌های فنلاند اپلای کنید.

مهم‌ترین نکاتی که باعث می‌شوند دانشگاه نامه پذیرش شما را تایید کند، این است که تمام شرایط واجد شرایط بودن و مدارک مورد نیاز را داشته باشید. همچنین شما باید فقط در زمان مشخص شده برای اپلای دانشگاه و تحصیل در فنلاند اقدام کرده باشید.

شهریه و بورسیه دانشگاه‌های فنلاند

کسانی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی نمی‌کنند و می‌خواهند برای تحصیل در فنلاند به این کشور زیبا مهاجرت کنند، مشمول دریافت هزینه کمک تحصیلی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند. همچنین دانشگاه‌ها هم گزینه‌های مختلف بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان با استعداد خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته است.

اگر می‌خواهید بدانید که شهریه مورد نیاز برای تحصیل در این کشور تقریبا چقدر است، باید بگویم که میزان شهریه در هر یک از دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و همه آن‌ها مشابه یکدیگر شهریه نمی‌گیرند. با این‌ حال، هزینه مورد نیاز برای تحصیل در فنلاند این دانشگاه‌ها بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ یورو متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان دقیق بورسیه و شهریه دانشگاه، می‌توانید به وب‌سایت خود دانشگاه مراجعه کنید.

آیا برای تحصیل در فنلاند به مدرک زبان نیاز است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که خیلی از افراد برای تحصیل در فنلاند می‌پرسند، این است که آیا برای درس خواندن در این کشور باید از زبان داشته باشیم؟ برای پاسخ، باید بگوییم که بله. شما برای تحصیل در این کشور حتما به زبان نیاز دارید. بدین منظور می‌توانید برای یکی از آزمون‌های زبان مانند آیلتس یا تافل آماده شوید. توجه داشته باشید که بالاتر شدن نمره شما در این آزمون‌ها می‌تواند احتمال موفقیت شما برای تحصیل در این کشور را افزایش دهد.

آیا برای تحصیل در فنلاند به مدرک زبان نیاز است؟

سخن نهایی

همان‌طورکه در این مقاله تا حد زیادی متوجه شدید، تحصیل در فنلاند می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی و مهاجران فوق‌العاده عالی باشد. کیفیت بسیار بالای آموزش در این کشور و شرایط زندگی مناسب، باعث شده‌اند که افراد خیلی زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام کنند. به یاد داشته باشید که برای اپلای مدارک تحصیلی به دانشگاه مورد نظر خود در فنلاند و یا هر کار دیگری، با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!