از بین روش های موجود برای مهاجرت به فنلاند، اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می باشد که در بین دانشجویان خارجی بسیار پرطرفدار است . به طور کلی مهاجرت به فنلاند از طریق روش هایی مانند تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و … امکان پذیر است اما یکی از ساده ترین و مناسب ترین روش ها برای ورود به این کشور ویزای تحصیلی فنلاند می باشد، شما دوستان می توانید برای دریافت اطلاعات در مورد ویزای تحصیلی فنلاند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند در سال جاری با همکاران مهاجر ۲۴ تماس بگیرید.

چرا فنلاند

فنلاند به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی  در سال ۲۰۲۴ شناخته می‌شود. این کشور زیبا از دسته کشورهای اسکاندیناوی با آب و هوای کوهستانی است و در قاره اروپا واقع شده است. فنلاند، پنجمین کشور بزرگ اروپایی است و از شرق با روسیه و از غرب با سوئد هم مرز دارد. عضویت در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن، واحد پول یورو و جمعیت حدود ۵.۵ میلیون نفر، این کشور را یک مقصد آرامش بخش و پویا می‌سازد.

فنلاند به دلیل مناظر زیبایی و وجود دریاچه‌های فراوان به عنوان “سرزمین هزار دریاچه” شناخته می‌شود. زبان رسمی مردم فنلاند، فنلاندی یا سوئدی است و اکثریت جمعیت این کشور دین مسیحی را انتخاب کرده‌اند. ماهیگیری یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی فنلاند است و این کشور با داشتن یکی از بالاترین مالیات‌ها در اروپا، توانسته است امکانات و خدمات عالی را فراهم کند.

با توجه به هزینه پایین تحصیل، موسسات آموزشی معتبر، شرایط تحصیلی مناسب و دیگر ویژگی‌های فنلاند، افراد زیادی تمایل به ادامه تحصیل و زندگی در این کشور دارند.

مهاجرت به فنلاند

فنلاند در سال‌های اخیر جزو کشورهای پیشرو در رتبه‌بندی جهانی شاخص‌های کیفیت زندگی بوده است. خدمات درمانی و بیمه ، ایمنی بسیار بالای شهرهای فنلاند، نرخ پایین بیکاری و سطح بالای رفاه اجتماعی در این مورد بی تاثیر نیستند. همه این شاخص ها نشان دهنده محبوبیت فنلاند در بین مهاجران ایرانی بوده و همواره یکی از مقاصد محبوب مهاجرت است.

در میان تمامی راه های مهاجرت به فنلاند، افرادی که از طریق ویزای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج در این کشور زندگی می کنند، امکان همراهی با خانواده را نیز خواهند داشت. علاوه بر این، روش مهاجرت تحصیلی ساده ترین راه برای پیوستن به یک خانواده مهاجر است .

انواع ویزای تحصیلی فنلاند

به طور کلی، دو نوع ویزای دانشجویی در فنلاند وجود دارد:

 • ویزای تحصیلی موقت یا کوتاه مدت

ویزای موقت دانشجویی فنلاند مدرکی است که برای متقاضیان خارجی که می خواهند برای مدت کوتاهی در این کشور تحصیل کنند صادر می شود. ارزش و اعتبار این ویزا حداکثر ۹۰ روز (۳ ماه) می باشد. این نوع ویزا برای دانشجویانی مناسب است که می خواهند دوره های آموزشی حرفه ای، دوره های زبان یا برنامه های مرتبط را به صورت کوتاه مدت مطالعه کنند.

 • ویزای تحصیلی دائم یا بلند مدت

ویزای دانشجویی دائمی در فنلاند مدرکی است که به دانشجویان خارجی امکان تحصیل طولانی مدت را می دهد. مدت اعتبار این نوع ویزا بیش از ۹۰ روز (۳ ماه) می باشد. این نوع ویزا شامل دانشجویانی می شود که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند. با این حال، ویزای تحصیلی بلندمدت فنلاند همراه با مجوز اقامت است. بنابراین، توصیه می کنیم هنگام دریافت ویزای تحصیلی طولانی مدت، درخواست اجازه اقامت را تکمیل کنید.

یکی از رایج ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به فنلاند، تحصیل در فنلاند است. افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند در صورتی که تحصیل آنها بیش از ۹۰ روز به طول انجامد نیاز به اقامت طولانی مدت دارند که تا زمانی که متقاضیان به  تحصیل مشغول هستند اعطا می شود. فنلاند همانند سایر کشورهای اسکاندیناوی دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته ای است.

تا سال ۲۰۱۷ تحصیل در فنلاند برای همه دانشجویان داخلی و خارجی رایگان بود. اما اکنون امکان تحصیل با پرداخت شهریه و حتی بدون ارائه مدرک زبان نیز وجود دارد. برای تحصیل در فنلاند، هرچه زبان فنلاندی را بیشتر بدانید، شهریه کمتری برای تحصیل در فنلاند پرداخت می کنید.

برای این منظور حتی این امکان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که زبان فنلاندی را به صورت رایگان در حین تحصیل بیاموزند. دانشگاه های فنلاند دارای دوره های آمادگی هستند و در صورت شرکت در این دوره ها ۹۰ درصد شانس ورود به دانشگاه های فنلاند را خواهید داشت. این دوره ها تقریباً چهار ماه طول می کشند و حتی می توانید به صورت آنلاین شرکت کنید و هزینه آنها در حدود ۵ هزار یورو است.

"</h2

شرایط تحصیل در فنلاند

فنلاند یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد و بسیاری از کشورهای جهان از الگوی آموزشی اجرا شده در مدارس فنلاند پیروی کرده اند. بیش از ۵۰۰ رشته به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در موسسات آموزش عالی این کشور در ۱۳ دانشگاه و ۲۲ دانشگاه علمی کاربردی تدریس می شود. به این ترتیب بیش از ۲۰ هزار دانشجو از کشورهای دیگر برای تحصیل در فنلاند و تحصیل در نقاط مختلف این کشور جذب می شوند.

در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فنلاند امکان تحصیل بدون مدرک آیلتس نیز وجود دارد و داشتن دانش زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۵.۵ تا ۶ و شرکت در آزمون مقدماتی این دانشگاه ها کافی است.(زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی است، فنلاند یکی از کشورهایی است که زبان انگلیسی در بین مردم آن بسیار رواج دارد.)

لازم به ذکر است که تحصیل در فنلاند بر اقامت هر فرد نیز تاثیر می گذارد و نیمی از مدت تحصیل از کل دوره اقامت کاهش می یابد. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل به فنلاند را دارند باید پس از فارغ التحصیلی شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند. این کار در فنلاند می تواند منجر به اقامت دائم این کشور شود.

توجه داشته باشید که همانطور که در بالا ذکر شد، متقاضیان به راحتی می توانند در مناطقی که بازار کار مناسبی دارند، ورود پیدا کنند و در بسیاری از زمینه ها گارانتی کارخواهند داشت. دانشگاه های مختلف این کشور امکان بهره مندی دانشجویان از بورسیه تحصیلی فنلاند را در زمان های مختلف بسته به شرایط دانشجویان فراهم کرده اند. همه ساله همه دانشگاه ها بورسیه های ویژه ای را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. علاوه بر این، بورسیه های دولتی مانند (cimo) و (Edufi) از دانشجویان در فنلاند حمایت می کنند.

در هنگام بررسی مهاجرت به فنلاند، متقاضی باید هزینه های تحصیل در فنلاند از جمله شهریه و هزینه های زندگی را در نظر بگیرد. هزینه تحصیل در این کشور نسبتاً ارزان است و بسته به رشته و دانشگاه از ۷۰۰۰ یورو شروع می شود. علاوه بر هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند، دانشجویان باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند.

هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی هزینه ها شامل اقامت، هزینه زندگی، هزینه های شخصی و غیره می شود که ۷۰۰-۱۰۰ یورو در ماه بسته به شرایط فرد متفاوت است.

هزینه های ویزای تحصیلی فنلاند

دانشجو هزینه ای غیر قابل استرداد می پردازد و باید فرم مربوطه را تکمیل کند. ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای دانشجویی فنلاند در زمان مصاحبه الزامی است. برای دریافت مجوز اقامت فنلاند (ویزای طولانی مدت برای بیش از ۹۰ روز)، دانشجویان باید ۳۵۰ یورو برای درخواست الکترونیکی بپردازند و هزینه درخواست کاغذی ۴۵۰ یورو است.

هزینه ویزای شینگن فنلاند (کوتاه مدت / کمتر از ۹۰ روز) ۸۰ یورو (یورو) است. برخی از دانشجویان ممکن است بسته به کشور مبدا خود و درخواست از طریق شخص ثالث مانند VFX global هزینه های اضافی بپردازند.

 • هزینه ویزا: بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ یورو
 • تمکن مالی: ۶۷۲۰ یورو (سالانه)
 • هزینه زندگی: ۷۰۰-۹۰۰ یورو در ماه حتی تا ۱۵۰۰ یورو در ماه در شهرهای بزرگ مانند هلسینکی
 • هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی: ۴۰۰۰-۱۶۰۰۰ یورو در سال برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی

بهترین دانشگاه های فنلاند

برای شناخت بهتر و انتخاب مناسب ترین دانشگاه مورد نظر خود، بهتر است با تعدادی از بهترین دانشگاه های فنلاند آشنا شوید.

دانشگاه هلسینکی (UH)

این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه فنلاند برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. دانشگاه هلسینکی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و فرصت های تحصیلی را در چهار پردیس ارائه می دهد.

در این موسسه قدیمی ۴۰ هزار دانشجو در ۱۱ دانشکده مشغول به تحصیل هستند. علاوه بر این، دانشگاه هلسینکی چندین مؤسسه تحقیقاتی، کتابخانه‌ و موزه‌ را مدیریت می‌کند که هر یک به عنوان یک مؤسسه ملی عمل می‌کنند که از آن جمله می توان به کتابخانه ملی فنلاند و موزه تاریخ طبیعی این کشور اشاره کرد.

دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو با ادغام سه دانشگاه با تمرکز بر اقتصاد، فناوری، هنر و طراحی ایجاد شده است، این دانشگاه دارای شش دانشکده و تقریباً ۲۰۰۰۰ دانشجو و ۴۵۰۰ کارمند، جزء دومین دانشگاه بزرگ کشور فنلاند به حساب می آید.

این دانشگاه در اسپو قرار دارد. زبان های رایج تحصیل در دوره های کارشناسی در این دانشگاه فنلاندی و سوئدی است. همچنین این دانشگاه به عنوان یک موسسه بین المللی برای تحصیلات تکمیلی با دانشجویان بیش از ۵۰ کشور شناخته می شود.

دانشگاه اولو

دانشگاه اولو یک دانشگاه دولتی و بین المللی است و برای پذیرش و درخواست ویزای تحصیلی گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. این دانشگاه در زمینه فناوری اطلاعات پیشرو است علاوه بر این، این دانشگاه به عنوان یک موسسه بین المللی برای تحصیلات تکمیلی با دانشجویان بیش از ۵۰ کشور شناخته می شود.

این دانشگاه دارای هشت دانشکده در زمینه های مختلف مانند آموزش، پزشکی، بازرگانی و علوم پایه است و در مطالعه آب و هوا، محیط زیست و بهداشت و سلامت تخصص دارد. همچنین این دانشگاه به عنوان یکی از امن ترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود.

بهترین شهرهای فنلاند برای زندگی

هلسینکی

هلسینکی، پایتخت فنلاند، مرکز همه چیز است.هلسینکی که بزرگترین منطقه شهری در نقشه فنلاند است، ترکیبی جذاب از معماری هنر نو و مدرنیته است. جالب ترین منطقه برای زندگی در هلسینکی Kallio  باشد. به طور خلاصه، هلسینکی از بهترین شهرهای فنلاند است و مکان بسیار مناسبی برای کودکان است.

Kallio  نه تنها ساکت تر از مرکز شهر است، بلکه ارزان تر است. زندگی در اینجا برای مهاجران بسیار جذاب است زیرا به وسایل نقلیه عمومی، کافه ها، بازارهای کوچک و تفریحات شبانه نزدیک است.

در میدان بازار شهر قدیمی هلسینکی، که منطقه بندر را احاطه کرده است، می توانید مردم محلی را در حال صید ماهی تازه در میان غرفه های فروش پوست گوزن شمالی و صنایع دستی مختلف ببینید. این منطقه دارای منظره ای جذاب در میانه یک شهر مدرن است که برای بسیاری از افراد خاص و جذاب است.

رووانیمی

رووانیمی یکی از بهترین شهرهای فنلاند برای اقامت مهاجران در این کشور زیبا است که بزرگترین مرکز جمعیتی در نزدیکی قطب شمال محسوب می شود. این شهر نزدیک به ۶۰۰۰۰ نفر سکنه دارد. زمستان های فوق العاده ای دارید اگرچه این شهر نسبتاً کوچک است، اما در واقع تعداد کمی از محله های مناسبی وجود دارد که مردم می توانند برای زندگی و کار در آنجا ساکن شوند.

Ratantaus یک منطقه مسکونی بسیار مناسبی است که در فاصله چند قدمی مرکز شهر، اما به اندازه کافی دور است که ساکنان شهر احساس می کنند که در تکه ای از آرامش زندگی می کنند. رووانیمی در بین شهرهای فنلاند جاذبه های فراوانی دارد، مانند:

 • موزه هنر رووانیمی: این موزه شمالی ترین موزه هنر منطقه ای اروپا است و به خودی خود یک شاهکار معماری است.
 • مرکز علمی: Pilak جایی که مردم می توانند همه چیز را در مورد مناظر یخ زده و جنگلی اطراف رووانیمی و زندگی پایدار بیاموزند.
 • استراحتگاهی در نزدیکی اوناسوارا: مردم این فرصت را خواهند داشت در این منطقه ورزش های زمستانی را امتحان کنند زیرا زمستان در فنلاند طولانی است. دوستداران ورزش های زمستانی می توانند از این استراحتگاه استفاده کنند.

اولو

در میان بهترین شهرهای فنلاند برای زندگی، به شهر زیبای اولو می توان اشاره کرد. این شهر بعد از مورمانسک در روسیه بزرگترین شهر اروپای شمالی است. اولو که در سال ۱۶۰۵ تأسیس شد، دارای تعداد شگفت انگیزی از ساختمان های تاریخی و معماری نئوکلاسیک است که آن را به یک شهر زیبای اروپایی تبدیل کرده است.

راکسیلا یک منطقه مسکونی زیبا در غرب مرکز شهر است. این شهر از بهترین مکان ها برای زندگی در شهرهای فنلاند و ترکیبی از خانه های سنتی چوبی و بلند است.

از طرف دیگر Pikisaari یک منطقه تاریخی در فنلاند است که اکنون به عنوان مکانی محبوب در بین هنرمندان شناخته می شود. منطقه روتواری یک محل مناسب برای عابران پیاده می باشد که مکانی برای خرید و تفریح ​​ساکنان و مهاجران است. در اقدامی خلاقانه در سال ۲۰۱۲ در شهر اولو یک سیستم گرمایش زیرزمینی نصب کردند تا این شهر در زمستان مکان مناسبی برای پیاده روی بدون برف و یخ باشد.

جالب اینجاست که Oulu خانه فستیوال عجیب و شگفت انگیز فنلاند است. مسابقات جهانی گیتار هوایی هر ساله در ماه آگوست در شهر اولو برگزار می شود. یکی دیگر از جاذبه های شهر Oulu در فنلاند، موزه های این شهر از جمله موزه Ostrobothnia است.

ویزای همراه دانشجو در فنلاند

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در فنلاند همیشه طرفداران زیادی دارد. ویزای همراه تحصیلی فنلاند راهی برای جابجایی خانواده با فرد متقاضی است. ویزای همراه دانشجویی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود.به نظر می رسد شرایط لازم برای ویزای همراه تحصیلی فنلاند نسبت به سایر روش ها ساده تر باشد زیرا این امکان به طور همزمان برای ویزای تحصیلی شما و ویزای همراه برای متقاضیانی که از طریق تحصیل به فنلاند نقل مکان می کنند، امکان پذیر است.

نکته مثبت ویزای همراه تحصیلی فنلاند این است که درخواست ویزای خانوادگی همزمان انجام می شود و متقاضی می تواند به همراه شریک خود وارد این کشور شود. برای درخواست ویزای همراه فنلاند، باید مبلغی تحت عنوان کمک مالی در حساب خود داشته باشید.

برای دریافت ویزای همراه فنلاند، هزینه ترجمه مدارک شما ۲۰-۳۰ یورو می باشد. در مرحله بعد، برای درخواست ویزای همراه، باید هزینه های ذکر شده در جدول زیر را پرداخت کنید:

اگر ویزای شما رد شد، باید دوباره هزینه را پرداخت کنید.

سن همراه هزینه های مربوط به درخواست ویزا
افراد بالای ۱۸ سال ۴۷۰ تا ۵۲۰ یورو
افراد زیر ۱۸ سال ۱۰۰ تا ۱۳۰ یورو

ویزای همراه دانشجو در فنلاند

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فنلاند

اولین قدم برای اخذ مجوز تحصیل در فنلاند این است که افراد قبل از اخذ ویزای دانشجویی از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود نامه پذیرش دریافت کنند. همراه با دریافت نامه باید مدارکی را به سفارت فنلاند ارائه دهند. اگر افراد تمام موارد ذکر شده را در نظر داشته باشند و قوانین ارائه مدارک را رعایت کنند، می توانند بدون هیچ مشکلی آموزش را در این کشور آغاز کنند.

اما قبل از هر چیز برای ادامه تحصیل در فنلاند در سال ۲۰۲۴ و اخذ اقامت این کشور نیاز به مجوز خروج از ایران و همچنین مدارک و شرایط مهمی دارید که مهمترین آنها در قسمت زیر آمده است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • کپی گذرنامه و شناسنامه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس در صورت نیاز
 • ارائه گواهی سوء پیشینه
 • دو قطعه عکس
 • دیپلم و ریز نمرات ۱۲ ساله با کپی
 • مدرک تحصیلی متقاضی در صورت وجود
 • گواهی تحصیلی یا دانشنامه متقاضی
 • گواهی تمکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • بیمه یک ساله
 • مدارک مربوط به پرداخت شهریه
 • مدرک پشتیبانی مالی (حداقل ۵۶۰ یورو ماهانه به عنوان سپرده و درصورت اقامت دو ساله در فنلاند ۱۳۴۴۰ یورو)

لازم به ذکر است کلیه مدارک ذکر شده باید به همراه اصل مدرک ترجمه شود که طبق قوانین و مقررات به دولت فنلاند و دانشگاه های مربوطه ارائه شود. ورود به فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی سختی های خاص خود را دارد و به همین دلیل بهتر است فردی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد قبل از هر اقدامی اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کند.

توجه داشته باشید اصل مدرک و ترجمه به همراه مدارک مذکور در دو نسخه ارائه شود. در مراحل بعدی باید مدارک لازم را به انگلیسی ترجمه و سپس ارسال کنید. لازم به ذکر است که کامل بودن مدارک و صحت آنها بسیار مهم است. به همین دلیل، افراد باید قبل از درخواست اطلاعات دقیقی در این مورد کسب کنند تا خطر رد ویزا کاهش یابد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در مقاطع مختلف

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد بین ۳.۵ تا ۴ سال به طول می انجامد و تمامی آموزش ها در این مقطع به زبان های فنلاندی، سوئدی (بسته به اینکه دانشگاه مقصد در قسمت سوئدی زبان فنلاند واقع شده باشد) و انگلیسی امکان پذیر است.

اخذ مدرک لیسانس در فنلاند رایگان است اما عدم برگزاری کلاس های آموزشی زبان فنلاندی در ایران در این راه مشکلاتی را به وجود می آورد. تحصیل به زبان انگلیسی هزینه هایی دارد اما این هزینه ها زیاد نیست.

برای تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی، مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ در مقطع کارشناسی و برای تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی، مدرک فنلاندی حداقل سطح B2 در مقطع کارشناسی الزامی است.

 مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در فنلاند معمولا ۲ سال طول می کشد.تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد و در سطح دانشگاه به هر سه زبان امکان پذیر است: فنلاندی، سوئدی (بسته به اینکه دانشگاه مقصد در یکی از مناطق سوئدی زبان فنلاند واقع شده باشد) و انگلیسی.

با این تفاوت که تعداد رشته های تدریس شده به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر است. همین موضوع باعث شده است که دانشجویان ایرانی بیشتر به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند علاقه مند شوند تا در مقطع کارشناسی.

همانند تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند رایگان است. برای تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند به مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ یا معادل تافل آن نیاز دارید.

مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل دکترا در فنلاند ۳ تا ۵ سال می باشد. دو نوع برنامه تحصیلی دکتری در کشور در فنلاند وجود دارد: دوره های دکتری عمومی و دوره های تحقیقاتی و پژوهشی.

تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند رایگان و حتی شغل محسوب می شود و به دانشجویان این مقطع نیز حقوق سالانه پرداخت می شود. دانشجویان دکتری در فنلاند علاوه بر دریافت کمک هزینه ماهانه می توانند پس از تحصیل ، اقامت دائم فنلاند را دریافت کنند.

داشتن نشریات و مقالات بین المللی و مکاتبه با اساتید دانشگاه های فنلاند برای جلب نظر استاد راهنما، شانس پذیرش را افزایش می دهد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند به نمره ۷ آیلتس نیاز دارید.

مقطع تحصیلی طول دوره مدرک زبان مورد نیازجهت تحصیل به زبان انگلیسی هزینه تحصیل سالیانه به زبان انگلیسی
کارشناسی ۳ الی ۴ سال آیلتس ۶ حدود ۱۰,۰۰۰ یورو
کارسناسی ارشد ۱ الی ۲ سال آیلتس ۶.۵ ۱۰,۰۰۰ الی ۱۲,۰۰۰
دکتری ۳ الی ۵ سال آیلتس ۷ و بالاتر ـــ

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی فنلاند

دانشگاه های فنلاند بسیار معتبر هستند و دانشجویان زیادی از سراسر جهان همیشه مایل به ادامه تحصیل در این کشور هستند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به فنلاند برای ادامه تحصیل را دارند باید برای هر مقطع و رشته تحصیلی ویزای تحصیلی دریافت کنند. اخذ ویزای تحصیلی فنلاند به متقاضی اجازه ورود به فنلاند را می دهد.

یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، داشتن تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می باشد. دانشجویان باید ثابت کنند که می توانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را در حین تحصیل در این کشور تامین کنند و باری بر دوش دولت این کشور نخواهند بود.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای همراه فنلاند برای فرد متقاضی حدود ۱۳۰۰۰ یورو، برای همسر حدود ۱۰۰۰۰ یورو و برای هر فرزند ۸۴۰۰ یورو می باشد که باید بین ۴ تا ۵ ماه در حساب فرد باقی بماند .

شخص هزینه ماهیانهیورو هزینه سالیانهیورو
شخص اصلی ۵۶۰ ۶۷۲۰
نفر دوم- فرد بالغ ۱۰۰۰ ۱۲۰۰۰
نفر اول خانواده زیر ۱۸ سال ۵۰۰ ۶۰۰۰
نفر دوم خانواده زیر ۱۸ سال ۴۰۰ ۴۸۰۰
نفر سوم خانواده زیر ۱۸ سال ۳۰۰ ۳۶۰۰
نفر چهارم خانواده زیر ۱۸ سال ۲۰۰ ۲۴۰۰
نفر پنجم خانواده زیر ۱۸ سال ۱۰۰ ۱۲۰۰

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی فنلاندشرایط زندگی در فنلاند

فنلاند از نظر اقتصادی کشوری قدرتمند است. این کشور تورم بسیار پایینی دارد. علاوه بر این، نرخ بیکاری در این کشور پایین است. همین موضوع باعث شده است که افراد کشورهای مختلف به فکر مهاجرت به فنلاند بیفتند. در زیر اطلاعات دقیقی در مورد شرایط زندگی در فنلاند در اختیار شما قرار می دهیم.

سطح کیفیت و امید به زندگی

از نظر تراکم، فنلاند یکی از کم تراکم ترین کشورهای اروپا محسوب می شود. کیفیت زندگی و خدمات بهداشتی در این کشور بسیار بالاست. بنابراین مردم فنلاند در شرایط مساعدی زندگی می کنند. طبق آخرین آمار منتشر شده، میانگین امید به زندگی در فنلاند ۸۲ سال است.

فرهنگ مهاجرت

فنلاندی ها فرهنگ بسیار خوبی دارند. آنها با مهاجران رفتار و برخورد گرمی دارند که از نکات مثبت فنلاند محسوب می شود. فنلاندی ها معمولا به گونه ای رفتار می کنند که به مهاجران احساس خوبی را منعکس کنند. نرخ رشد جمعیت در فنلاند پایین است. این مشکل باعث شده تا این کشور نیروی کار لازم را از طریق مهاجران کشورهای دیگر تامین کند.

بازار کار و نرخ بیکاری

فنلاند یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، بیکاری در این کشور ۵.۸ است. پس اگر کمی تلاش کنید می توانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید. این کشور بازار کار خوبی دارد. فنلاند در زمینه ی صنعت حرف های زیادی برای گفتن دارد.

امنیت در فنلاند

فنلاند کشوری آرام و امن است. جدا از تامین اجتماعی، امنیت اقتصادی و شغلی نیز در کشور نمایان است. یعنی نیازی نیست نگران شرایط کار باشید و در طول روز می توانید هفت ساعت و نیم در محیطی بسیار آرام کار می کنید.

در این کشور از ایمنی و سلامت جسمانی بالایی برخوردار هستید و هوای پاک فنلاند یکی دیگر از نکات مثبت این کشور است. نبود ترافیک زیاد در خیابان های این کشور موجب کاهش خطرات رانندگی شده است.

مردم فنلاند بسیار آرام و متواضع هستند، احترام در بین مردم این کشور بسیار مهم است و بسیاری از قوانین بر اساس احترام وضع می شود. علاوه بر این، در این کشور تعادل ایده آلی بین هزینه و درآمد وجود دارد، به این دلیل حجم سرقت و دزدی در فنلاند بسیار کم است.

شرایط کار برای دانشجو در فنلاند

دانشجویان مبادله یا انتقالی دارای مدرک دیپلم در طول اقامت خود مجاز به کار در فنلاند هستند، اما محدودیت هایی هم درنظر گرفته شده است. محدودیت ها به ملیت (EU/EEA) یا غیر اتحادیه اروپا(EEA) و ماهیت حرفه بستگی دارد. به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا  شما می توانید بدون مجوز کار یا ساعات کاری در فنلاند کار کنید.

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که دارای مجوز اقامت دانشجویی هستند، در صورتی که از میانگین ۲۵ ساعت در هفته تجاوز نکنند، می توانند به صورت پاره وقت کار کنند. اگر در طول تحصیل به طور متوسط ​​۲۵ ساعت کاری در هفته دارید، می توانید ساعات کاری را هر هفته تنظیم کنید. ساعات کار تمام وقت در تعطیلات محدود نیست.

لازم به ذکر است که تنها با کار در فنلاند نمی توانید روی پرداخت هزینه تحصیل خود حساب کنید. حتی اگر دولت اجازه کار بدهد، اغلب یافتن کار پاره وقت دشوار است. علاوه بر این، در اکثر موارد دانش اندکی از کار فنلاندی مورد نیاز است.

ساعت کاری دانشجویان خارجی در فنلاند

فنلاند به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا در صورت ثبت نام در یک دوره تمام وقت به صورت پاره وقت کار کنند. زمان کار مجاز برای دانشجویان خارجی در فنلاند ۲۵ ساعت در هفته است. کار پاره وقت در حین تحصیل در مقاطع مختلف به ویژه برای دانشجویان بین المللی که در خارج از کشور تحصیل می کنند مفید و موثر است.

آنها همچنین می توانند فرهنگ و زبان محلی را بیاموزند، نیازهای بازار کار را به وضوح بررسی کنند، با محل زندگی جدید سازگار شوند، سرعت کاری بالا و مهمتر اینکه تجربه حرفه ای کسب کنند. کار پاره وقت زمانی که باید نمرات تحصیلی خود را حفظ کنید ممکن است دشوار به نظر برسد، اما ارزشش را دارد و شما را برای چالش های حرفه ای آماده می کند.

استخدام کنندگان ترجیح می دهند دانشجویانی را استخدام کنند که در طول تحصیل خود کار کرده اند و منعکس کننده اعتقاد و اخلاق کاری آنها است.

هزینه های زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند، مالیات و هزینه های عمومی زندگی کمی بالاتر از میانگین کشورهای اتحادیه اروپا است، البته مردم این کشور درآمد بیشتری دارند. با این حال، بسیاری از خدمات با درآمد مالیاتی تامین می‌شوند، که آنها را برای ساکنان ارزان‌تر از بسیاری از کشورها می‌کند، مانند خدمات حمل‌ونقل عمومی رایگان.

اما به طور خلاصه می توان گفت که هزینه ماهانه زندگی یک فرد با اجاره مسکن ۲۳۳۰ یورو و متوسط ​​هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره در ماه حدود ۴۵۶۰ یورو برآورد شده است.

با این حال، قبل از اینکه هزینه ماهانه زندگی در فنلاند را به طور دقیق بررسی کنید و بهتر است عواملی مانند اجاره، غذا، حمل و نقل عمومی، خدمات پزشکی و غیره را بررسی کنید.

مسکن

درکشور فنلاند در سه ماهه دوم سال جاری حداقل قیمت هر متر مربع ۱۷۶۷ یورو بوده است. اما قیمت خرید خانه بسته به متراژ شهری که در آن قرار دارند متفاوت است. متوسط ​​قیمت در کلان شهرها بسیار بالاتر از میانگین قیمت در سایر شهرها است و حدود ۳۷۳۰ یورو برای هر متر مربع است. اما میانگین هزینه زندگی در فنلاند برای خرید خانه در شهرهای کوچک ۱۳۵۲ یورو است.

وقتی صحبت از خرید آپارتمان در فنلاند می شود، می توان گفت که شما سهام یک شرکت مسکن را با مسئولیت محدود خریداری می کنید.

هزینه آب و برق

ممکن است در مورد هزینه آب، برق و گاز در فنلاند کنجکاو باشید و در واقع این موضوع ممکن است برای افراد علاقه مند به مهاجرت به فنلاند مهم باشد.

قیمت برق ۰.۱۹۷ یورو برای هر کیلووات برای خانوارها و ۰.۱۲۹ یورو برای مشاغل است. تمام اجزای قبض برق مانند قیمت برق، توزیع و مالیات را پوشش می دهد.

با این حال، هزینه زندگی در فنلاند از نظر هزینه های آب، برق و گاز به طور متوسط ​​۱۳۸ یورو در ماه برای یک آپارتمان ۸۵ متری است.

هزینه پوشاک

قیمت لباس و کفش در فنلاند به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد، زیرا افراد می توانند به خرید لباس های معروف و گران قیمت علاقه مند باشند و یا از فروشگاه های لباس معمولی خرید کنند. همچنین قیمت لباس در فنلاند در زمستان به دلیل سردی هوا بالاست. اما اگر بخواهیم به میانگین قیمت فکر کنیم، هر فردی که در فنلاند زندگی می کند حدود ۸۰۰ یورو برای لباس و کفش پرداخت می کند.

آپارتمان ۱ اتاق خوابه در مرکز شهر ۱۰۶۰ یورو در ماه
آپارتمان ۱ اتاق خوابه خارج از مرکز شهر ۸۳۶ یورو در ماه
آپارتمان ۳ اتاق خوابه در مرکز شهر ۲۰۶۰ یورو در ماه
آپارتمان ۳ اتاق خوابه خارج از مرکز شهر ۱۴۰۰ یورو در ماه
سوییت دانشجویی تک نفره ۵۰۰-۷۰۰ یورو
آب (بطری ۱.۵ لیتری) ۱.۵ یورو
نان تازه (۵۰۰ گرم) ۲.۴ یورو
برنج سفید ۱ کیلو ۲.۲ یورو
فیله مرغ ۱ کیلو ۱۰.۱۵ یورو
سیب ۱ کیلو ۲.۱۵ یورو
موز ۱ کیلو ۱.۶ یورو
پرتغال ۱ کیلو ۲ یورو
تخم مرغ ۱۲ عددی ۲.۴ یورو
یک وعده غذایی در رستوران گران قیمت ۱۲ یورو
۳ وعده غذا در روز در رستوران با قیمت متوسط ۷۰ یورو
یک وعده غذایی در مک دونالد ۸ یورو
هزینه مهد کودک برای ۱ بچه در ماه ۳۰۶ یورو
هزینه مدرسه خصوصی در سال ۷,۰۰۰ یورو
نوع هزینه  درصد تفاوت فنلاند با میانگین اروپا
قیمت رستوران و هتل +۳۳.۳
تفریح   و فرهنگ +۲۷.۱٪
ارتباطات -۰.۶٪
خدمات حمل و نقل +۲۱٪
تجهیزات حمل و نقل شخصی +۶.۴٪
مبلمان و فرش ٪
هزینه مسکن +۳۵٪
پوشاک و کفش +۱۸.۲٪

هزینه های زندگی در فنلاندمزایای مهاجرت تحصیلی به فنلاند

دلایل زیادی برای تحصیل در خارج از کشور مانند فنلاند وجود دارد، در اینجا ما بر روی برخی از مرتبط ترین آنها تمرکز می کنیم تا به شما در تصمیم گیری کمک کنیم.

تحصیل رایگان

فنلاندی ها برای تحصیل در دانشگاه های دولتی نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند. این امر در تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا متوسطه و آموزش عالی صدق می کند. تحصیل در فنلاند به عنوان یک حق اساسی تلقی می شود و آنها معتقدند که همه باید از فرصت های برابر برخوردار باشند.

کیفیت آموزش

سیستم آموزشی در فنلاند در سراسر جهان تحسین شده است. برخی از مهم ترین ویژگی های اصلی دانشگاه های فنلاند برابری، مسئولیت پذیری، همکاری و سازگاری است.

کیفیت زندگی

فنلاند نمونه کاملی است که چگونه یک کشور با جمعیت کم می تواند یک نمونه الهام بخش باشد. این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان با کمترین میزان جرم و جنایت است. کیفیت زندگی در این کشوربسیار بالا است و برای دوستداران طبیعت، مناظر زیبای زیادی برای کشف در قلمرو هزار دریاچه وجود دارد.

کشور انگلیسی زبان

اگرچه انگلیسی در فنلاند یک زبان رسمی نیست (فنلاندی و سوئدی زبان های رسمی هستند)، اما هنوز هم مردم این کشور تسلط زیادی به انگلیسی دارند و جزو ۵ کشور برتر انگلیسی زبان در جهان هستند.

فرصت های شغلی

در فنلاند، ترکیب تحصیل با کار پاره وقت بسیار رایج است. حدود ۵۰ درصد از دانشجویان این گزینه را برای کسب درآمد و تجربه بیشتر انتخاب می کنند. دانشجویان می توانند در خرده فروشی ها، خواربارفروشی ها یا رستوران ها کار کنند و حداقل دستمزد معمولا بین ۷ تا ۱۰ یورو در ساعت است. توجه داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۵ ساعت در هفته در طول دانشگاه کار کنند.

مرکزبهترین دانشگاه ها

سیستم آموزش عالی فنلاند به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین ها در جهان مورد احترام است. هشت دانشگاه از این کشور در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار گرفته اند و اکثر آنها نسبت به سال گذشته بهبود یافته اند. بالاترین رنکینگ به: دانشگاه هلسینکی (۷۸)، دانشگاه تورکو (۲۱۱)، دانشگاه آلتو (۲۲۲) و دانشگاه اولو (۲۶۲) تعلق دارد.

فرهنگ

فنلاندی ها به عنوان افرادی صمیمی و مهربان شناخته می شوند. فرهنگ مردم بسیار بالاست و با مهاجران بسیار محترمانه رفتار می کنند که همین امر موجب می شود دانشجویان خارجی به هنگام تحصیل در فنلاند ، احساس غربت و تنهایی نکنند.

بورسیه تحصیلی

دانشجویان علاوه بر امکان تحصیل رایگان در این کشور، امکان استفاده از بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های فنلاند و دولت را دارند.

 چطور برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند، فرآیندی شش مرحله ای است که با ارزیابی دقیق شرایط خود آغاز می شود. در این مرحله، باید معدل، نمرات زبان، سابقه تحصیلی و علایق خود را بررسی کنید و با توجه به آنها، مقصد و روش مهاجرت مناسب را انتخاب کنید.

پس از انتخاب مقصد، لیستی از دانشگاه های مورد نظر خود را تهیه کنید و شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز هر کدام را به طور دقیق بررسی کنید. سپس با توجه به الزامات هر دانشگاه، نسبت به تکمیل مدارک و اپلای اقدام کنید.

در مرحله ی بعد، باید برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت فنلاند مراجعه کنید. در این مرحله، مدارک شما بررسی و در صورت تایید، ویزای شما صادر می شود. پس از دریافت ویزا، نوبت به سفر به فنلاند و آغاز تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان می رسد.

در تمام این مراحل، برنامه ریزی صحیح و دقیق از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که کوچکترین اشتباهی می تواند منجر به تاخیر در پروسه مهاجرت یا حتی عدم موفقیت شما شود.

بنابراین، قبل از هر اقدامی، به طور کامل در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند تحقیق کنید و با یک برنامه ریزی دقیق، این مسیر را به درستی طی کنید.

به یاد داشته باشید: برنامه‌ریزی دقیق، رمز موفقیت در مهاجرت تحصیلی است. با دنبال کردن گام‌های ذکر شده و استفاده از منابع جامع آموزش برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی ، سفری پربار و تحصیلی درخشان را برای خود رقم بزنید.

کلام آخر

در این مقاله به تمامی شرایط تحصیل در فنلاند اشاره شد. فنلاند به دلیل امنیت اجتماعی بسیار بالایی که دارد همواره به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی و مهاجرتی در بین مهاجران شناخته می شود.

یکی از امن ترین شهرهای جهان، هلسینکی، دارای دانشگاه های بسیار با کیفیتی است. تحصیل در این کشور می تواند راهی برای دریافت مجوز اقامت فنلاند و شهروندی باشد. اگر قصد مهاجرت به فنلاند و تحصیل دارید. توصیه می کنیم جهت کسب اطاعات بیشتر و دریافت مشاوره با همکاران ما در تیم مهاجر ۲۴ تماس بگیرید.

 سوالات متداول

آیا تحصیل در فنلاند رایگان است؟

اگر فنلاندی را یاد بگیرید، می توانید به صورت رایگان در فنلاند تحصیل کنید.

آیا می توان از دانشگاه های فنلاند بورسیه گرفت؟

بورسیه ی تحصیلی معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات منتشر شده در مجلات دانشگاهی بین المللی، معدل بالا و غیره ارائه دهید.

آیا امکان کار در فنلاند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وجود دارد؟

پس از اتمام تحصیلات، فرصتی برای یافتن شغل در فنلاند خواهید داشت. اگر شغل مناسبی دارید، می توانید ویزای اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

به این مطلب امتیاز دهید