جاب آفر فنلاند | شرایط و مراحل دریافت

کشور فنلاند مزایای زیادی برای ارائه به شهروندان خود و حتی مهاجران دارد از جمله استاندارد زندگی بالا، جامعه ایمن و با عملکرد خوب. سازمان ملل متحد چهار سال متوالی فنلاند را شادترین کشور روی زمین معرفی کرد. طبیعی است که کسب‌وکار در این کشور، پر از رونق است، در این مقاله ما به بررسی جاب آفر فنلاند می‌پردازیم.

زندگی و کار در فنلاند

زندگی و کار در فنلاند

پیدا کردن جاب آفر فنلاند مزایای زیادی دارد. این کشور با صنایع نوآورانه و پررونق فرصت‌های زیادی را برای پیشرفت شغلی و توسعه مهارت‌های خود ارائه می‌دهد. علاوه بر این، مردم فنلاند می‌دانند که زندگی چیزی فراتر از کار است، بنابراین تعادل سالم بین کار و زندگی برای آن‌ها مهم است.

فنلاند جامعه‌ای امن، باثبات و کارآمد است که در آن خدمات عمومی مانند مراقبت‌های بهداشتی و حمل‌ونقل عمومی به‌ خوبی اجرا می‌شود. این کشور همچنین دارای فضاهای ورزشی، تفریحی و فرهنگی پر رونقی است. مناطق بکر و زیبا و طبیعت وحشی حتی از بزرگ‌ترین شهرها به ‌راحتی قابل ‌دسترسی هستند. در فنلاند همه کودکان و نوجوانان از فرصت‌های آموزشی عالی در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان به ‌صورت رایگان برخوردار هستند.

بسیاری از کارفرمایان فنلاندی به استخدام افراد از خارج عادت دارند و در سراسر جهان افراد زیادی تمایل به جاب آفر فنلاند دارند. در این کشور، بخش‌های فناوری پیشرفته بیشترین افزایش فرصت‌های شغلی را در سال‌های اخیر تجربه کرده‌اند. همچنین پیش‌بینی می‌شود که بخش تولید و خدمات در سال‌های آینده به کارگران بیشتری نیاز داشته باشد.

نیروی کار در فنلاند

نیروی کار در فنلاند

فنلاند، به ‌عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، از تحرک نیروی کار لذت می‌برد. در سال ۲۰۲۰، در مجموع ۳۲۸۹۸ نفر به فنلاند نقل‌ مکان کردند، در حالی ‌که ۱۵۰۸۴ نفر از این کشور مهاجرت کردند. مهاجرت مرتبط با کار و ادغام اجتماعی بخشی از دستور کار سیاستگذاران این کشور است.

شرکت‌های فنلاندی در بخش‌های فناوری پیشرفته و بازی در داخل و خارج از کشور نیروی کار ماهر استخدام می‌کنند. فنلاند بخش فناوری بزرگ و بسیار توسعه ‌یافته‌ای دارد. برای دهه‌ها، شرکت‌های فنلاندی و فناوری فنلاند نقش عمده‌ای در بخش‌هایی مانند فناوری موبایل، الکترونیک، امنیت سایبری، نرم‌افزار و بازی ایفا کرده‌اند. این شرکت‌ها همیشه به دنبال متخصصان با استعداد هستند و اغلب از خارج از کشور استخدام می‌کنند این امر یک بستر مهم برای جاب آفر فنلاند به شمار می‌رود.

بر کسی پوشیده نیست که فنلاند مکانی عالی برای پیشرفت در فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنعت بازی یا دیجیتالی شدن است. نوآوری‌های این کشور شرکت‌ها و افراد در سراسر جهان را قادر می‌سازد تا از تجربیات لذت ببرند. فنلاند کشوری بود که ۵G، اس‌ام‌اس و سیستم‌ عامل لینوکس را به دنیا آورد. شرکت‌های فنلاندی فناوری اطلاعات و ارتباطات، فرصت‌های شغلی با ارزشی را به استعدادهای بین‌المللی که مشتاق پیشرفت شغلی هستند، ارائه می‌دهند.

کشور فنلاند دارای اکوسیستم‌های پر رونقی در اقتصاد زیستی و فناوری سلامت است، جایی که شرکت‌های پیشرو راه‌حل‌های جدید را همراه با دانشگاه‌ها، موسسات تحقیقاتی و استارت‌آپ‌ها توسعه می‌دهند. این رشته‌ها فرصت‌های شغلی منحصربه‌فردی را در پروژه‌هایی ارائه می‌دهند که مشکلات جهانی را حل می‌کند.

زبان مورد نیاز برای جاب آفر فنلاند

مقامات محلی و بسیاری از کارفرمایان نیز برای جاب آفر فنلاند به مهاجران و خانواده‌هایشان آموزش زبان، رایگان یا با هزینه کم ارائه می‌دهند. مهاجران طبق قانون حق دریافت خدمات ادغام را دارند. دفاتر اشتغال و توسعه اقتصادی و مقامات محلی مسئولیت اصلی سازماندهی آن‌ها را بر عهده دارند. سطح مهارت‌های زبان فنلاندی لازم تا حد زیادی به ماهیت جاب آفر فنلاند بستگی دارد. در بخش‌هایی که با مردم سروکار دارند، دانش زبان فنلاندی مهم و در برخی موارد اجباری است.

با این ‌حال، برای برخی از مشاغل ممکن است اصلا به فنلاندی نیاز نداشته باشید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ چند ملیتی از زبان انگلیسی به ‌عنوان زبان شرکت خود استفاده می‌کنند زیرا دارای نیروی کار و مشتریان متنوع جهانی هستند. بخش ICT و بازی نیز بسیار بین‌المللی هستند و حتی استارت‌آپ‌های کوچک در این صنایع تمایل به استفاده از زبان انگلیسی دارند.

یادگیری زبان کار کوچکی نیست، اما به ‌هیچ ‌وجه غیرممکن نیست. در بیشتر موارد مردم متوجه می‌شوند که دانستن حداقل برخی از زبان محلی راهی برای یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ و مشارکت کامل در جامعه است.

جاب آفر فنلاند از راه دور

بیشتر این مقاله به رابطه سنتی کارمند و کارفرما می‌پردازد، اما دنیای جاب آفر فنلاند نیز مانند سراسر جهان در حال تحول است. کارآفرینی همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و مهاجران استارت‌آپ‌های زیادی را تاسیس کرده‌اند. فنلاند همچنین به خانه‌ای محبوب برای عشایر دیجیتال تبدیل شده است؛ مشاغل آزاد و کارگران از راه دور که می‌توانند در هر نقطه از جهان کار کنند.

بنابراین اگر به دنبال شغلی در کشور دیگری، یا خانه‌ای برای کسب‌وکار جدید خود، یا شاید مکانی برای زندگی در حین کار از راه دور هستید، فنلاند را در نظر بگیرید که بارها به ‌عنوان شادترین کشور روی زمین شناخته شده است.

۶ توصیه برای جاب آفر فنلاند

6 توصیه برای جاب آفر فنلاند
  1. برای کسب اطلاعات در مورد جستجوی فرصت‌های حرفه‌ای و جاب آفر فنلاند می‌توانید به وب‌سایت Business Finland’s Work in Finland مراجعه کنید. آن‌ها همچنین یک صفحه لینکدین به نام #FinlandWorks دارند. همچنین، موقعیت‌های باز را در سایت‌هایی مانند مشاغل در فنلاند یا خدمات استخدامی اروپا بررسی کنید. روزنامه‌های فنلاندی و وب‌سایت‌های آن‌ها فهرست آگهی‌های شغلی (به زبان فنلاندی) را ارائه می‌دهند.
  2. در وب‌سایت خدمات مهاجرت فنلاند اطلاعاتی در مورد مجوزهای لازم برای زندگی و جاب آفر فنلاند پیدا کنید. کسب‌وکار فنلاند همچنین دارای خلاصه‌ای کلی از قوانین برای کارآفرینان و کارمندان است.
  3. در این کشور، تصمیمات به رسمیت شناختن و جاب آفر فنلاند توسط مقامات واجد شرایط، موسسات آموزشی و کارفرمایان اتخاذ می‌شود. برای مشاغل تحت نظارت به تصمیمی نیاز دارید که توسط مقامات مربوطه صادر شود. در بخش مراقبت‌های بهداشتی، برنامه‌های کاربردی باید به Valvira، سازمان ملی نظارت بر رفاه و سلامت ارسال شود.
  4. برای یافتن محل زندگی و افتتاح حساب بانکی ابتدا به کارفرمای خود مراجعه کنید تا بتواند شما را به خدمات محلی راهنمایی کند. در مورد مسائل مربوط به ادغام و زبان، تحصیل کودکان، مراقبت‌های بهداشتی و تامین اجتماعی، به مقامات محلی در شهرداری خانه جدید خود مراجعه کنید. وب‌سایت چندزبانه Info Finland صفحه‌ای در این باره دارد، در حالی ‌که اطلاعات بیشتر در مورد شهرداری‌ها از انجمن شهرداری‌های فنلاند در دسترس است. تامین اجتماعی توسط Kela، موسسه بیمه اجتماعی اداره می‌شود.
  5. خارجیانی که به مدت یک سال یا بیشتر در فنلاند اقامت دارند (و در برخی موارد کسانی که قصد دارند کمتر از یک سال در این کشور زندگی کنند) باید در آژانس خدمات دیجیتال و اطلاعات جمعیت ثبت‌نام کنند.
  6. اگر برای جاب آفر فنلاند به آموزش بیشتر یا دوره‌های زبان فنلاندی نیاز دارید گزینه‌های موجود در وب‌سایت Study Info را برای یک نمای کلی از آموزش عالی و متوسطه مطالعه کنید. وب‌سایت Study in Finland بر آموزش عالی تمرکز دارد. Info Finland یک لیست عالی از دوره‌ها و منابع آنلاین برای یادگیری زبان فنلاندی ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید قبل از رسیدن شروع کنید.

سخن آخـــر

فنلاند در آینده با کمبود نیروی کار مواجه است، زیرا نسل کنونی کارگران در جمعیت ۵.۵ میلیونی آن صلاحیت لازم برای پرکردن موقعیت نسل جوانی که به ‌زودی بازنشسته می‌شوند را ندارند. یک نظرسنجی توسط صنایع فناوری فنلاند، نشان داد که تا سال ۲۰۲۱ به ۵۳۰۰۰ کارگر در صنعت فناوری نیاز است.

دیجیتال‌سازی، هوش مصنوعی و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها حوزه‌های کلیدی هستند جایی که به کارگران ماهر بیشتر نیاز است. بخش‌های آموزشی، مددکاری اجتماعی و مشاوره و بخش‌های تجاری و اداری نیز از کمبود نیروی کار رنج می‌برند؛ بنابراین اگر در هر یک از این زمینه‌ها واجد شرایط هستید یا به دنبال کار هستید، بسیار موردتوجه کارفرمایان فنلاندی قرار خواهید گرفت و شانس گرفتن جاب آفر فنلاند را دارید.

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!