کشور اسپانیا، یکی از مهاجرتی‌ترین کشور‌ها به حساب می‌آید که هر ساله به دلایلی مختلفی تعداد زیادی مهاجر را به سمت خود می‌کشاند. اسپانیا به دلیل آب و هوای بسیار خوب و طبیعت زیبایی و چشم‌ اندازی که دارد، یکی از مهم‌ترین مقاصد برای مهاجرت است. ما قصد داریم در این مقاله شما را با روش‌های مهاجرت به اسپانیا آشنا کنیم. اگر قصد مهاجرت و دریافت کارت اقامت دائم در این کشور را دارید، بتوانید به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن به کشور اسپانیا مهاجرت کنید و یک زندگی جدید را در آنجا تجربه کنید.

برای مهاجرت به کشور اسپانیا روش‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانید از طرق آن‌ها به این کشور زیبا مهاجرت کنید. از جمله آن‌ روش‌ها می‌توان به روش کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی، ازدواج و بسیاری دیگر از روش‌ها اشاره کرد. کشور اسپانیا به دلیل اقتصاد بسیار خوب و رو به رشدی که دارد، به یکی از بهترین مقاصد برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده است. همچنین اسپانیا در بین همه کشور‌های جهان رتبه دهم و در بین کشوران اروپایی رتبه چهارم از لحاظ بیشترین تعداد مهاجر را به خود اختصاص داده است.

کشور اسپانیا در موقعیت جغرافیایی در یکی از بهترین نقاط یعنی در جنوب غربی قاره اروپا و در کنار کشور فرانسه و پرتغال قرار گرفته است. همچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن است. مکان‌های دیدنی و تاریخی، معماری ساختمان‌ها، اقتصاد بسیار خوب و رو به رشد، طبیعت زیبا و سرسبز، آب و هوای متعادل و مکان‌های تفریحی و گردشگری باعث شده تا افرادی زیادی که قصد مهاجرت دارند، کشور اسپانیا را مقصد نهایی خود قرار دهند. به این کشور مهاجرت کنند و کارت اقامت دائم در اسپانیا را به دست بیاورند.

روش‌های مهاجرت به اسپانیا

روش های مهاجرت به اسپانیاهمان‌طور که در بخش قبل گفته شد روش‌های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد. هر یک از افراد می‌توانند با توجه به هدف و شرایط خودشان روشی را برای مهاجرت انتخاب کنند. ما قصد داریم در این بخش شما را با تمام روش‌های ممکن برای مهاجرت به کشور اسپانیا آشنا کنیم. روش‌های مهاجرت عبارت‌اند از تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و همچنین مهاجرت از طریق پناهنده شدن اشاره کرد. در قسمت زیر درمورد هر یک از این روش‌ها به طور اختصاصی صحبت شده است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

یکی از رایج‌ترین مهاجرت‌ها، مهاجرت تحصیلی به اسپانیا است. می‌توان گفت این روش آسان‌ترین روشی است که شما از طریق آن می‌توانید به اسپانیا مهاجرت کنید. تحصیل در اسپانیا هزینه زیادی ندارد و دانشگاه‌های اسپانیا اعتبار بسیار بالایی دارند؛ به همین دلیل بسیاری از محصلان علاقه زیادی برای درس خواندن در اسپانیا دارند. افرادی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند، باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کنند و در مصاحبه‌ای که برایشان در نظر می‌گیرند شرکت کنند، در صورت قبولی ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت می‌کنند.

افرادی که به منظور تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند، باید به این نکته توجه داشته باشد که برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و کارشناسی فقط با زبان اسپانیایی این امکان را دارند. اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند با دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تحصیل خود را آغاز کنند. کشور اسپانیا این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا در کنار تحصیل، شغلی نیز داشته باشند. این افراد باید دو ماه قبل از اتمام تحصیلات اقدام به فرصت ۱۲ ماهه کنند تا بتوانند شغلی پیدا کنند تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، می‌توانند از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند. برای اینکه بتوانید در اسپانیا شغلی پیدا کنید، بهتر است قبل از مهاجرت در سایت‌های کاریابی کشور اسپانیا ابتدا شغلی پیدا کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که باید از طرف کارفرما در اسپانیا پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید. همچنین علاوه بر پیشنهاد شغلی شما باید دارای مجوز کار اسپانیا نیز باشید که این کار به عهده کارفرما است.

ویزای کار اسپانیا اعتباری یک ساله دارد. اما این امکان را به متقاضی می‌دهد تا آن را تمدید کند. بعد از گذشت پنج سال کار کردن در اسپانیا، دولت این کشور به شما این اجازه را می‌دهد تا برای اقامت دائم در اسپانیا اقدام کنید و کارت اقامت دائم کشور اسپانیا را بگیرید. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق کار را دارند، بهتر است ابتدا شغلی در اسپانیا پیدا کنند و بعد مهاجرت کنند؛ زیرا در غیر این صورت ویزای کار برای آن‌ها صادر نمی‌شود و نمی‌توانند به اسپانیا مهاجرت کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاریدیگر روش‌های که از طریق آن می‌توان مهاجرت به اسپانیا را تجربه کرد، سرمایه گذاری در این کشور است. اسپانیا به دلیل اقتصاد خوبی که دارد، گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌ گذاران است. سرمایه گذاری در اسپانیا زیر مجموعه‌های مختلفی مانند خرید ملک، خرید سهام، خرید اوراق‌قرضه و ثبت شرکت در این کشور را دارد. شما می‌توانید با توجه به شرایط، هدف و بودجه‌ای که دارید هر یک از این کارها را انجام دهید. اسپانیا دارای گلدن ویزا است. اگر متقاضی بیش از ۵۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری کند، ویزای طلایی اسپانیا را دریافت می‌کند.

تعریف گلدن ویزا اسپانیا

گلدن ویزا برای افرادی است که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند. این ویزا نوعی ویزای ویژه برای این افراد است. کسانی که این ویزا را دریافت می‌کنند، این امکان را دارند که به صورت مداوم در این کشور حضور نداشته باشند. افرادی که قصد دارند گلدن ویزا را دریافت کنند، باید به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کنند تا بتوانند کارت طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا را به دست بیاورند. با این کارت به مدت ۲ سال اقامت موقت و امکان تمدید آن را دارید. بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

قوانین این کشور این امکان را به شما می‌دهد که برای مهاجرت به اسپانیا بتوانید با خرید ملک و خانه اقامت این کشور را به دست بیاورید. برای این کار شما باید خانه‌ای به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در کشور اسپانیا خریداری کنید. همچنین افرادی که قصد دارند با خانواده مهاجرت کنند، باید خانه‌ای با استاندارد بالا داشته باشند تا بتوانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند. همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، افراد می‌توانند یک سال به طور موقت در این کشور زندگی کنند و بعد آن را تمدید کنند. همچنین بعد از گذشت ۵ سال برای اقامت دائم اسپانیا درخواست دهند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

می‌توان گفت مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق ازدواج نوعی از راحت‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت در این کشور است. البته به این نکته توجه داشته باشید که مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج شرایط مخصوص به خود را دارد. شما برای این کار باید با یک شخص تبعه اسپانیا به صورت رسمی و قانونی ازدواج کنید. همچنین همسر اسپانیایی شما باید بتواند تمام هزینه‌های لازم شما را در این کشور تأمین کند و دارای شغلی در اسپانیا باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر افسر سفارت به شما شک کند و احساس کند که ازدواج شما صوری بوده است، درخواست ویزای اسپانیا را ریجکت و شما را از کشور استرداد خواهد کرد. بنابراین بهتر است از همان اول به صورت قانونی کار خود را پیش ببرید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

شرایط لازم برای مهاجرت به اسپانیا

شرایط لازم برای مهاجرت به اسپانیادر مطالب قبل تمام روش‌های مهاجرت به کشور اسپانیا گفته شد و حالا نوبت به شرایط مورد نیاز برای مهاجر به این کشور می‌رسد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند، باید شرایط مورد نیاز برای کار را قبول کنند. شرایط لازم نسبت به روش مهاجرتی شما متفاوت است. مهم‌ترین شرط برای مهاجرت، داشتن پاسپورتی با حداقل ۳ ماه اعتبار است. در قسمت زیر به برخی از شرایط اشاره شده است. البته شرایط زیر تنها برخی از شرایط هستند و شما باید با توجه به روش مهاجرتی شرایط مخصوص به آن روش را داشته باشید.

 • عکس پاسپورتی
 • ویزای معتبر
 • عدم سوءپیشینه سابقه کیفری
 • مدارک لازم مبنی بر محل اقامت
 • هزینه‌های لازم برای ویزا و فرم درخواست ویزا
 • تمکن مالی خوب
 • نامه پذیرش آموزشی (برای روش تحصیل)
 • مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزا
 • داشتن سابقه کار یا شغل برای مهاجرت به اسپانیا

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا

برای مهاجرت به کشور اسپانیا شما باید دارای تمکن مالی مناسبی باشید تا در مدت زمانی که در این کشور اقامت دارید، بتوانید از پس تمام هزینه‌های خود بر بیاید. البته به این نکته توجه داشته باشید که تمکن مالی مورد نیاز برای هر یک از روش‌های مهاجرتی متفاوت است. ما قصد داریم در این بخش شما را با تمکن مالی مورد نیاز برای هر یک از روش‌های مهاجرتی آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت با هر یک از روش‌های گفته شده را داشتید، برای تمکن مالی به مشکل بر نخورید.

 • ویزای تحصیلی اسپانیا: ۹۰۰ یورو در ماه
 • ویزای کاری یا توریستی: ۵۷۳.۲۳ یورو برای ۱۰ روز اقامت و روزانه ۷۰.۷۷ یورو برای اقامت بیش از ۱۰ روز
 • ویزای سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ۵۰۰ هزار یورو، سرمایه گذاری در سهام ۱ میلیون یورو، سرمایه گذاری در اوراق‌قرضه ۲ میلیون یورو، ثبت شرکت ۳ هزار تا ۶۰ هزار یورو

مجوز اقامت اسپانیا

مجوز اقامت اسپانیامهاجرت به کشور اسپانیا دارای دو مجوز اقامت است که شما با توجه به شرایط خودتان و هدفی که از این مهاجرت دارید، هر یک از این مجوز شامل شما می‌شود. دو نوع مجوز اقامت عبارت‌اند از اقامت موقت و اقامت دائم که شما با توجه به روش مهاجرتی خود هر یک از این دو مجوز شامل حالتان می‌شود. مجوز‌های اقامت موقت برای افرادی هستند که قصد اقامت طولانی مدت را ندارند و اعتبار این نوع اقامت یک تا دو سال است که شما می‌توانید قبل از اتمام اعتبار این نوع اقامت، آن را تمدید کنید.

مجوز اقامت دائم

نوع دیگری که از مجوز که برای مهاجرت به اسپانیا نیاز دارید، مجوز اقامت دائم است. در موقعی که شما بیشتر از پنج سال در اسپانیا اقامت دارید، می‌توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تغییر دهید و به طور کامل در اسپانیا زندگی کنید. در قسمت زیر هر یک از روش‌های مهاجرتی شامل دو نوع مجوز می‌شوند که شما با توجه به هر روش مهاجرتی، مجوز اقامت موقت یا دائم را دریافت می‌کنید.

 • مجوز اقامت کاری: مجوز اقامت کاری برای افرادی تأیید و صادر می‌شود که کارفرمای اسپانیایی خود به آن‌ها پیشنهاد شغلی داده باشد.
 • مجوز اقامت تحصیلی: افراد محصلی که از دانشگاه‌های کشور اسپانیا نامه پذیرش دریافت می‌کنند، مجوز شامل آن‌ها می‌شود.
 • مجوز اقامت برای اعضای خانواده: در این مجوز افرادی که در کشور اسپانیا شهروند محسوب می‌شوند، می‌توانند افراد درجه یک خانواده را به همراه خود به کشور اسپانیا ببرند.
 • مجوز اقامت از طریق ازدواج: افرادی که با یک شخص تبعه اسپانیا ازدواج می‌کنند، اقامت دائم این کشور را به دست می‌آورند.
 • مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری: افرادی که قصد سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند، این نوع مجوز برایشان صادر می‌شود
 • مجوز اقامت از طریق تمکن مالی: افرادی که دارای تمکن مالی بسیار خوب هستند و می‌توانند در کشور اسپانیا بدون هیچ شغلی زندگی کنند، این نوع مجوز شاملشان می‌شود.

سخن پایانی

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، کشور اسپانیا به دلیل اقتصاد خوب، آب و هوای متعادل، طبیعت زیبا و مکان‌های تفریحی و گردشگری به یکی از بهترین و مهاجر‌پذیر‌ترین کشور‌ها تبدیل شده است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با روش‌‌های مهاجرت به اسپانیا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت داشتید، بتوانید با توجه به هر یک از روش‌های مهاجرتی به این کشور زیبا مهاجرت کنید. بهتر است ابتدا قبل از ارائه درخواست ویزا اسپانیا تمام مطالب گفته شده را بخوانید و با توجه به هدفی که از مهاجرت دارید، اقدام به درخواست ویزا کنید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۲ امتیاز)