کشور سوئد یکی از بهترین‌، پیشرفته‌ترین و مهاجرپذیرترین کشور اروپایی محسوب می‌شود. کشور سوئد به دلیل امنیت و رفاه بسیار خوبی که دارد، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین به دلیل طبیعت بسیار زیبا، آب‌وهوای مناسب، مکان‌های دیدنی و تاریخی، ساختمان‌های زیبا و بسیاری دیگر از دلایلی هستند که ایرانی‌ها این کشور زیبا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با مهاجرت به سوئد و شرایطی که نیاز دارید آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت داشتید، به مشکل بر نخورید.

سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشور‌ها در اروپا به حساب می‌آید. همچنین از محبوبیت خاصی در بین ایرانی‌ها برخوردار است. کشور سوئد جزو حوزه اسکاندیناوی است و از امنیت بسیار خوبی برخوردار است. این کشور به دلایلی که در بخش قبل گفته شد و همچنین به‌خاطر شرایط شغلی بسیار مناسب و دانشگاه‌های تراز اول جهانی گزینه بسیار خوبی برای مهاجرت است. اما بهتر است بگوییم که آب‌وهوای کشور سوئد سرد است. ممکن است برای برخی از افراد زندگی در این کشور ممکن نباشد. به‌طورکلی تنها ۳۰% این کشور قابل زیستن است.

روش‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که شما می‌توانید نسبت به شرایط فعلی خودتان و هدفی که از مهاجرت به این کشور‌ دارید، هر یک از روش‌ها را انتخاب کنید. ما قصد داریم در این مقاله شما را با انواع ویزا برای مهاجرت، شرایط، مدارک و مراحل دریافت ویزا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به کشور سوئد را داشتید، بتوانید با خواند این مطالب به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای کشور سوئد را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید.

روش‌های مهاجرت به سوئد

روش های مهاجرت به سوئدهمان‌طور که در بخش قبل گفته شد، روش‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به کشور سوئد وجود دارد که افراد می‌توانند با توجه به شرایط خودشان و هدفی که از مهاجرت به این کشور دارند، هر یک از روش‌ها را انتخاب کنند. در بخش زیر هر یک از روش‌های مهاجرتی نام برده شده و به طور اختصاصی درمورد هر یک از روش‌ها توضیح داده شده است. بهتر است شما قبل از اقدام برای درخواست ویزای سوئد تمام مطالب گفته شده در این مقاله را بخوانید، تا در هنگام ارسال درخواست ویزا به مشکل بر نخورید.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق تمکن مالی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیلدانشگاه‌های کشور سوئد جزو بهترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند و افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند، می‌توانند از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. دانشگاه‌های سوئد در رنکینگ جهانی جزو رتبه‌های برتر و بسیار خوبی قرار گرفته‌اند و دانشجویانی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند، می‌توانند از طریق تحصیل به کشور سوئد مهاجرت کنند و از تمام خدمات و امکانات بسیار خوب دانشگاه‌های این کشور‌ بهره‌مند شوند.

افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند، می‌توانند از طریق تحصیل مهاجرت کنند؛ اما این کار دارای شرایطی است. این افراد می‌توانند از یکی از مدارس سوئد پذیرش تحصیلی دریافت کنند و از این راه به کشور سوئد مهاجرت کنند؛ همچنین افرادی که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فعالیت دارند، می‌توانند با ارائه تعدادی مدارک و نامه پذیرش تحصیلی، به سوئد مهاجرت کنند و روند تحصیلی خود را در این کشور بگذرانند.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

کشور سوئد به دلیل اقتصاد بسیار خوبی که دارد، گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق کار است. دولت سوئد برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند، شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده‌ است تا مهاجران زیادی را از طریق کار به کشور خود جذب کند. افرادی که در کشور سوئد کارمند هستند و کار‌ آزاد دارند، از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند. شما می‌توانید با دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید؛ البته به این نکته توجه داشته باشید که برای این کار به یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی نیاز دارید.

این افراد می‌توانند با دریافت یک پیشنهاد کاری با ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند و اقامت موقتی داشته باشند؛ اما درصورتی‌که قصد اقامت دائم دارند، می‌توانند بعد از گذشت چهار سال اقدام به دریافت اقامت دائم کنند، البته برای این کار شما باید دارای شرایطی باشید؛ به‌عنوان مثال شما باید در مدت زمانی که در کشور سوئد اقامت داشته‌اید، مالیات خواسته شده از طرف دولت سوئد را به طور منظم پرداخت کرده باشید تا بتوانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

کشور سوئد به دلیل اقتصاد بسیار خوبی که دارد و روزبه‌روز در حال پیشرفت است، گزینه بسیار مناسبی برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، است. از این رو کشور سوئد گزینه بسیار هوشمندانه‌ای برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری و مهاجرت دارند، است. مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری یک راه بسیار خوب برای مهاجران بین‌المللی است.

ممکن است برای هر فردی سؤال پیش بیاید که برای مهاجرت به کشور سوئد چه مقدار هزینه نیاز است؟ روش‌های دیگری برای مهاجرت وجود دارند، اما اگر روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اید، بهتر است بدانید که به هزینه‌هایی مانند ثبت شرکت و دیگر کار‌های اداری نیاز به پرداخت هزینه هستید. افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در سوئد را دارند، بهتر است بدانند که روش‌‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که شما می‌توانید با انتخاب هر یک سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در کشور سوئد راه‌اندازی کنید.

روش های مختلف سرمایه‌گذاری در سوئد

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری از طریق اوراق‌قرضه دولتی

حداقل هزینه‌ای که باید برای سرمایه‌گذاری در کشور سوئد داشته باشید چیزی حدود ۱۰۰ هزار یورو است. افرادی که برای ثبت شرکت اقدام می‌کنند، بهتر است بدانند که برای شروع باید یک بیزینس پلن به دولت کشور سوئد ارائه دهند. اگر طرح ارسال متقاضی از طرف دولت سوئد تأیید شد، می‌توانند اقامت سوئد را دریافت کنند و تجربه مهاجرت به سوئد را آغاز کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در سوئد، شما باید بیزینسی فعال داشته باشید و مالیات خواسته شده از طرف دولت سوئد را به طور منظم پرداخت کنید.

مهاجرت به سوئد از طریق تمکن مالی

یکی از سریع‌ترین روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن به سوئد مهاجرت کنید، تمکن مالی مناسب است؛ به‌عنوان مثال، شما باید به دولت سوئد ثابت کنید که در مدت زمانی که در این کشور اقامت دارید، می‌توانید بدون کار کردن از پس خرج و مخارج خودتان و شخصی که به همراه دارید، بر بیایید. در چنین مواقعی شما باید ثابت کنید که در طول ماه درآمد کافی برای اداره زندگی دارید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که برای ثابت‌کردن تمکن مالی باید مدارک معتبر و واقعی داشته باشید تا بتوانید به دولت سوئد ثابت کنید که از پس هزینه‌های خود و خانواده‌تان بر می‌آید. در قسمت زیر به برخی از مدارکی که برای اثبات تمکن مالی مناسب نیاز دارید اشاره شده است. بعد از ارائه این مدارک و تأییدشدن تمکن مالی، شما می‌توانید تجربه مهاجرت به سوئد را آغاز کنید.

 • اجاره‌نامه ملکی
 • حقوق بازنشستگی
 • سود حاصل از سپرده بانکی
 • سود حاصل از سهام بورس

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به سوئد مهاجرت کنید، ازدواج است. کشور سوئد قوانین خاص خود را در زمینه ازدواج دارد و بهتر است افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج به کشور سوئد مهاجرت کنند، درمورد تمام شرایط لازم برای این کار اطلاعاتی کسب کرده و بعد اقدام به انجام این کار کنند. افسر سفارت ابتدا درمورد سابقه شما در کشور خود اطلاعاتی کسب می‌کند و اگر دارای سابقه کیفری نباشید با ویزای شما موافقت می‌شود. فردی که قصد دارد با شخص مقیم سوئد ازدواج کند، باید دارای سه شرط زیر باشد.

 • اقامت دائم سوئد را داشته باشد و یا شهروند این کشور باشد.
 • زوجین باید یک خانه بزرگ برای زندگی فراهم کنند.
 • زوجین باید ثابت کنند که حداقل درآمد ۸۲۰۰ کرون را دارند.

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزندهمان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد برای مهاجرت به سوئد روش‌های مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند از طریق آن به سوئد مهاجرت کنند. دیگر روشی که از طریق آن امکان مهاجرت وجود دارد، تولد فرزندان است. در چنین مواقعی باید پدر یا مادر فرزند تولد شده تبعه سوئد باشند. البته به این نکته توجه داشته باشید که کشور سوئد از قانون خون تبعیت می‌کند و به قانون خاک هیچ اعتقادی ندارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت برای داشتن اقامت دائم از طریق تولد فرزند، باید حتماً پدر یا مادر کودک تبعه سوئد باشند.

شرایط لازم برای مهاجرت به سوئد

شرایط خواسته شده برای مهاجرت به سوئددر قسمت قبل به تمام روش‌های مهاجرتی اشاره شد. شما می‌توانید با توجه به هدفی که از مهاجرت دارید، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنید و از طریق آن به سوئد مهاجرت کنید. ما قصد داریم در این بخش به برخی از شرایط لازم برای دریافت ویزای سوئد اشاره کنیم. یکی از مهم‌ترین شرایط خواسته شده این است که در ابتدای مهاجرت به سوئد نمی‌توانید اقامت دائم داشته باشید، باید ابتدا اقامت موقت را دریافت کنید و بعد از گذشت چند سال اگر دارای شرایط مختلفی بودید اقدام به دریافت اقامت دائم سوئد کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئد

در قسمت قبل به تمام روش‌های مهاجرتی و شرایط خواسته شده اشاره شد. شما می‌توانید با توجه به شرایط فعلی خودتان و هدفی که از مهاجرت به کشور سوئد دارید، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب روش‌ موردنظر خود نوبت به مدارک خواسته شده از طرف سفارت سوئد که برای دریافت ویزای این کشور نیاز دارید، می‌شود. در این قسمت تمام مدارک خواسته شده از طرف سفارت سوئد گفته شده است، بهتر است قبل از ارائه درخواست ویزای سوئد، این بخش را مطالعه کنید تا در تهیه مدارک اشتباهی نکرده باشید.

 • فرم درخواست ویزای سوئد را پر کرده و بعد امضا کنید.
 • مدارکی مبنی بر رسید پرداخت هزینه به همراه داشته باشید.
 • پرینت برگه وقت سفارت سوئد را آماده کنید.
 • مدارکی مبنی بر اطلاعات شخصی و هویتی خود را به‌صورت اصل و ترجمه شده به همراه داشته باشید.
 • اگر دارای دعوت‌نامه هستید، باید آن‌ را به همراه دیگر مدارک به سفارت ببرید.
 • شما باید دارای تمکن مالی مناسب و کردش حساب بانکی داشته باشید.
 • مدارکی مبنی بر رزرو بلیت مهاجرت را به همراه داشته باشید.
 • مدارک تحصیلی خود را به‌صورت اصل و ترجمه شده به همراه داشته باشید.
 • مدارکی مبنی بر سوابق کاری خود را آماده کنید.

سخن نهایی

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، کشور سوئد به دلیل اقتصاد بسیار خوب، رفاه زندگی، آب‌وهوای مناسب اما کمی سرد، مکان‌های دیدنی و تاریخی و همچنین معماری ساختمان‌های مورد توجه بسیاری از ایرانی‌ها  قرار گرفته است. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با تمام روش‌های مهاجرت به سوئد و همچنین شرایط و مدارکی که لازم دارید، آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور زیبا را داشتید، با خواندن این مطالب بتوانید به‌راحتی و در سریع‌‌ترین زمان ممکن ویزای سوئد را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)