جاب آفر فرانسه | شرایط و مراحل دریافت

فرانسه یکی از وسیع‌ترین کشورهای اروپا است و موقعیت‌های کاری فراوانی در آن وجود دارد. اگر شما جزو آن دسته از افراد متقاضی مهاجرت کاری به این کشور هستید باید بدانید که دریافت جاب آفر فرانسه اولین گام برای موفقیت در این مسیر است. جالب است بدانید که فرانسه ویزای اقامت موقت برای جستجوی کار ندارد. بنابراین، باید از طریق سایت‌های کاریابی معتبر یا موسسات مهاجرتی برای پیدا کردن کار مناسب اقدام کنید. یکی از شرط‌های اصلی دولت فرانسه برای صدور ویزای کاری، تمکن مالی فرد است. البته، با توجه به نوع کار، میزان حقوق و کارفرما سرمایه لازم برای زندگی و اقامت در این کشور متفاوت است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل ویزای کار و پیشنهاد شغلی فرانسه بپردازیم. با ما همراه باشید.

شرایط عمومی دریافت ویزای کار فرانسه

شرایط عمومی دریافت ویزای کار فرانسه

اگر می‌خواهید برای بهبود اوضاع زندگی خود مسیر مهاجرت کاری را دنبال کنید، بهتر است بر کشورهایی با اقتصاد پویا و امن متمرکز شوید. فرانسه یکی از کشورهایی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی، اجتماعی مقصدی مناسب برای مهاجرت است. اما قبل از هر کاری باید موفق به دریافت جاب آفر فرانسه از کارفرمایی معتبر شوید. در سال‌های اخیر فرانسه با کمبود نیروی کار ماهر مواجه شده و تصمیم گرفته است برای حل این مشکل مسیر مهاجرت کاری را ساده‌تر کند.

همان‌طور که در مقدمه اشاره کردیم فرانسه بر خلاف کشورهایی مانند آلمان ویزای جستجوی کار صادر نمی‌کند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید در مسیر دریافت ویزای کاری فرانسه موفق شوید در مرحله اول باید مهارت و تسلط زبانی خود را تقویت کنید. سپس، با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کار خود به جستجوی مشاغل بپردازید. پس از یافتن کار مناسب، رزومه و مدارک خود را ارسال کنید. فراموش نکنید جاب آفر فرانسه زمانی ارزش قانونی دارد که از سوی کارفرمایی معتبر صادر شود.

پس از اینکه، پیشنهاد کاری را دریافت کردید باید در مدت زمان تعیین شده مدارک را به سفارت فرانسه تحویل دهید. اگر بتوانید مرحله مصاحبه حضوری را با موفقیت پشت سر بگذارید ویزای کاری را دریافت کرده و می‌توانید برای کسب درآمد راهی فرانسه شوید.

انواع ویزای کاری فرانسه

انواع ویزای کاری فرانسه

برای اینکه بتوانید در فرانسه کار کنید به ویزای کاری بلند ‌مدت نیاز دارید. این ویزا برای اقامت بیش از سه ماه صادر می‌شود و اعتبار آن نیز یک سال است. علاوه بر ویزای کاری به مجوز اقامت و کار نیز نیازمند هستید. انواع ویزاهای فرانسه عبارتند از:

 • ویزای بلند مدت: این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند بیش از سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشند.
 • ویزای نیروی کاری حقوق بگیر: پس از دریافت جاب آفر فرانسه و صدور ویزای کاری نیروی حقوق بگیر به شما اجازه اقامت یک ساله در فرانسه داده می‌شود. برای دریافت این ویزا قرارداد کاری شما باید توسط DIRECCTE تایید شود.
 • ویزای بلند مدت ورزشکاران: ورزشکارانی که تمایل دارند برای انجام فعالیت‌های ورزشی خود بیش از یک سال در فرانسه اقامت داشته باشند می توانند برای دریافت ویزای کاری بلند مدت اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری فرانسه

برای دریافت ویزای کاری فرانسه باید قرارداد کاری با یک کارفرمای معتبر داشته باشید. پس از آن باید جاب آفر فرانسه را به بخش محلی وزارت کار فرانسه یا DIRECCTE ارسال کنید. اگر قرارداد کار شما از نظر DIRECCTE معتبر تشخیص داده شود مدارک شما به اداره مهاجرت فرانسه فرستاده می‌شود. پس از تایید اداره مهاجرت، درخواست شما مستقیما به سفارت فرانسه در ایران ارجاع داده می‌شود. در این مرحله باید خودتان و همراهانتان به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و برای ویزای بلند مدت درخواست بدهید. مدارکی که باید ارائه دهید عبارت است از:

 • اسناد معتبر درباره موقعیت شغلی
 • جاب آفر فرانسه
 • ارائه اسناد نشان‌دهنده اینکه شرایط استخدام شما توسط دولت فرانسه تایید شده است
 • مدارک نشان‌دهنده اینکه شما دوره تست کار را با موفقیت گذرانده‌اید

سایر مدارکی که برای دریافت ویزای کاری باید به سفارت ارائه دهید، عبارت است:

 • گذرنامه‌ای که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد
 • مدارک اثبات تمکن مالی. ارائه صورت حساب سه ماهه بانکی یا فیش حقوقی ضروری است.
 • ارائه فرم تکمیل ‌شده درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس استاندارد
 • اجاره نامه برای اینکه تایید کند محلی برای اقامت در فرانسه دارید
 • قرارداد کاری
 • ارائه اسناد مرتبط با وضعیت حرفه‌ای و اجتماعی شامل مدارک CV، گواهی اشتغال و سابقه کار
 • اظهارنامه قانونی که نشان می دهد شما در ۱۰ سال گذشته ورشکسته نشده‌اید و سوء ‌پیشینه ندارید

دریافت ویزای همراه از طریق جاب آفر فرانسه

افراد متاهل علاقه دارند که همسر و فرزندشان آن‌ها را در این سفر همراهی کنند. به همین دلیل، دغدغه اصلی متقاضی این است که بدانند آیا از طریق جاب آفر فرانسه موفق به دریافت ویزای همراه می‌شوند یا خیر. جالب است بدانید که اگر پیشنهاد کاری مناسبی دریافت کنید برای دریافت ویزای همراه واجد شرایط خواهید بود. باید همزمان با دریافت ویزای کاری برای ویزای همراه درخواست دهید. افرادی که موفق به دریافت ویزای همراه شوند نیز می توانند مجوز کار در فرانسه دریافت کنند.

مشاغل مورد نیاز فرانسه

مشاغل مورد نیاز فرانسه

فرانسه رتبه دوم اقتصادی در اتحادیه اروپا را دارد و با کمبود نیروی کار مواجه است. رشته‌های فناوری اطلاعات، مهندسی‌ها و بهداشت رشته های پرکاربرد فرانسه هستند. کارگران دارای سابقه کار در حوزه‌های کشاورزی، تولیدی و معدنی نیز برای یافتن کار مناسب در فرانسه با مشکل مواجه نمی‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که تحصیلات و سابقه کار مرتبط با رشته‌های مهندسی، تحقیق و توسعه، فناوری اطلاعات و بانکداری هستند برای دریافت جاب آفر فرانسه شانس بیشتری دارند.

سایر مشاغل پرکاربرد فرانسه عبارتند از: گردشگری، هتلداری، خدمات مراقبت از خانه، کودک و سالمند، خرده فروشی، آموزش زبان و خدمات وابسته به رستوران و بار.

روش ‌های درخواست جاب آفر فرانسه

برای اینکه بتوانید شغل مناسبی در فرانسه پیدا کنید دو راه وجود دارد. راه اول این است که از طریق سایت‌ها و موسسات کاریابی معتبر و آنلاین، شغلی متناسب با مهارت و رشته تحصیلی خود پیدا کرده، سپس رزومه و سایر مدارک خود را ارسال کنید. راه دیگر این است که برای انتخاب شغل و دریافت جاب آفر فرانسه از طریق موسسات مهاجرتی معتبر اقدام کنید. وکلای مجرب این موسسات تسلط کاملی به قوانین دارند و می‌توانند مناسب‌ترین موقعیت شغلی را برای شما انتخاب کنند.

نرخ بیکاری در فرانسه

نرخ بیکاری در فرانسه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای درخواست ویزای کار باید به آن توجه کنید، نرخ بیکاری آن کشور است. مطمئنا کشوری که نرخ بیکاری پایین دارد از شرایط بهتری برای جذب نیروی متخصص برخوردار است. از سوی دیگر، رابطه‌ای مستقیم بین رونق اقتصادی و نرخ بیکاری وجود دارد. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در فرانسه نسبتا کم است و از رونق اقتصادی خوبی برخوردار است مقصد مناسب برای مهاجرت کاری ایرانیان محسوب می‌شود. اگر چه نرخ بیکاری فرانسه در مقایسه با آلمان و سوئیس بالاتر است اما در مقایسه با بسیاری از مناطق اروپایی بهترین مکان برای کار است.

اقامت دائم با جاب آفر فرانسه

اقامت دائم با جاب آفر فرانسه

اغلب افرادی که فرانسه را به‌ عنوان مقصد مهاجرت کاری خود انتخاب کنند علاقه‌مند هستند که بتوانند مجوز دائم اقامت این کشور را دریافت کنند. برای اینکه بتوانید اقامت دائم فرانسه را از طریق کار در این کشور به دست آورید باید حداقل مدت ۵ سال مداوم در این کشور کار کرده و بیمه و مالیات را پرداخت کنید. اگر فردی موفق به دریافت مجوز اقامت دائم شود و طی دو سال پس از آن اگر فرد هیچ جرمی مرتکب نشود می‌تواند برای تابعیت اقدام کند.

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید در کشوری با رونق اقتصادی بالا و نظام حکومتی قدرتمند مشغول به کار شوید، فرانسه یکی از بهترین گزینه ها است. نرخ بیکاری این کشور پایین بوده و موقعیت‌های کاری فراوانی در آن وجود دارد. برای اشتغال به کار دریافت ویزا ضروری است. اولین گام برای دریافت ویزای کاری فرانسه دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایی معتبر است. اگر می‌خواهید جاب آفر فرانسه را دریافت کنید باید از طریق کاریابی‌های معتبر و موسسات مهاجرتی اقدام کنید. می‌توانید همزمان با دریافت ویزای کاری برای ویزای همراه نیز درخواست دهید. اگر ۵ سال به صورت مداوم در فرانسه کار کنید، بیمه و مالیات را بپردازید و هیچ سابقه کیفری نداشته باشید می‌توانید مجوز اقامت دائم و تابعیت دریافت کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!