ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در اروپا با ای رزیدنسی استونی

استونی اولین کشور است که با شرایط بسیار ساده در هر جای دنیا کارت اقامت الکترونیکی یا ای رزیدنسی استونی را برای افراد صادر می‌کند. در دهه آخر قرن بیستم این کشور با ۱.۳ میلیون نفر جمعیت از جماهیر شوروی جدا شد و برای رشد اقتصادی خود بر توسعه کسب‌وکارهای دیجیتال خود تمرکز کرد و امروزه یکی از پیشرفته‌ترین جوامع الکترونیک در جهان به‌حساب می‌آید. در این مقاله میخواهیم ابتدا درباره ای رزیدنسی استونی، سپس ثبت شرکت در استونی و در پایان درباره افتتاح حساب بانکی در اروپا به شما اطلاعاتی را بدهیم و به ارتباط این موارد با هم بپردازیم.

ای رزیدنسی استونی برای چه کسانی مناسب است؟

ای رزیدنسی استونی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه و سریع برایتان بگوییم، اقامت الکترونیکی بهترین گزینه برای این افراد فعال در این ۳ دسته است:

 • فریلنسرها
 • کارآفرینان
 • صاحبان کسب و کار
 • استارتاپ ها
 • کسب و کارهای بر پایه تکنولوزی
 • شرکت های مدیا و دیجیتال مارکتینگ

۲ شرط اساسی برای ثبت درخواست ای رزیدنسی

برای ثبت درخواست ای‌رزیدنسی افراد باید سن بالا ۱۸ سال داشته باشند و هیچ‌گونه سوء‌پیشینه (کیفری و مالی) نباید در سابقه آن‌ها ثبت شده‌باشد. چنانچه فردی از این دو شرط برخوردار باشد و در صورتی که دلیل موجهی برای استفاده از کارت اقامت الکترونیک داشته باشد می تواند برای ثبت درخواست اقامت الکترونیکی خود اقدام کند، باید بدانید این فر‌آیند به‌صورت کاملا آنلاین قابل انجام است٬ و برای برداشتن کارت و ارائه اطلاعات بایومتریک٬ امضا و اثر انگشت نیاز هست که یک مراجعه به سفارت هم برنامه ریزی گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ای رزیدنسی

مهم‌ترین مدارکی که برای ثبت درخواست نیاز دارید عبارتند از:

 • اسکن مدارک هویتی
 • اسکن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • رزومه کامل تحصیلی وشغلی
 • شرح دادن انگیزه و دلیل اخذ اقامت الکترونیکی
 • دسترسی به ویزاکارت یا مسترکارت برای پرداخت هزینه های دولتی

ثبت شرکت در استونی

ثبت شرکت در استونی

بی شک یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به استونی، ثبت شرکت در این کشور خواهد بود. اقتصاد با ثبات و شرایط سیاسی مناسب، استونی را به مکانی معتبر و بی‌نظیر برای راه‌اندازی شرکت تبدیل کرده‌است. همچنین این کشور با هدف افزایش دسترسی به محیط کسب‌وکار و ساده‌کردن تجارت برای کارآفرینان در سرتاسر جهان، اقامت الکترونیکی را در برنامه کار خود قرار داده‌است.

به‌دلیل عضویت استونی در اتحادیه اروپا، افراد دارای ای رزیدنسی این قابلیت را دارند تا از خدمات الکترونیکی به‌طور برابر با ساکنان استونی استفاده نمایند و شرکت خود را از راه‌دور کنترل کنند.

انواع شرکت در استونی

تقریبا تمام سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در استونی شرکت راه‌اندازی کنند، برای توضیحی مختصر در مورد شرکت‌ها در ادامه همراه ما باشید:

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع متداول‌ترین نوع شرکت در استونی است، سرمایه سهام به سهام محدود خصوصی تقسیم می‌شود و سهامداران در قبال ورشکستگی شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی ندارند. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع از شرکت‌ها مبلغ ۲،۵۰۰ یورو می‌باشد.

شرکت سهامی عام

میزان سرمایه‌گذاری در این نوع شرکت‌ها از ۲۵،۰۰۰ یورو شروع می‌شود و برای مدیریت در این نوع شرکت، مدیریت چندسطحی مورد نیاز است. لازم به‌ذکر است بگوییم؛ سهام این نوع از شرکت‌ها باید در ثبت مرکزی اوراق بهادار استونی فهرست شده‌باشد و حقوق مربوط به هر سهامدار مشخص است.

شرکت با مشارکت عمومی

برای تاسیس این نوع از شرکت‌ها باید دو یا چند شریک وجود داشته‌باشد تا به یک نام خاص شروع به فعالیت نمایند، برای این‌گونه از شرکت‌ها میزان حداقل سرمایه در نظر گرفته نشده‌است و شرکاء بر اساس قراردادهایی که در زمان ایجاد شرکت امضا نموده‌اند، فعالیت می‌کنند. درآمد کسب شده در این شرکت‌ها بر اساس سهام هر شخص تقسیم می‌شود و شرکاء مسئول صددرصد تعهدات شرکت هستند.

شرکت با مشارکت محدود

در این نوع ساختار تجاری، شرکت باید حداقل یک شریک عام و یک شریک محدود داشته‌باشد. سهامدار عام در قبال تعهدات شرکت مسئولیت نامحدود دارد و شریک با مسئولیت محدود نسبت به مقدار سهام خود مسئولیت دارد.

شرکت انجمن بازرگانی

در روند افتتاح این نوع شرکت حداقل باید دو نفر حضور داشته باشند، حداقل سرمایه مدنظر ۲،۵۰۰ یورو است و اعضا شخصا مسئول هستند؛ مگر آن‌که چیزی غیر از این در اساس‌نامه انجمن ذکر شده‌باشد. یک انجمن تجاری باید به‌وسیله دفتر اسناد رسمی تایید و به ثبت رسیده‌باشد.

شرکت با مالک انحصاری

در صورت ثبت‌نام شخص در ثبت مرکزی تجاری، کارآفرین می‌تواند به‌نام یک مالک انحصاری فعالیت تجاری انجام دهد.

۳ مزیت اساسی برای ثبت شرکت در استونی

 1. میزان مالیات‌بردرآمد شرکت ۰% است.
 2. نیازی به داشتن مدیر محلی نیست و مدیر و هیئت‌مدیره می‌توانند غیرمقیم استونی باشند.
 3. فراهم بودن امکان مدیریت ازراه‌دور شرکت در صورت داشتن کارت ای رزیدنسی

چگونه از طریق ثبت شرکت در استونی، اجازه اقامت و تابعیت این کشور را به دست آوریم؟

چگونه از طریق ثبت شرکت در استونی، اجازه اقامت و تابعیت این کشور را به دست آوریم؟

استونی جزو بهترین کشورهای سرمایه‌گذاری برای ایرانیان است. برای سهولت انجام کار در استونی، مجوز اقامت انجام کارهای تجاری در این کشور به وجود آمده‌ است، شما در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشید؛ می‌توانید برای اخذ اقامت درخواست دهید:

 • داشتن سهام یک شرکت و یا فعالیت به‌عنوان یک مالک انفرادی با حداقل سرمایه ۶۵،۰۰۰ یورو (این مبلغ برای یک فرد خود اشتغال ۱۶،۰۰۰ یورو خواهد بود)
 • انجام کسب‌وکار استارتاپی (ویزای استارتاپ استونی)، این شرکت باید در ابتدا توسط کمیته کارشناسی ارزیابی شود.
 • سرمایه‌گذاری مستقیم حداقل ۱،۰۰۰،۰۰۰ یورو در یک شرکت ثبت‌شده در استونی و یا سرمایه‌گذاری در یک صندوق

معمولا مجوزهای اقامت ۵ سال اعتبار دارند و پس از آن می‌توانید مجوز را تمدید نمایید و یا برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید، البته این به‌شرطی است که محل اسکان شما در فهرست جمعیت استونی ثبت شده‌باشد و از بیمه درمانی ۲۶۰ یورو در ماه و سطح زبان B1 استونیایی برخوردار باشید.

بعد از ۸ سال زندگی در کشور استونی ممکن است واجد شرایط تابعیت شوید. برای اخذ شهروندی در استونی؛ تسلط به زبان، قبولی در آزمون قانون‌اساسی و قانون شهروندی، درآمد قانونی دائمی و اعلام وفاداری به ایالت استونی امری ضروریست.

روش های افتتاح حساب بانکی در اروپا

روش های افتتاح حساب بانکی در اروپا

این روزها به دلیل وجود تحریم‌ها، افتتاح حساب بانکی در اروپا نسبتا کار سختی محسوب می‌شود اما افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند، مجبور به افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی هستند. در ذیل روش‌های افتتاح حساب بانکی در اروپا را برایتان شرح داده‌ایم:

 • مراجعه حضوری به بانک مورد نظر و و افتتاح حساب توسط شخص حقیقی یا حقوقی
 • دریافت کمک از وکیل معتبر دادگستری به‌نمایندگی از شما در بانک‌های اروپایی

مدارک مورد نیاز افتتاح حساب

با توجه به شرایط ذکر شده، در حالی‌که در هیچ‌کدام از کشورهای اروپایی اقامت ندارید موظف به تهیه مدارکی ذیل خواهید بود:

 • ترجه رسمی کارت ملی، شناسنامه و ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه
 • ارائه گواهی اشتغال به‌کار
 • ارائه آدرس محل سکونت و قبض‌های آب، برق، گاز و …
 • ارائه صورت‌حساب مالیاتی
 • پرینت گردش حساب ۳ ماه آخر

سخن پایانی…

سعی نمودیم در این مقاله به‌طور کامل و جامع سه مطلب ارزشمند ای رزیدنسی استونی، ثبت شرکت در استونی و افتتاح حساب بانکی در اروپا را برایتان شرح دهیم. اگر قصد مهاجرت دارید این مقاله می‌تواند برای شما بی‌نهایت ارزشمند و مفید باشد. اخذ اقامت کشور استونی کار پیچیده و دشواری نیست، فقط کافیست از همان ابتدای مسیر راه را درست طی کنید تا در مدت زمانی کم به اهداف خود برسید. در صورت هرگونه ابهام و سوال با مشاورین ما در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!