۳۷ تا از برترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار گرفته و دارای تمدن، فرهنگ و هنر تاریخی است. پایتخت کشور ایتالیا، شهر تاریخی و فرهنگی رم می‌باشد. این کشور آثار هنری خارق‌العاده‌ای دارد و بزرگ‌ترین هنرمندان جهان آثار شگفت‌انگیز خود را در کشور ایتالیا خلق کرده‌اند. فراوانی و زیبایی جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا سبب گردیده که این کشور سالانه ۴۰ میلیون گردشگر خارجی را به خود اختصاص دهد.

کشور ایتالیا در قسمت شمال کشور آب‌وهوای سرد و در قسمت‌های جنوبی کشور آب‌وهوای خشک و گرمی دارد. از بهترین کشورها جهت مسافرت‌های اروپایی می‌توان به کشور ایتالیا اشاره نمود. بهترین شهر‌های کشور ایتالیا جهت گردشگری؛ شهرهای فلورانس، ونیز، میلان و رم است. در ادامه مقاله به شرح جاذبه‌های گردشگری ایتالیا می‌پردازیم:

جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

کانال بزرگ ونیز Venice

کانال بزرگ ونیز Venice

شهر ونیز در شمال ایتالیا قرار گرفته و دلیل زیبایی این شهر مسیر ارتباطی فوق‌العاده زیبا و حیرت‌برانگیز می‌باشد که شامل کانال‌های بزرگ و کوچک بوده و همچنین عامل دیگری که سبب زیبایی دو ‌چندان این شهر شده، وجود بناهای تاریخی در اطراف کانال است.

برج کج پیزا Leaning Tower of Pisa از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

برج کج پیزا Leaning Tower of Pisa از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

یکی دیگر از بناهای زیبای کشور ایتالیا، برج کج پیزا است که به دلیل معماری عجیبی که دارد معروف شد و همچنین ساخت این بنا حدود ۲۰۰ سال زمان برده است.

کولوسئوم رم Colosseum

این مکان شامل آمفی‌تئاتر می‌باشد که در گذشته بستر نبرد گلادیاتورها با حیوانات وحشی بوده است. همچنین گنجایش این آمفی‌تئاتر حدود ۸۰ هزار نفر بوده و ۸۰ درب ورودی دارد.

کلیسای سنت مارک Saint Mark’s Basilica

کلیسای سنت مارک Saint Mark's Basilica

کلیسای سنت مارک در قرن ۱۱ ساخته‌ شده که در میدان پیازا سان مارکو ونیز بنا شده است. این کلیسا جایگاه آثار هنری بوده و به دلیل معماری بی‌‌نظیری که دارد، نظر گردشگران خارجی را به خود جلب کرده است.

شهر واتیکان Vatican City یکی از کوچک ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

شهر واتیکان Vatican City یکی از کوچک ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

از کوچک‌ترین شهر‌های جهان می‌توان به شهر واتیکان اشاره نمود. همچنین آثار هنرمندان معروف نظیر پیتا، برنیتی و میکلانژ در کلیسای سنت پیتر قرار گرفته است.

کلیسای سنت پیتر St. Peter’s Basilica

کلیسای سنت پیتر در قرن ۱۶ ساخته‌ شده و در شهر رم قرار دارد. این کلیسا گنبد زیبایی دارد که به دست میکل‌آنژ رنگ‌آمیزی شده است.

شهر پمپی Pompeii از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

شهر پمپی Pompeii از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

پمپی از شهرهای قدیمی در رم است که بناهای ۲۰۰۰ ساله در این شهر وجود دارد. برای مثال از بناهای قدیمی می‌توان به بازمانده آتشفشان وزوویو که دارای خرابه و مجسمه‌ها می‌باشد اشاره کرد.

دریاچه کومو Lake Como

دریاچه کومو Lake Como

به دلیل وجود کاخ‌های چشمگیر و ویلاهای مجلل، دریاچه کومو از مناطق جذاب جهت گردشگری به شمار می‌رود. همچنین این دریاچه دارای آب‌وهوای بسیار معتدل و مناسبی است.

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره Cathedral of Santa Maria del Fiore از بزرگ ترین کلیساهای جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره Cathedral of Santa Maria del Fiore از بزرگ ترین کلیساهای جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

شاید نام کلیسای مریم مقدس به گوشتان خورده باشد. این کلیسا همان کلیسای مریم مقدس است که از بزرگ‌ترین کلیساهای ایتالیا بوده و سبک معماری آن گوتیک می‌باشد. کلیسای سانتا ماریا دارای بزرگ‌ترین گنبد جهان بوده و همچنین نمای داخلی آن از جنس سنگ مرمر سفید است.

جزیره کاپری Capri

جزیره کاپری Capri

جزیره کاپری در جنوب ایتالیا قرار دارد که طول دریاچه ۶ کیلومتر و عرض آن ۲.۵ کیلومتر است. این جزیره به دلیل زیبایی چشمگیری که دارد در هالیوود پرطرفدار بوده و مکان بسیاری از فیلم‌های هالیوودی می‌باشد.

غار آبی

این غار در شمال غربی کاپری واقع‌ شده و دلیل تمایز این غار نسبت به غارهای دیگر، ورودی آن است که ارتفاع آن کمتر از یک متر می‌باشد.

شهر ساحلی آمالفی Amalfi از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

شهر ساحلی آمالفی بسیار قدیمی می‌باشد که در امتداد خط ساحلی شبه‌ جزیره سورنتین قرار گرفته و همچنین در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. به دلیل زیبایی شهر ساحلی، گردشگران بسیاری جذب این مکان شده‌اند.

معبد پانتئون Pantheon

این معبد در دوران رم باستان بنا‌ شده و قدمت ۲۰۰۰ ساله دارد که تغییرات محدودی به دستور پاپ گرگوری سوم و هشتم در این بنای تاریخی اعمال شده است.

فروم رومی ‌ها Roman Forum

فروم رومی ‌ها Roman Forum

این مکان در گذشته محل امپراطوری رم باستان بوده که اکنون با گذشت سالیان سال شاهد بزرگی و شکوه این منطقه هستیم. در گذشته ساختمان‌ها، معبدها و بازارهای بسیاری در این مکان قرار داشت که با گذشت زمان تغییراتی بر آنان اعمال شد و اکنون آثار محدودی از آن بناهای زیبای گذشته به‌ جای مانده است.

چینکو تره Cinque Terre

چینکو تره در غرب ایتالیا قرار دارد که شامل ۵ روستا است. برای ورود به این روستاها مسیرهای بسیاری وجود دارد؛ اما مسیر ارتباطی بین روستاها فقط جاده خاکی می‌باشد که باید پیاده این مسیر را طی کنید.

شهر ورونا Verona از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

شهر ورونا Verona از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

قدمت شهر ورونا به قبل از داستان رومئو و ژولیت باز‌می‌گردد. از بناهای تاریخی این شهر می‌توان به آمفی‌تئاتری با ظرفیت ۳۰ هزار نفر اشاره کرد که قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد. امروزه این مکان محل اجرای موسیقی زنده شده که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

هرکولانیوم

هرکولانیوم

این شهر قدمت ۲۰۰۰ ساله دارد که در کنار رشته ‌کوه وزوو واقع شده؛ البته شهر وزوو به دلیل آتشفشان از بین رفته و تنها کاشی‌‌کاری‌های قدیمی باقی مانده است.

آب نمای تروی Trevi Fountain از جذاب ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

آب‌نمای تروی در شهر رم ایتالیا قرار گرفته و از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری ایتالیا به شمار می‌رود. این آب‌نما به چشمه عشاق معروف شده و گردشگران بسیاری را جذب خود کرده است. این مکان دارای نورپردازی زیبایی در شب می‌باشد و مجسمه‌هایش نشان ‌دهنده هرکول است که در حال جنگ با موجوداتی می‌باشد که سر از آب بیرون آورده‌اند.

آبشار کاسکاتا دل مارمور Marmore Falls

این آبشار زیبا در رودخانه ولینو قرار دارد که ارتفاع آن ۱۶۵ متر است و قسمتی از برق توسط فشار این آبشار تولید می‌شود.

جزیره سیسیل Sicily

جزیره سیسیل Sicily

جزیره سیسیل مجموعه‌ای از چندین جزیره کوچک بوده که عنوان بزرگ‌ترین جزیره دریای مدیترانه را به خود اختصاص داده است. بزرگ‌ترین کوه آتشفشانی فعال اروپا در جزیره سیسیل قرار گرفته و همچنین این جزیره از لحاظ هنری غنی می‌باشد.

میلان Milan یکی از غنی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

میلان Milan یکی از غنی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

این شهر پایتخت مد جهان است و جزو ثروتمندترین شهرهای اروپا به شما می‌رود. میلان معماری مدرنی داشته و آثار هنری بسیاری در این شهر قرار دارد که از جمله آنان می‌توان به نقاشی‌های لئوناردو داوینچی، بزرگ‌ترین کلیساهای گوتیک و شام آخر اشاره نمود.

رم Roma

رم Roma

اکنون توجه شما را به پایتخت ایتالیا که شهر رم می‌باشد می‌بریم. رم قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد و دارای اماکن دیدنی و گردشگری بسیاری بوده که مکان جذابی برای گردشگران به شمار می‌رود.

ناحیه دریاچه ‌ای ایتالیا

این مکان در شمال ایتالیا قرار گرفته که دارای آب‌وهوای معتدل و مناسبی است و بزرگ‌ترین دریاچه این ناحیه، دریاچه گاردا می‌باشد که چشم‌اندازی بی‌نظیر است.

ناپل Naples

از بزرگ‌ترین شهرهای ایتالیا می‌توان به شهر تاریخی ناپل اشاره نمود. شهر ناپل در جنوب ایتالیا قرار دارد و دارای رستوران‌های بی‌نظیری می‌باشد که در آن‌ها غذاهای لذیذی طبخ می‌شود.

قصر دوک ونیز Doge’s Palace

قصر دوک ونیز Doge's Palace

این قصر مکان زندگی بالاترین رتبه مقام جمهوری ونیز بوده که امروزه تبدیل به موزه‌ای برای بازدید شده است.

مانارولا Manarola از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

مانارولا Manarola از قدیمی ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

از قدیمی‌ترین شهرهای سینکیوتر می‌توان به شهر مانارولا اشاره نمود. ارتباط با این شهر به واسطه قایق، قطار و یا به صورت پیاده می‌باشد. همچنین این شهر چشم‌انداز بی‌نظیری از دریای مدیترانه دارد.

کلیسای دئومو Duomo di Milano

این کلیسا قدمتی ۶۰۰ ساله دارد و دومین کلیسای بزرگ در ایتالیا می‌باشد. همچنین این کلیسا پنجمین کلیسای بزرگ جهان به شمار می‌رود.

جزیره سالینا Salina

جزیره سالینا Salina

جزیره سالینا یکی از مجموعه جزایر آیولین و بزرگ‌ترین جزیره اقیانوس آرام است. همچنین در این منطقه دو آتشفشان غیرفعال وجود دارد.

روستای سن جیمی جانو

این روستا در منطقه توسکانی ایتالیا قرار دارد که معروف به مانهاتن است. قدرت و ثروت بسیار در این روستا موجب گردیده که ۷۰ برج دفاعی در مقابل دشمنان بنا شود و همچنین از دلایل شهرت این روستا می‌توان به ۱۴ برج سنگی آن اشاره نمود.

پارک ملی سیرسئو

سیرسئو در جنوب شرقی رم واقع‌ شده و همچنین جزیره زانونه در این مکان قرار دارد.

پارک باستان‌ شناسی سلینوته

این پارک زیباترین پارک باستان شناسی سیسیل بوده که دارای ۵ معبد است.

توسکانی

توسکانی

از دیدنی‌های ایتالیا که دارای طبیعت بکر و زیبا هستند می‌توان به منطقه توسکانی اشاره نمود که سبب جذب گردشگران خارجی شده است. همچنین این طبیعت بکر دارای درخت‌های زیبا و باغ انگور چشم‌نوازی می‌باشد.

بولتسانو یکی از پر کار ترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

شهر بولتسانو در شمال ایتالیا قرار گرفته و به دلیل نرخ بالای اشتغال‌زایی، بهترین شهر ایتالیا جهت اسکان شناخته شده است.

دریاچه ایسو از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا

یکی از زیباترین دریاچه‌های ایتالیا، دریاچه ایسو است. این دریاچه چهارمین دریاچه بزرگ لومباردی می‌باشد که در شمال ایتالیا قرار دارد.

ترویزو Treviso

شهر ترویزو در منطقه ونتو قرار گرفته که بافت قدیمی خیره کننده‌ای دارد‌.

لانگه

لانگه در پیمونت قرار دارد و به دلیل قارچ‌های سفیدی که دارد مشهور شده است.

جزیره آسینارا

این جزیره در شمال غربی سادرینا قرار گرفته که مساحت آن برابر با ۵۰ کیلومترمربع می‌باشد و نظر بسیاری از توریست‌های جهان را به خود جلب کرده است.

در پایان

در نتیجه جهت گردشگری، کشور ایتالیا می‌تواند بهترین گزینه باشد. چرا که جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا فراوان است که هرکدام زیبایی به ‌خصوصی دارد‌. در این مقاله سعی داشتیم جاذبه‌ های گردشگری ایتالیا را مورد بررسی قرار دهیم. شما می‌توانید به هر کدام یک از این مکان‌های جذاب و دیدنی سفر کنید و خاطرات زیبایی در ذهن خود حک کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!