شرایط زندگی در انگلیس | بررسی هزینه های زندگی

بریتانیا یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقاصد برای بسیاری از افراد برای انواع مهاجرت‌ها در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این اقتصاد فوق‌العاده قوی و فرصت‌های شغلی فراوان در این کشور موجب شده‌اند که خیلی از افراد به دنبال مهاجرت‌های کاری و کار در انگلیس باشند. ازاین‌رو، بهتر است قبل از مهاجرت حتما شرایط زندگی در انگلیس را بدانید تا بتوانید خود را برای زندگی در این کشور فوق‌العاده با فرصت‌های شغلی فراوان، آماده کنید.

اگر چه فرصت‌های شغلی و امکانات رفاهی بسیار زیادی در این کشور وجود دارند، اما باید بدانید که شرایط زندگی در انگلیس از نظر هزینه‌های مالی نسبت به سایر کشورهای جهان کمی بالا‌تر است. به عنوان مثال، متوسط هزینه‌های زندگی یک خانواده ۴ نفره بدون اجاره خانه ۳۱۳۵ دلار است این در حالی است که اگر تنها به این کشور بروید، هزینه‌های تخمینی شما برای زندگی در انگلیس به صورت ماهیانه تقریبا ۹۰۰ دلار خواهد بود.

شرایط اقتصادی انگلیس

قبل از این‌که به طور کامل شرایط زندگی در انگلیس را برای شما باز کنیم، بد نیست که شرایط اقتصادی این کشور را نیز بدانید. به‌طورکلی، فقر در کل بریتانیا بسیار کم است. بر اساس گزارش‌های اخیر، تنها ۷.۳ درصد از جمعیت بریتانیا فقیر هستند. وضعیت فقر بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی با همدیگر تقریبا ۱۶.۷ درصد است که این رقم از آمار ۱۷.۳ درصدی میانگین اتحادیه اروپا خیلی کمتر به نظر می‌رسد.

شرایط اقتصادی انگلیس

هزینه‌های زندگی در انگلیس

شرایط زندگی در انگلیس از نظر هزینه‌ها برای یک خانواده ۴ نفره با احتساب اجاره‌بها برای منزل، تقریبا بین ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ پوند است. البته همان‌طورکه می‌دانید، این شرایط بیشتر برای شهرهای بزرگ صدق می‌کند و اگر بخواهید هزینه‌های خود را کاهش دهید، بهتر است به سراغ شهرهای کوچک‌تر بروید. علاوه بر این‌که هزینه‌ها و شرایط زندگی در انگلیس برای شما تا حد بسیار زیادی به نحوه مدیریت مالی خود شما بستگی دارد.

محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال 2023
بیشتر بدانید

از سوی دیگر، اگر شما فقط با همسر خود به انگلیس مهاجرت کنید و بخواهید شرایط زندگی در انگلیس را بدانید، باید بگوییم که متوسط هزینه‌های شما با احتساب اجاره مسکن بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند خواهد بود. در نهایت، کسانی که به صورت تکی و یا دانشجویی به انگلیس مهاجرت می‌کنند، با احتساب اجاره‌بها باید ماهیانه ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ پوند هزینه پردازند که البته این هزینه می‌تواند بسته به مکان زندگی آن‌ها متفاوت باشد.

به عنوان مثال، این افراد برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانند یک هم‌اتاقی پیدا کرده و با یکدیگر یک خانه اجاره کنند. همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، هزینه‌های زندگی و شرایط زندگی در انگلیس تا حد بسیار زیادی به نحوه مدیریت مالی شما بستگی دارد. در این بخش، هزینه‌هایی که برای هر یک از موارد مهم زندگی باید بپردازید را به طور متوسط توضیح می‌دهیم.

هزینه‌های زندگی در انگلیس

شرایط زندگی در انگلیس و هزینه اجاره مسکن

هزینه اجاره مسکن بدون شک یکی از بزرگ‌ترین مواردی است که شما باید برای پرداخت آن برنامه‌ریزی زیادی داشته باشید؛ به‌طوری‌که برای برخی از افراد ساکن در انگلیس، تقریبا نیمی از حقوق آن‌ها را دربرمی‌گیرد. شرایط زندگی در انگلیس و هزینه‌های اجاره مسکن در این کشور تا حد بسیار زیادی به موقعیت مکانی، شرایط موجود در خانه و تعداد افرادی که در آن زندگی می‌کنند بستگی دارد.

به عنوان مثال، اجاره یک خانه تک اتاقه در مرکز شهر تقریبا ۹۰۳ پوند و در حاشیه شهر ۷۰۰ پوند است. این در حالی است که اگر خانواده چند نفره باشید و بخواهید آپارتمانی با سه اتاق خواب اجاره کنید، در مرکز شهر باید هزینه‌ای بالغ بر ۱۶۰۰ پوند و در حاشیه شهر ۱۲۰۰ پوند بپردازید.

کسانی که وضعیت مالی بهتری دارند و می‌خواهند خانه بخرند، درباره شرایط زندگی در انگلیس و هزینه‌های خرید خانه می‌پرسند. خرید خانه در این کشور بر اساس هر متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود که در مرکز شهر، برای هر متر مربع باید تقریبا ۴۳۷۲ پوند و در حاشیه شهر هم ۳۲۷۱ پوند پرداخت کنند. البته شرایط زندگی در انگلیس و کرایه خانه‌ها در شهرهای بزرگ مانند لندن بسیار بیشتر است.

کار در انگلیس | شرایط و مدارک مورد نیاز
بیشتر بدانید

هزینه تحصیل در انگلیس

از سوی دیگر کسانی که از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌روند، می‌پرسند که شرایط زندگی در انگلیس برای محصلان و دانشجویان چگونه است؟ در حال حاضر، دانشجویان در دانشگاه‌های انگلیس باید سالانه ۹۲۵۰ پوند هزینه پرداخت کنند. هزینه مورد نیاز برای دانشجویان بین‌المللی از ۱۰۰۰۰ تا ۳۸۰۰۰ پوند متغیر است.

شرایط زندگی در انگلیس و هزینه اجاره مسکن

البته همان‌طورکه می‌دانید، شرایط زندگی در انگلیس و هزینه‌های تحصیل در این کشور به مدرک و سطح تحصیلی شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، رشته‌هایی مربوط به علوم اجتماعی و علوم انسانی نسبت به مهندسی و امور آزمایشگاهی، هزینه کمتری دارند. با در نظر گرفتن همه این هزینه‌ها، هزینه زندگی در انگلیس برای یک دانشجو می‌تواند به طور سالیانه ۱۲۵۰۰ پوند باشد.

درحالی‌که شرایط زندگی در انگلیس و هزینه‌های تحصیل در این کشور می‌تواند بسیار بالا باشد، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که مدت‌زمان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نسبت به سایر کشور‌ها خیلی کوتاه‌تر است. به علاوه، در شرایط ویزای دانشجویی انگلستان آمده است که برای تحصیل در این کشور، باید ماهیانه حداقل ۱۰۱۵ پوند پول در حساب بانکی خود داشته باشید.

هزینه‌های حمل و نقل در انگلیس

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شرایط زندگی در انگلیس از نظر هزینه‌های حمل و نقل هم کاملا متفاوت است. مهم‌ترین دلیل این موضوع هم این است که بیشتر وسایل حمل و نقل عمومی متعلق به شرکت‌های خصوصی هستند و دولت هیچ‌گونه ارتباطی با آن‌ها ندارد. برای سفر با اتوبوس در شهر لندن، شما باید برای هر ساعت تقریبا ۱.۵۰ پوند بپردازید.

علاوه بر این، خوب است بدانید که میانگین هزینه رفت و آمد ماهانه در شهر لندن تقریبا ۱۸۶ دلار است که با توجه به هزینه‌های زندگی در سایر کشورها، متوجه می‌شویم که این هزینه‌ها در شهر لندن از هر کشور دیگری در جهان بیشتر است. علاوه بر این، شرایط زندگی در انگلیس و هزینه‌های مربوط به قطار‌ها نیز نسبتا گران هستند. باز هم دلیل این موضوع، این است که قطار‌ها هم در اختیار شرکت‌های خصوصی قرار دارند.

هزینه‌های حمل و نقل در انگلیس

هزینه‌های خورد و خوراک در انگلیس

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی که درباره شرایط زندگی در انگلیس باید بدانید، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک هستند. در اینجا فهرستی آماده کرده‌ایم که در آن می‌توانید هزینه برخی از مهم‌ترین اقلام ضروری برای خوراک خود را در آن پیدا کنید.

 • یک لیتر شیر: ۱.۰۲ پوند
 • یک تکه نان (۵۰۰ گرم): ۱.۰۵ پوند
 • یک کیلوگرم برنج: ۱.۴۰ پوند
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۲.۱۸ پوند
 • یک کیلوگرم پنیر محلی: ۶ پوند
 • یک کیلوگرم فیله مرغ: ۵.۷۷ پوند
 • یک کیلوگرم سیب: ۱.۹۴ پوند
 • یک کیلوگرم موز: ۱.۰۹ پوند
 • یک کیلوگرم پرتقال: ۱.۸۱ پوند
 • یک کیلوگرم گوجه: ۲.۰۹ پوند
 • یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۱.۰۸ پوند
 • یک کیلوگرم پیاز: ۰.۹۹ پوند
جاب آفر انگلیس | شرایط و مراحل دریافت
بیشتر بدانید

سخن نهایی

ما این مقاله، برخی از مهم‌ترین مواردی که درباره شرایط زندگی در انگلیس باید بدانید را برای شما عزیزان توضیح دادیم. همان‌طورکه متوجه شدید، انگلیس یکی از کشورهای نسبتا پرهزینه و گران شناخته می‌شود. قبل از مهاجرت به انگلیس، باید تمام این موارد را برنامه‌ریزی نمایید. امیدواریم توانسته باشیم همه اطلاعات لازم درباره شرایط زندگی در انگلیس و هزینه‌های زندگی در این کشور را برای شما توضیح داده باشیم. اگر هرگونه سوالی درباره این موضوع دارید، می‌توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!